کد خبر: ۷۲۰۲۹
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۴
رييس هيات مديره شركت بيمه البرز در ششمين كنگره صنعت حفاري ايران از كمبود نيروي متخصص در حوزه بيمه صنعت نفت انتقاد كرد و گفت: صنايع نفت و بيمه هر يك با قدمت صد ساله جزو قديمي ترين صنايع كشور هستند و صنعت حفاري نيز جزو اركان اصلي صنعت نفت از اكتشاف تا بهره‌برداري است اما متاسفانه شركت هاي بيمه تا كنون به صورت تخصصي و دانش‌محور در صنعت نفت به ويژه بخش حفاري حضور نداشته اند.
صنعت نفت از كمبود متخصصان بيمه اي رنج مي بردبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومي بيمه البرز، سيد محمد رضا ميري ‌لواساني افزود: بيمه البرز در چند ماه گذشته تلاش كرده است با برگزاري دوره‌هاي آموزشي تخصصي در اين بخش گام هاي مثبتي در صنايع نفت،‌ گاز و پتروشيمي بردارد.
وي كه داراي مدرك دكتراي مديريت ريسك و كارشناسي ارشد سازه هاي دريايي از انگلستان و سابقه مشاور بيمه اي در شركت ملي نفت ايران،‌ شركت حفاري شمال و شركت نفت و گاز پارس است، اظهار داشت: صنعت بيمه به صورت كنسرسيومي متشكل از هشت شركت بيمه با صنعت نفت همكاري دارد اما متاسفانه تعداد متخصصان در بخش‌هاي ساحلي و فراساحلي صنعت نفت بسيار اندك است بنابراين هدف من از ورود به صنعت بيمه و شركت بيمه البرز، تقويت حضور تخصصي صنعت بيمه در بخش نفت و گاز و پرورش نيروهاي متخصص در اين بخش است.
به گفته رييس هيات مديره بيمه البرز در فرآيند صدور بيمه‌نامه تا تاريخ انقضاي آن در صنايع نفت، گاز و پتروشيمي بايد يكسري ارزيابي‌هايي به صورت دوره‌اي انجام پذيرد اما متاسفانه در ايران نه شركت‌هاي معتبر واسط بين دو صنعت وجود دارند كه اين ارزيابي را انجام دهند و نه نيروهاي متخصصي در شركت هاي بيمه پرورش پيدا كرده اند كه بتوانند اين شكاف و خلاء را پر كنند.
وي در پايان سخنراني خود در ششمين كنگره صنعت حفاري ايران،‌ گفت: پس از حادثه خليج مكزيك در سال ۲۰۱۰ ميلادي كه بزرگترين حادثه نشت نفت دريايي در جهان به شمار مي رود، يك كتابچه مرجع راهنما به عنوان "SEMS" Safety and Environmental Management Systems يا مديريت ايمني براي نفت و گاز با رويكرد ايمني، بيمه و محيط زيست تهيه و در جهان مورد استفاده قرار گرفت كه اگر در كشور ما هم مورد استفاده قرار گيرد به برطرف شدن شكاف مذكور بين صنعت نفت و صنعت بيمه كشور كمك شاياني خواهد كرد.
اين گزارش حاكي است،‌ شركت بيمه البرز، تنها شركت بيمه‌اي حاضر در كنگره صنعت حفاري و اكتشاف و توليد با برپايي غرفه در نمايشگاه جانبي اين كنگره حضور داشت. كنگره صنعت حفاري ايران به عنوان يكي از مهمترين رويدادهاي حوزه انرژي و بزرگترين رويداد صنعت بالادستي نفت ايران هرساله ميزبان شركت كنندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: