کد خبر: ۷۱۴۰۰
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
مدتی است پیامکی از سوی یک شماره ناشناس برای افراد مختلف مبنی بر قطع یارانه افراد ارسال می شود. در راستای این پیامک عده‌ای از افراد سودجو شهروندان را به سایت‌های جعلی می‌کشانند و به‌حساب بانکی آنان دستبرد می‌زنند.
ارسال پیامک برای کلاهبرداری یارانه‌ای
مدتی است پیامکی از سوی یک شماره ناشناس برای افراد مختلف مبنی بر قطع یارانه افراد ارسال می شود. در راستای این پیامک عده‌ای از افراد سودجو شهروندان را به سایت‌های جعلی می‌کشانند و به‌حساب بانکی آنان دستبرد می‌زنند.

طی چند روز گذشته پیامک هایی مبنی بر ایکه « یارانه شما قطع شد، برای فعالی سازی در لینک yaraneh.com ثبت نام کنید» برای تعدادی از شهروندان از شماره 30004747476024 ارسال شد.

در راستای این پیامک عده‌ای از افراد سودجو شهروندان را به سایت‌های جعلی می‌کشانند و به‌حساب بانکی آنان دستبرد می‌زنند.

در پی این اتفاق چند روز گذشته سازمان هدفمندی یارانه ها  اعلام کرد: سامانه ثبت نام و اعلام نیازمندی یارانه نقدی به نشانی yaraneh.com جعلی است.

 در این اطلاعیه آمده بود : به اطلاع شهروندان گرامی می‌رساند که سامانه ثبت نام و اعلام نیازمندی یارانه نقدی به نشانی yaraneh.com که اقدام به دریافت اطلاعات هویتی شهروندان از جمله؛ کدملی سرپرستان خانوار، تعداد اعضای خانوار، میزان درآمد و همچنین اطلاعات کارت بانکی شامل: شماره کارت، شماره حساب، رمز دوم، تاریخ انقضاء کارت و cvv2 را می‌کند و پیامک‌های ارسالی از شماره 5000145 جعلی بوده و هیچگونه ارتباطی با سازمان هدفمندی یارانه‌ها و پرداخت یارانه ندارد.

 در این اطلاعیه سازمان هدفمندی آمده است که شهروندان از هرگونه مراجعه به این سامانه و ثبت اطلاعات خانوار خود در آن جدا خودداری کنند.

 یکی از شهروندان مشمول یارانه نقدی که حساب یارانه‌ای وی در بانک پاسارگاد است صبح امروز پیامکی مبنی بر اینکه « یارانه شما قطع شد، برای فعالی سازی در لینک yaraneh.com ثبت نام کنید» برای تعدادی از شهروندان از شماره 30004747476024 دریافت کرد. اما درست 15 دقیقه بعد از دریافت این پیامک کلاهبری،پیامک دیگری را از پلیس فتا مبنی بر اینکه « هموطن گرامی پیامک ارسالی شماره از 30004747476024 به عنوان قطع یارانه شما جعلی و به قصد سرقت اطلاعات کارت بانکی شما بوده است. در صورت ورود به سایت سریعاً نسبت به تغییر رمز کارت به ویژه رمز دوم اقدام نمایید. پلیس فتا».

به گزارش تسنیم،هیچ گاه از سوی دولت برای  افراد پیامکی با این محتوی ارسال نمی‌شود و اگر یارانه نقدی فردی قطع شده باشد از شما برای وصل شدن دوباره آن مبلغی درخواست نخواهد شد.بنابراین در راستای تذکر و هشدار مسئولان شهروندان باید متن‌ پیامک‌هایی که از شماره‌های ناشناس برایشان ارسال می‌شود را پیش از هر اقدامی بررسی کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار