کد خبر: ۷۱۸۱۲
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۲
رییس شعبه بانک توسعه صادرات شعبه گرگان گفت: این شعبه با 80 میلیاردریال تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی تامین مالی تنها واحد تولید کننده ید در کشور را برعهده گرفته است.
تسهیلات بانک توسعه صادرات گرگان برای فرآوری و صادرات یدغلامعلی ماجدی در گفت و گو با روابط عمومی بانک توسعه صادرات با اعلام این مطلب افزود: 15 درصد از تولیدات این واحد تولید کننده ید نیاز کشور را تامین می کند و 85 درصد مابقی آن به خارج از کشور صادر می شود.
وی افزود: صادرات ید ارز آوری بالایی دارد و ایران هم تنها تولید کننده ید در خاورمیانه است.
این ماده برای مصارف مختلف از جمله پزشکی، داروسازی و صنایع پتروشیمی فرآوری می شود.
ماجدی درخصوص مهمترین پروژه های تامین مالی شده توسط این شعبه از بدو تاسیس گفت: طرح توسعه تولید جعبه های با کیفیت جهت صدور میوه و تره بار به مبلغ 105 هزار دلار ، طرح توسعه رب اسپتیک در سال 174 هزار یورو، تکمیل طرح تولید رب گوجه فرنگی با مبالغ ریالی پنج میلیارد و 800 میلیون ریال و تسهیلات ارزی دو میلیون یورو، طرح توسعه روکش ملامینه صنعت چوب شمال به مبلغ یک میلیون و 566 هزار یورو در این شعبه تامین مالی شده است.
وی اضافه کرد: شعبه گرگان از زمان تاسیس درسال 77 در راستای حمایت از صادرات غیر نفتی با پتانسیل ظرفیت بالای منابع و نیروهای متخصص و کارآمد همواره بعنوان یکی از بازوان نظام اقتصادی کشور در بخش صادرات در طول دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران عملکرد قابل قبولی ارائه داده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: