کد خبر: ۷۱۷۷۶
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
کمتر از 5 روز به 24 فوریه (5 اسفند) و مراسم اهدای جوایز اسکار سال 2019 باقی مانده است، شانس کدام نامزدها برای دریافت جوایز بیشتر است؟
کمتر از 5 روز به 24 فوریه (5 اسفند) و مراسم اهدای جوایز اسکار سال 2019 باقی مانده است، شانس کدام نامزدها برای دریافت جوایز بیشتر است؟

به گزارش تجارت آنلاین از عصر ایران، با توجه به فیلم‌هایی که امسال در رشته‌های مختلف نامزد جایزه شده‌اند در بخش‌های اصلی جوایز تحلیل و شانس‌های اصلی جایزه را معرفی خواهیم کرد:


نامزدهای بهترین فیلم:

پلنگ سیاه (Black Panther) بلکککلنزمن (BlacKkKlansman) بوهمین راپسودی یا حماسه کولی (Bohemian Rhapsody) سوگلی (The Favourite) کتاب سبز (Green Book) روما (Roma) ستاره‌ای زاده شده (A Star Is Born) معاون (Vice)

کتاب سبز اقتباسی از داستان زندگی تونی واللونگاست، او بعد از بیکار شدن به دلیل تعمیرات در کلوپ محل کارش به مدت 3 هفته راننده دان شرلی پیانیست سیاهپوستی می‌شود که به جنوب آمریکا سفر می‌کند، جایی که تهدیدهای زیادی برای سیاهپوست‌ها وجود دارد حتی اگر یک پیانیست معروف و تحت حمایت باب کندی باشد.

اسم فیلم اشاره به کتابی دارد که در دهه 50 و 60 میلادی مرجعی برای سیاهپوستان بود که در آن مشخص شده بود که از چه هتل‌ها و رستوران‌هایی می‌توانند استفاده کنند.

فیلم روما داستان یک زن خدمتکار مکزیکی در دهه هفتاد است که قرار است از خلال داستان او با زندگی طبقاتی و شرایط سیاسی جامعه مکزیک در آن مقطع زمانی آشنا می‌شویم.

برخلاف اینکه بیشتر نگاه‌ها به سمت فیلم «روما» آلفونسو کواران است اما پیش بینی ما برای بهترین فیلم «کتاب سبز» پیتر فارلی است.

اسکار بهترین فیلم : کتاب سبز (Green Book)

پیش بینی برندگان اسکار 2019


نامزدهای بهترین کارگردانی:

آلفونسو کوارون (روما) ، یورگوس لانتی موس (سوگلی) ، اسپایک لی (بلکککلنزمن) ، آدام مک کی (معاون) ، پاوو پاولیکوفسکی (جنگ سرد)

در این بخش رقابت بین آلفونسو کوارون (روما) و پاوو پاولیکوفسکی (جنگ سرد) است که اتفاقا هر دو فیلم هم به شکل سیاه و سفید ساخته شده‌اند. اتفاقا کارگردان لهستانی فیلم جنگ سرد شاید تنها کسی باشد که با کوارون توانایی رقابت داشته باشد اما با توجه به اینکه کوارون گلدن گلاب را در این بخش گرفته، بردن اسکار هم به نظر قطعی می‌رسد.

اسکار بهترین کارگردانی: آلفونسو کوارون (روما)

پیش بینی برندگان اسکار 2019


نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد:


کریستین بیل (معاون) ، بردلی کوپر (ستاره ای متولد شد) ، ویلم دفو (در دروازه ابدیت) ، رامی مالک (حماسه کولی) ، ویگو مورتنسن (کتاب سبز)

«رامی مالک» تمام جوایز مختلف برای بهترین بازیگر نقش اول را درو کرده است تنها رقیب او «کریستین بیل» است که نقش دیک چنی را در فیلم (معاون) بازی کرده است. رامی مالک در نقش «فردی مرکوری» یکی از موسسین گروه راک کوئین به ایفای نقش پرداخته است. اگرچه اسکار همیشه به نقش‌های سیاستمداران روی خوش نشان داده است اما با
توجه به موفقیت مطلق رامی مالک در کسب جوایز بعید است که کریستین بیل بتواند اسکار را بگیرد.

اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد: رامی مالک ( بوهمین راپسودی یا حماسه کولی Bohemian Rhapsody)

پیش بینی برندگان اسکار 2019


نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن:

یالیتزا آپریسیو (روما) ، گلن کلوز (همسر) ، لیدی گاگا (ستاره ای متولد شد) ، الیویا کلمن (سوگلی) ، ملیسا مک کارتی (می توانی مرا ببخشی؟)

در این رشته هم رقابت اصلی بین الیویا کلمن (سوگلی) و گلن کلوز (همسر) است اگرچه کفه ترازو گلن کلوز سنگین‌تر است، داستان فیلم همسر درباره مردی است که قرار است به استکهلم رفته و جایزه نوبل ادبیات بگیرد در این سفر همسر مرد هم که او را همراهی می‌کند و در طول مسیر به انتخاب‌هایی که به عنوان همسر مرد داشته است فکر می‌کند. فیلم اقتباسی از رمانی به همین اسم است.

الیویا کلمن در فیلم سوگولی نقش ملکه «آن» را بازی می‌کند، اولین ملکه‌ انگلستان که اسکاتلند را به خاک انگلستان اضافه کرد، "سوگلی" تولید مشترک بریتانیا، ایرلند و آمریکاست. داستان فیلم در اوایل قرن هجدهم در دوران جنگ بین انگلستان و فرانسه روی می‌دهد و درباره رقابت دو عضو فامیل ملکه آن است که هر دو می‌کوشند سوگلی دربار باشند. کلمن در فیلم نقش ملکه آن را بازی می‌کند که مبتلا به نقرس است و تنها گاهی‌اوقات از تخت‌خواب خود بلند می‌شود و با صندلی چرخدار در قصر می‌گردد. چهره‌ای از او نشان می‌دهد که چندان مقتدر هم نیست. الیویا کولمن در بریتانیا بسیار محبوب است و جایزه بفتا و گلدن گلوب در بخش در فیلم کمدی یا موزیکال را بده است اما از آن طرف گلن کلوز هم در گلدن گلوب جایزه بهترین بازیگر زن نقش اصلی در فیلم درام را دریافت کرده است.

اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن: گلن کلوز (همسر)

پیش بینی برندگان اسکار 2019


نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

ماهرشالا علی (کتاب سبز) ، آدام درایور (بلکککلنزمن) ، سم الیوت (ستاره ای متولد شد) ، ریچارد ای گرانت (می توانی مرا ببخشی؟) ، سم راکول (معاون)

ماهرشالا علی در فیلم (کتاب سبز) نقش یک پیانیست سیاه‌پوست در دهه 1960 را بازی می‌کند که راهی یک تور کنسرت در جنوب آمریکا می‌شود. علی در این فیلم تنهایی یک پیانیست بزرگ را درخشان بازی کرده است و با وجود حضور سم راکول (معاون) و ریچارد ای گرانت (می توانی مرا ببخشی؟) بعید است که آنها جایزه را بگیرند و بالاترین احتمال بردن اسکار همان ماهرشالا علی است.

اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: ماهرشالا علی (کتاب سبز)

پیش بینی برندگان اسکار 2019

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

امی آدامز (معاون) ، مارینا دتاویرا (روما) ، رجینا کینگ (اگر خیابان بیل به حرف بیاید) ، اما استون (سوگلی) ، ریچل وایس (سوگلی)

در این بخش رجینا کینگ (اگر خیابان بیل به حرف بیاید) و ریچل وایس (سوگلی) بیشتر از دیگران به چشم آمده‌اند، فیلم آخر بری جنکینز (برنده اسکار با فیلم مهتاب) باز در باره تبعیض نژادی و در محله هارلم نیویورک اتفاق می‌افتد. رجینا کینگ نقش زنی را بازی می‌کند که نامزدش بی گناه و به جرم ناکرده بازداشت شده است و همزمان متوجه می‌شود که باردار است. او در این نقش بازی قابل توجه‌ای ارائه داده است و جایزه گلدن گلاب را هم برد در پله بعدی با فاصله از او ریچل وایس (سوگلی) است که نقش لیدی سارا یا لیدی مالبرو را دارد که دوست مورد اعتماد ملکه «آن» است که تقریبا اداره کل کشور را در اختیار دارد.

اسکار: بهترین بازیگر نقش مکمل زن: رجینا کینگ (اگر خیابان بیل به حرف بیاید)

پیش بینی برندگان اسکار 2019


نامزدهای بهترین فیلمنامه غیراقتباسی (اورجینال):

دبورا دیویس و تونی مک نامارا (سوگلی) ، پل شریدر (اولین اصلاح شده) ، پیتر فارلی، نیک واللونگا و برایان هایس کوری (کتاب سبز) ، آلفونسو کوارون (رما) ، آدام مک کی (معاون)

(کتاب سبز) با بردن جایزه گلدن گلوب شانس اول این بخش است اما رقیب بسیار نزدیک به آن فیلم (سوگلی) هم در پشت سر او از شانس زیادی برخوردار است اما به دلیل اینکه قصه کتاب سبز در آمریکا است احتمالا آکادمی به آن تمایل بیشتری خواهد داشت.

اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی (اورجینال): پیتر فارلی، نیک واللونگا و برایان هایس کوری (کتاب سبز)

پیش بینی برندگان اسکار 2019


نامزدهای بهترین فیلمنامه اقتباسی:


بردلی کوپر، ویل فترز و اریک راث (ستاره ای متولد شد) ، جوئل کوئن و ایتن کوئن (تصنیف باستر اسکراگز) ، اسپایک لی، دیوید رابینویتز، چارلی واچل و کوین ویلموت (بلکککلنزمن) ، بری جنکینز (اگر خیابان بیل به حرف بیاید) ، نیکول هولفسنر و جف ویتی (می توانی مرا ببخشی؟)

همچنان در اسکار بحث مبارزه با تبعیض نژادی یا تبعیض جنسیتی از موضوغات مورد علاقه است، امسال 2 فیلم (بلکککلنزمن) و (اگر خیابان بیل به حرف بیاید) به این مسئله پرداخته است و هر دو هم شانس بردن جایزه این بخش هستند، اگرچه فیلم (می توانی مرا ببخشی؟) از انجمن نویسندگان آمریکا جایزه را به دست آورد اما بیشترین شانس را فیلمنامه (بلکککلنزمن) دارد که داستان یک پلیس سیاهپوست است که توانست در نیروی پلیس کلرادو استخدام شود و با پشتکاری که از خود نشان داد وارد دپارتمان کارآگاهی نیروی پلیس کلرادو شود.

اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی: اسپایک لی، دیوید رابینویتز، چارلی واچل و کوین ویلموت (بلکککلنزمن)

پیش بینی برندگان اسکار 2019


نامزدهای بهترین فیلم خارجی زبان:


کفرناحوم (لبنان) ، جنگ سرد (لهستان) ، رویت را برنگردان (آلمان) ، روما (مکزیک) ، دزدان مغازه (ژاپن)

با توجه به اتفاقات و کسب جوایز مختلف قطعا «روما» شانس اول برنده اسکار بهترین فیلم خارجی زبان خواهد بود همان گونه که گلدن گلوب را برد، شانس بعدی را می‌توان «جنگ سرد» لهستان دانست.

اسکار بهترین فیلم خارجی زبان: روما (مکزیک)

پیش بینی برندگان اسکار 2019
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار