کد خبر: ۷۱۷۳۴
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۴
سکه از ۴.۵ میلیون تومان گذشت
ابتدای هفته جاری نرخ سکه تمام بهار آزادی برابر با ۴میلیون و ۲۲۵ هزار تومان بود که با توجه به سیر صعودی این فلز گرانبها اکنون قیمت سکه ۳۰۵ هزار تومان افزایش یافته است.
قیمت طلا رکورد شکست
سکه بازهم رکورد زد و امروز به قیمت ۴میلیون و ۵۳۰ هزار تومان در بازار داد و ستد شد.  
ابتدای هفته جاری نرخ سکه تمام بهار آزادی برابر با ۴میلیون و ۲۲۵ هزار تومان بود که با توجه به سیر صعودی این فلز گرانبها اکنون قیمت سکه ۳۰۵ هزار تومان افزایش یافته است.
رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر درباره نرخ سکه اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت جهانی طلا و همچنین نرخ ارز، امروز شاهد افزایش قیمت سکه در بازار هستیم.
محمد کشتی آرای به خبرآنلاین گفت: عصر روز گذشته قیمت سکه و طلا تقریبا روند کاهشی داشت اما از ساعات ابتدایی امروز، نرخ سکه سیر صعودی یافت و به ۴ میلیون ۵۳۰ هزار تومان رسید.
وی ادامه داد: هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴میلیون و ۳۶۰ هزار تومان، نیم سکه ۲میلیون و ۴۹۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۵۶۰ هزار تومان و سکه های گرمی ۸۰۰هزار تومان داد و ستد می شود.
این فعال بازار طلا و جواهر درباره حباب سکه توضیح داد: در حالی که هفته های گذشته حباب سکه به ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان رسیده بود، اکنون حباب سکه های تمام بهار آزادی با توجه به نبود مشتری، به ۳۷۰ هزار تومان کاهش یافته است و در مقابل حباب سکه های به اصطلاح ریزتر مانند نیم و ربع سکه بالا رفته است.
وی بیان کرد: اکنون حباب نیم سکه و ربع سکه به حدود ۲۵۰ هزار تومان رسیده است.  
کشتی آرای درباره قیمت طلا گفت:‌هر مثقال طلا به عنوان مبنای تعیین قیمت ها اکنون به یک میلیون و ۸۳۵ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۴۲۳هزار و ۷۰۰ تومان افزایش یافته است.
رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر بیان کرد: امروز قیمت جهانی طلا نیز با ۴دلار افزایش به هر اونس ۱۳۲۶دلار افزایش یافت که در روزهای گذشته بالارفتن نرخ جهانی طلا در کنار افزایش قیمت دلار بر افزایش قیمت سکه و طلا در بازار ایران تاثیرگذار بوده است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار