کد خبر: ۷۲۲۰۹
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
سهام، دلار و یورو رکوردداران بیشترین رشد قیمتی در سال 97
براساس آمار اعلام شده، شاخص ارزش سهام معامله شده، قیمت دلار و قیمت یورو به ترتیب رکورددار بیشترین رشد قیمتی در ۱۰ ماهه ۹۷ نسبت به مدت مشابه بودند.
کدام بازار امسال بیشترین رشد قیمت را داشت؟
میزان بازدهی سرمایه در بازارهای مختلف ایران در ۱۰ ماه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل اعلام شد.
 اتاق بازرگانی تهران در گزارشی میزان تغییرات قیمتی در بازارهای مختلف در ۱۰ ماهه منتهی به دی ماه سال ۱۳۹۷ را در قیاس با این دوره زمانی در سال ۱۳۹۶ منتشر کرد.
 بر این اساس بیشترین تغییرات در 10 ماهه امسال مربوط به شاخص ارزش سهام معامله شده بوده که با احتساب ارزش سهام در سال 95 معادل عدد 100، شاخص ارز سهام در 10 ماه 96، 91.4 بوده و این شاخص در 10 ماه 97 به عدد 256.8 رسیده است و این یعنی افزایش 181 درصدی ارزش سهام معامله شده در 10 ماه 97 نسبت به مدت مشابه سال 96.
همچنین تغییرات نرخ دلار در رتبه بعد بیشترین افزایش قیمت‌ها، قرار دارد و قیمت دلار در بازار آزاد شهر تهران، از 3928 تومان در 10 ماه 96، به 10 هزار و 388 تومان در 10 ماه امسال رسیده است و در میانگین نرخ دلار در بازار آزاد پایتخت، شاهد افزایش 164 درصدی طی 10 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده‌ایم.
میانگین قیمت یورو نیز در 10 ماه ابتدایی امسال روند مشابهی داشته و با 163.2 درصد رشد نسبت به 10 ماه 96، نرخ میانگین یورو در بازار آزاد پایتخت از 4612 تومان به 12139 تومان رسیده است.
علاوه بر این موارد، با در نظر گرفتن عدد 100 برای شاخص بهای کل صادراتی سال 95، شاخص بهای کل صادراتی در 10 ماه امسال 160.1 درصد افزایش یافته است.
بر اساس آمار ارائه شده، میانگین نرخ سکه طرح جدید با 160 درصد افزایش و میانگین نرخ سکه طرح قدیم با 155.2 درصد افزایش، در رتبه‌های بیشترین تغییرات نرخ قیمتی در سال 97 قرار گرفته‌اند.
 بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت سکه طرح قدیم که در ۱۰ ماه ابتدایی سال ۱۳۹۶ برابر با یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان بود، در سال جاری به ۳ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان رسیده است که این افزایش حکایت از رشدی ۱۵۵.۲ درصدی را دارد.
 در عین حال میزان افزایش قیمت سکه طرح جدید نیز یک میلیون و سیصد هزار تومان بود که در سال جاری به سه میلیون و ۳۸۰ هزار تومان رسیده است. رشد قیمت در این بازار ۱۶۰ درصد گزارش شده است.
 میزان افزایش قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران در این دوره زمانی ۶۶.۸۸ درصد، شاخص ارزش سهام معامله شده در بازار ۱۸۱ درصد و شاخص تعداد سهام معامله شده ۱۳۲.۳ درصد رشد داشته است.
 جدول زیر نشان دهنده میزان افزایش قیمت در بازارهای مختلف بوده است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار