کد خبر: ۷۲۱۲۱
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۵
عامل اصلی افزایش قیمت ها خودروسازان هستند
هم اکنون موج هیجانی که هفته گذشته برای خرید خودرو در بازار خودرو رخ داد، فروکش کرده است و افرادی که به نیت افزایش قیمت، خودرو خریداری کرده بودند بطور قطع با کاهش قیمت خودرو متضرر خواهند شد،
خریداران انبوه خودرو منتظر ضرری بزرگ باشند

رئیس ­­اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان اینکه خودرو سازان به صورت سلیقه‌ای محصولات خود را قیمت گذاری می‌کنند، گفت: درخواست ما از خودروسازان کاهش قیمت پایه خودرو است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، سعید موتمنی با اشاره عدم عرضه خودرو به بازار از سوی شرکت‌های تولید کننده از ۱۶ بهمن ماه افزود: این رفتار خودروسازان، ­ سبب افزایش ۱۲ تا ۴۰ میلیون تومانی قیمت خودرو در بازار شد در حالی که نرخ ارز تغییری نکرده و مشکلی هم در کشور رخ نداده بود.

وی دلیل بسته شدن ورودی خودرو به بازار را افزایش قیمت خودرو در بازار دانست و ادامه داد: با توجه به تعیین­ ۵ درصد زیر قیمت بازار­، شرکت‌های خودورساز سبب افزایش قیمت در بازار شدند و پس از آن قیمت شرکتی خودرو را اعلام کردند.

رئیس ­اتحادیه فروشندگان خودرو با اشاره به آرام بودن شرایط بازار در مقایسه با دو هفته گذشته افزود: هم اکنون موج هیجانی که هفته گذشته برای خرید خودرو در بازار خودرو رخ داد، فروکش کرده است و افرادی که به نیت افزایش قیمت، خودرو خریداری کرده بودند بطور قطع با کاهش قیمت خودرو متضرر خواهند شد، زیرا امروز عرضه خودرو به بازار از شرایط بهتری نسبت به دوهفته گذشته برخوردار است.

موتمنی با بیان اینکه درخواست ما از خودروسازان کاهش قیمت پایه خودرو است گفت: باید آنالیز قیمت تولید خودرو مشخص ­و پس از آن قیمت نهایی اعلام شود.

وی قیمت فعلی ­۲۰۶ تیپ ۲ را در حال حاضر ۷ میلیون بیشتر از تاریخ ۱۵ بهمن ماه دانست و ادامه داد: اگر قیمت این خودرو که در تاریخ ۲۶ دیماه­­ ۵۶.۵ اعلام شده بود امروز هم با همین قیمت در شرکت عرضه شود بطور قطع با قیمت مناسب نیز به دست مصرف کننده خواهد رسید.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار