کد خبر: ۷۲۰۰۶
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
واقعیت استعفای غافلگیر کننده وزیر امور خارجه چیست؟
یکی از شخصیت‌های سیاسی کشور که با ظریف درباره استفعایش گفتگو کرده، می‌گوید "روحانی در این استعفا بی نقش نیست." شب گذشته هم "انتخاب" از پیامکی خبر داد که ظریف برای یک خبرنگار فرستاده بود و به صورتی تلویحی علت استعفایش را حاشیه های سفر بشار اسد به تهران ذکر کرده بود.
عکس هایی که باعث استعفای ظریف شد
یکی از شخصیت‌های سیاسی کشور که با ظریف درباره استفعایش گفتگو کرده، می‌گوید "روحانی در این استعفا بی نقش نیست."
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه شب گذشته(6 اسفندماه) از سمت خود استعفا داد.
وی در پیامی که در اینستاگرام منتشر کرده بود، نوشت "از بزرگواری مردم عزیز و دلاور ایران و مسئولین محترم در 67 ماه گذشته بسیار سپاسگزارم. از ناتوانی برای ادامه خدمت و تمام کاستی‌ها و کوتاهی‌ها در دوران خدمت صمیمانه پوزش می‌خواهم."
تاکنون شخص وزیر خارجه صحبتی درباره علت استعفایش نداشته است و گمانه‌زنی‌ها درباره این استعفا ادامه دارد. اما رئیس دفتر رئیس جمهور شب گذشته در توییتی اعلام کرد که روحانی هنوز این استعفا را نپذیرفته است.
در همین زمینه حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس، در گفتگو با تسنیم، نکته جالب توجه‌ای درباره استعفای ظریف اعلام کرده و از اختلاف داخلی شدید میان ظریف و برخی اعضای کابینه که او نامی از آنها نبرده، پرده برداشت.
فلاحت پیشه در این باره گفت: "از اینکه استعفای آقای ظریف از سوی رئیس‌جمهور پذیرفته شده یا خیر همچنان بی‌اطلاع هستیم. البته اختلافات وزیر امور خارجه با برخی از دولتی‌ها مسبوق به سابقه است و پیش از این نیز برخی اتفاقات رخ داده بود."
در همین زمینه، یکی از شخصیت‌های سیاسی که در فضای مجازی نیز مطالبش بازتاب پیدا میکند، اعلام کرده که با ظریف تلفنی صحبت کردم. دلیل استعفای ظریف ربطی به fatf و امثالهم ندارد. روحانی بی نقش نیست. روحانی با بی‌توجهی به پای خودش شلیک کرده است.

*ماجرای استعفا و عکس ها
در همین رابطه شب گذشته "انتخاب" از پیامکی خبر داد که ظریف برای یک خبرنگار فرستاده بود و به صورتی تلویحی علت استعفایش را حاشیه های سفر بشار اسد به تهران ذکر کرده بود.
انتخاب نوشت: پس از اعلام استعفای وزیر خارجه، خبرنگار «انتخاب» بصورت پیامکی ، صحت و سقم این خبر را از او جویا شد.
ظریف در پاسخ به خبرنگار «انتخاب» این پیامک را ارسال کرد: «بعد از عکس های ملاقاتهای امروز دیگر جواد ظریف به عنوان وزیر خارجه در جهان اعتباری ندارد.»
اشاره ظریف به عکس های دیدار بشار اسد در ایران که نشان می داد این دیدارها و سفر رئیس جمهور سوریه در نبود ظریف انجام گرفته است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار