کد خبر: ۷۱۲۷۶
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۲
مشاور رییس جمهور بر ضرورت همکاری و مشارکت مناطق آزاد در پروژه های ملی تاکید کرد و گفت: اینگونه مشارکت ها علاوه بر توسعه اقتصادی در این مناطق، درآمدهای جدیدی را به سمت سازمان های مناطق آزاد روانه خواهد کرد.
تاکید مشاور رییس جمهور بر لزوم مشارکت سازمان های مناطق آزاد در پروژه های ملیبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از فرینا، مرتضی بانک در مراسم افتتاح پروژه های منطقه آزاد اروند در سالن همایش های جدید این سازمان گفت: باید بتوانیم با مشارکت در پروژه های ملی درآمدهای جدیدی را برای مناطق رقم بزنیم.
وی درباره گزارش عملکردی که از سوی معاونین سازمان منطقه آزاد اروند ارائه شد گفت: گزارش عملکرد مفصل معاونین سازمان منطقه آزاد اروند حکایت از همت همکارانم در راستای رسیدگی و خدمات رسانی به مردم عزیز آبادان و خرمشهر در همه جنبه ها دارد.
مشاور رییس جمهور ادامه داد: عمده دستاوردها و فعالیت های انجام شده در منطقه آزاد اروند ارزشمند و هدفگذاری شده بوده است و آنچه که در این منطقه انجام شده منجر به مهاجرت معکوس شده  چرا که مردم در سال های پیش به واسطه جنگ تحمیلی ناگزیر به ترک خانه خود شده بودند و بازگشت آنان به زندگی و کسب و کار و تولید بسیار با اهمیت است و همین امر دلیل این است  که در سالهای اخیر این منطقه با رشد جمعیت شش و نیم درصدی مواجه بوده است.  
وی توسعه صادرات و رویکرد صادرات محوری در مناطق آزاد را یک اولویت مهم کاری برای این مناطق دانست و گفت: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی محل تولید و صادرات هستند و یکی از مزیت‌ ها و مسئولیت های مناطق آزاد؛ توسعه صادرات است.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ادامه داد: مجموعه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی عددی بالغ بر ۱۱۰ میلیارد دلار صادرات دارند. بخش خصوصی هم مشارکت عمده ای در حوزه ساخت و سازها دارد که این برای مناطق آزاد بسیار ارزشمند است.
وی درباره پروژه های افتتاح شده همزمان با دهه فجر در منطقه آزاد اروند گفت: کناره ی رود اروند در مسیر مینوشهر و بازگشت این محدوده به دایره گردشگری برای این منطقه بسیار ارزشمند است. امروز ۱۶ پروژه با اشتغال ۵۷۰ نفر مستقیم در منطقه آزاد اروند افتتاح می‌شود که عدد قابل توجهی است. امکان بهره‌برداری مردم از ساحل اروند و دسترسی ۶۰ روستا به آب آشامیدنی اقدام مفید و مهمی است که امروز به لطف خدا و تلاش سازمان منطقه آزاد اروند انجام شده است.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هم چنین بر لزوم تلاش مناطق آزاد برای گسترش فعالیت های تجاریشان در سطح بین الملل تاکید کرد.
گفتنی است؛ مرتضی بانک و هیأت همراه در پنجمین روز از دهه فجر به منطقه آزاد اروند سفر کرد و چند پروژه زیرساختی، عمرانی و گردشگری را افتتاح کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: