کد خبر: ۷۱۸۸۵
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۶
جلسه هم اندیشی کنسرسیوم ققنوس، با حضور مدیران ارشد بانک ملت در تهران برگزار شد.
هم اندیشی مدیران ارشد بانک ملت در حوزهبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بانک ملت، مرتضی نجف معاون مدیرعامل بانک ملت در سخنرانی افتتاحییه این جلسه اظهار داشت: باید بپذیریم تحولات کسب و کارها در جهان بسیار سریع شده است و ابزارهای آن در بستر اینترنت نیز سریع تر از خود کسب و کارها در حال تحول است و ما وظیفه داریم این تحولات را به مدیران بانک گزارش و فناوری های مورد نیاز را برای آن ها تامین کنیم تا در جهت پیشبرد امور و اهداف بانک از آن استفاده کنند.
نجف ادامه داد: بانک ملت اولین بانکی بود که بانکداری جامع را آغاز کرد و امروز هم جزو اولین سازمان هایی هستیم که به صورت تخصصی وارد موضوع بلاک چین و رمز ارزها شده ایم. وی در عین حال تاکید کرد اول بودن در آغاز مهم نیست بلکه اول بودن در نتیجه گیری اهمیت دارد.
معاون فناوری اطلاعات بانک ملت از قول مساعد رییس کل بانک مرکزی در خصوص تدوین و ابلاغ مقررات ناظر بر رمز ارزها خبر داد و گفت: شرکت های مختلف بانک مانند صرافی و تامین سرمایه فضای بسیار مناسبی برای بهره مندی از مزایای رمز ارز دارند و بلاک چین بازاری است که در صورت تصرف بازار توسط یک بانک یا شرکت، امکان ورود بانک ها و شرکت های دیگر در آن دشوار خواهد بود.
نجف افزود: مطالعات این طرح بیش تر از یک سال به طول انجامیده است و بسیاری از ابزارهای مالی با استفاده از این فناوری قابل اجرا و پیاده سازی است.
وی به تاکید دکتر بیگدلی مدیرعامل بانک ملت بر حضور تمام مدیران ارشد بانک در جلسات هم اندیشی ققنوس اشاره کرد و افزود: این نیاز احساس شد تا این فناوری ها و امکانات آن ها با مدیران شعب مناطق، مدیران کل ستادی، مدیران گروه های مشتریان و بخش های مختلف بانک در میان گذاشته شود تا در آینده بتوانیم از همه ظرفیت های این پروژه بهره مند شویم.
دکتر نیما امیرشکاری مدیر گروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده بانک مرکزی هم در این مراسم طی سخنانی با تشریح مفاهیم مرتبط با بلاک چین و رمز ارز اظهار داشت: هر فناوری جنبه های خوب و بد دارد و بانک ملت یکی از نخستین سازمان هایی است که با نگاه به جنبه های مثبت این فناوری، پا به این عرصه گذاشته است.
دکتر ولی الله فاطمی مدیرعامل شرکت ققنوس هم در این جلسه به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: با پیشگامی بانک ملت در حوزه بلاک چین، پیشاپیش می توان پرچم این بانک را در آینده بر فراز سایر بانک ها دید.
براساس این گزارش در پایان این هم اندیشی، پنل پرسش و پاسخ با حضور فاطمی مدیرعامل ققنوس، حکیم جوادی مدیرعامل هولدینگ بهسازان فردا، تبریزی مدیر امور فناوری اطلاعات بانک ملت و شالباف معاون راهبری کسب و کار هولدینگ بهسازان فردا برگزار شد.
گفتنی است، کنسرسیوم ققنوس متشکل از شرکت های هلدینگ بهسازان فردا (زیرمجموعه بانک ملت)، شرکت داده ورزی سداد، شرکت فناپ، گروه داده پردازی پارسیان و شرکت توسن است که برای ایجاد زیرساخت و سکوی ارایه خدمات مبتنی بر دفاتر توزیع شده و بلاک چین تشکیل شده است.
پیش از این تفاهم نامه همکاری این شرکت ها با حضور دکتر بیگدلی مدیرعامل بانک ملت و مدیران عامل سایر بانک های عضو کنسرسیوم در اوایل بهمن ماه سال جاری امضا و رونمایی شده بود.
این جلسه که معاونان مدیرعامل، مدیران امور و مدیران کل و جمعی از کارشناسان بانک ملت و همچنین اعضای ارشد کنسرسیوم ققنوس در آن حضور داشتند، در سالن اجتماعات مدیریت شعب منطقه ۵ این بانک در خیابان پاسداران تهران برگزار شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: