کد خبر: ۷۲۲۱۸
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۹
دبیر همایش چاقی با بیان اینکه چاقی یکی از مهمترین ریسک فاکتور‌های ابتلا به دیابت نوع ۲ است، عنوان کرد: بیش از ۲۳ تا ۲۵ درصد مردم ایران چاق هستند، افزود: اگر شاخص توده بدنی مساوی یا بالاتر از ۳۰ باشد، فرد چاق است.
چاقی از مهمترین ریسک فاکتور‌های ابتلا به دیابتعلی ناصر مستوفی گفت: بیش از ۶۰ درصد مردم ایران اضافه وزن دارند در حالیکه استاندارد جهانی این عدد حدود ۱۳ درصد است.
دبیر همایش چاقی  افزود: در مطالعاتی که در کشور انجام شده چاقی در کودکان و نوجوانان نیز به شدت رو به افزایش است که علت آن نحوه زندگی و نحوه تغذیه است.
مستوفی با تاکید بر اینکه چاقی می‌توانند سبب بیماری‌های قلبی عروقی، افزایش فشار خون، چربی خون و برخی سرطان‌ها باشد، گفت: اگر کسی با تغییر شیوه زندگی و تغذیه صحیح، ورزش و تحرک نتواند وزن خود را متعادل کند باید به پزشک مراجعه کند تا با دارو‌های استاندارد کاهش وزن داشته باشد.
وی با گلایه از کسانی که از دارو‌های تبلیغی در ماهواره‌ها و مجلات زرد برای کم کردن وزن استفاده می‌کنند، افزود: این افراد بدانند دارویی که مورد تایید سازمان غذا و داروی کشور نباشد بیش از فایده می‌تواند ضرر داشته باشد بنابراین بهتر است تنها از دارو‌هایی که پزشک معتبر تجویز می‌کند استفاده کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: