کد خبر: ۷۱۲۱۷
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۱
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور عنوان کرد:
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: 136هزار کلاس درس به دلیل نبود زیرساخت، سیستم گرمایشی استاندارد ندارند.
بخاری هرمتیک جایگزین مناسب سیستم گرمایشی ناایمن
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: 136هزار کلاس درس به دلیل نبود زیرساخت، سیستم گرمایشی استاندارد ندارند.
مهرالله رخشانی مهر درباره تجهیز مدارس به سیستم گرمایشی استاندارد و حذف سیستم گرمایشی ناایمن اظهار کرد: طی سال های اخیر به علت استاندارد نبودن سیستم های گرمایشی در مدارس کشور شاهد اتفاقات ناگواری بودیم که دانشآموزان و خانوادههای آنها را تحت تاثیر قرار داده و در این راستا از سال ۹۲ مصوبهای از سوی مجلس تصویب شد که براساس آن باید همه مدارس سطح کشور به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شوند.
وی افزود: در کشور 370 هزار کلاس درس غیرایمن وجود داشت که بخش زیادی از این کلاس های درس ایمن سازی شد و 136 هزار کلاس درس به دلیل نبود زیرساخت های استاندارد، ایمن سازی نشده است.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: استاندارسازی 136 هزار کلاس درس غیرایمن کشور از لحاظ استانداردهای گرمایشی نیازمند پرداخت بودجه و اعتبار تصویب شده به سازمان نوسازی مدارس است که متاسفانه هنوز پرداخت نشده است.
رخشانی مهر با اشاره به نبود زیرساخت در استانداردسازی وسایل گرمایشی اظهار داشت: متاسفانه هنوز شرایط و امکانات استفاده از بخاری های ایمن و استاندارد وجود ندارد. به همین خاطر بخاری های قدیمی را داخل حفاظ هایی گذاشته اند تا به نوعی جلوی خطرات گرفته شود که البته به هیچ عنوان بازدارنده این خطرات نیست.
وی اظهار داشت:‌ با توجه به اینکه بسیاری از کلاس های درس مدارس دولتی با بخاری نفتی گرم می‌شوند بابت ایمنی آنها نگران هستیم و برای جمع آوری آنها با مشکلات اعتباری زیادی مواجه هستیم.
رخشانی مهر در ارتباط با استفاده از بخاری های هرمتیک گفت: برای ایمن سازی مدارس باید از بخاریهای استاندارد برای جایگزین کردن با سیستم بخاریهای نفتی و قدیمی استفاده کنیم.با توجه به اینکه قرار است در طرح ایمن سازی مدارس از بخاری های هرمتیک استفاده شود قراردادهایی نیز برای خرید بخاری های هرمتیک بسته شده است.در همین رابطه، تفاهم نامه ای هم بین سازمان نوسازی مدارس کشور و شرکت بهینه سازی مصرف سوخت مبنی بر استفاده از 50 هزار بخاری هرمتیک برای جایگزین کردن بخاریهای ناایمن امضا شده است.
وی افزود: آنچه که برای ما مهم هست، اظهارنظر دستگاههایی مثل استاندارد ، شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، امور انرژی سازمان برنامه و بودجه کشور و بالاخره دستگاههای مرتبط با این حوزه در مورد بخاری های هرمتیک است که خوشبختانه مورد تایید همه ی آنهاست. امیدواریم با توجه به میزان رضایتی که در نصب و استفاده از بخاری های هرمتیک وجود دارد ایمن سازی مدارس سریع تر اجرایی شود. اما به دلیل اینکه همیشه درگیر تامین اعتبار و بودجه هستیم طرح ایمن سازی سیستم گرمایشی به مرحله اجرا نمی رسد.
رخشانی مهر در پایان تاکید کرد: بخاری های هرمتیک با توجه به دارا بودن تاییدیه های استاندارد و مصوبه هایی که گذرانده و همچنین یارانه ای که شرکت بهینه سازی مصرف سوخت بابت این بخاری ها پرداخت می کند بهترین گزینه برای جایگزینی بابخاری های نفتی است.

بخاری هرمتیک جایگزین مناسب سیستم گرمایشی ناایمن
نام:
ایمیل:
* نظر: