کد خبر: ۷۱۲۶۴
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹
تقویت ۳۵۱ واحدی شاخص کل در بازار سرمایه
معامله‌گران بورس تهران همپای بازارگردان‌های حقوقی شاهد اقبال خریداران حقیقی برای جمع‌آوری سهام به ویژه در گروه فلزات اساسی و تک‌سهم‌های پتروشیمی بودند، شاخص کل بورس تهران با رشد ۳۵۱ واحد به ۱۵۸۳۹۴ واحد رسید.
چراغ بورس دوباره سبز شد
معامله‌گران بورس تهران همپای بازارگردان‌های حقوقی شاهد اقبال خریداران حقیقی برای جمع‌آوری سهام به ویژه در گروه فلزات اساسی و تک‌سهم‌های پتروشیمی بودند، شاخص کل بورس تهران با رشد ۳۵۱ واحد به ۱۵۸۳۹۴ واحد رسید.
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه 16 بهمن ماه 97 با افزایش 351 واحدی به رقم 158 هزار و 394 واحد رسید.
شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 8 واحدی عدد 29 هزار و 428  واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 591 واحدی به رقم  173 هزار و 571 واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 332 واحدی به رقم 117 هزار و 833 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 345 واحدی عدد 310 هزار و 38 واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز بدون تغییر چندانی بر روی رقم یک هزار و 922 واحد نشست.
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران با 244واحد و فولاد مبارکه با 164 واحد و پتروشیمی فجر با 57 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را  بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های داروسازی دکتر عبیدی با 33 واحد، معدنی و صنعتی چادرملو با 24 واحد و ایران خودرو با 22 واحد کاهش ، بیشترین تأثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 470 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و 619 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 153 هزار و 427 نوبت داد و ستد بود.
بر اساس این گزارش، ا‌مروز بازار سهام اگرچه با معاملاتی کم‌حجم و اغلب بدون هدف مواجه بود که همپای بازارگردان‌های حقوقی، در گروه فلزات اساسی و همچنین بهبود معاملات بازارهای جهانی، شاهد تقویت تقاضای حقیقی‌ها در گروه فلزات اساسی و تک‌سهم‌های پتروشیمی بود. این در حالی است که تک سهم‌های برخوردار از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سهام شناوری پایین و فرابورسی همچنان در کانون توجه بورس‌بازها قرار دارند.


برچسب ها: بورس ، شاخص کل بورس ، سهام
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار