کد خبر: ۷۱۸۹۳
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۷
مخالفت مجلس با «سهمیه بندی بنزین»
در ادامه جلسه علنی نوبت عصر روز شنبه مجلس شورای اسلامی، بررسی بند مربوط به هدفمندی یارانه ها در دستور کار مجلس قرار گرفت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با پیشنهاد اختصاص سهمیه بنزین به هر ایرانی مخالفت کردند.
سرنوشت قیمت بنزین در سال 98 مشخص شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با پیشنهاد اختصاص سهمیه بنزین به هر ایرانی مخالفت کردند.

در ادامه جلسه علنی نوبت عصر روز شنبه مجلس شورای اسلامی، بررسی بند مربوط به هدفمندی یارانه ها در دستور کار مجلس قرار گرفت.

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم پیشنهادی را در خصوص این بند ارائه داد؛ عضو هیئت رئیسه مجلس، گفت: پیشنهاد بنده اختصاص سهمیه به هر ایرانی است.

در ادامه علی اصغر یوسف نژاد عضو دیگر هیئت رئیسه در مخالفت با این طرح، گفت: سیاست گذاری بنزین در لایحه بودجه سالانه اشتباه است؛ دولت باید قانونی دائمی در این خصوص بنویسد.

محمدعلی وکیلی در موافقت با این پیشنهاد، گفت: با ادامه این روند مصرف بنزین، بنزین هدر می رود  و منابع کشور تلف می شود.

در ادامه پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه در مخالفت با این پیشنهاد، گفت: در صورت تصویب این پیشنهاد منابع حاصل از هدفمندی قیمت بنزین باید به مردم پرداخت شود، در صورتی که سال آینده قیمت بنزین کاهش یابد به مردم چه چیزی می خواهید بگویید؟

وی ادامه داد: قانون بودجه یک ساله است، در سال آینده امکان تغییر این ساز و کار وجود دارد، علاوه بر این دولت محل هزینه درآمدهای حاصل از هدفمندی یارانه ها را تعیین کرده است.

وی تصریح کرد: دولت معتقد به افزایش قیمت بنزین است اما باید این درآمدها در تولید و اشتغال هزینه شود.

در پایان، محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون تلفیق نیز با این پیشنهاد مخالفت کرد.

نمایندگان با ۵۳ رای موافق، ۱۴۷ رای مخالف، ۳ رای ممتنع از مجموع ۲۲۷ نماینده حاضر در مجلس با این پیشنهاد مخالفت کردند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار