کد خبر: ۷۲۲۲۰
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۱
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با بیان اینکه یکصد هزار قلم کالا و تجهیزات ورزشی توسط ستاد به ۲۵۰۰ روستا و نقطه محروم ارسال می‌شود، گفت: بیش از ۱۲ میلیون نفر از هموطنان در فضاي مجازي براي پیوستن به پویش لیگ احسان برای کمک به مردم مناطق محروم به ما مراجعه كردند.
تجهیز ۲۵۰۰ روستای محروم به تجهیزات ورزشی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)آیین آغاز ارسال یکصد هزار قلم کالا و تجهیزات ورزشی به مناطق کم‌برخوردار کشور و اختتامیه پویش مردمی لیگ احسان پیش از ظهر امروز در سالن ورزشی هرندی تهران برگزار شد.
دکتر محمد مخبر؛ رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با تاکید بر ضرورت خدمت‌رسانی در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور اظهار کرد: بسیاری از ورزشکاران حرفه‌ای کشورمان در همین مناطق محروم زندگی کرده‌اند و از همین نقاط کم‌برخوردار به عرصه ملی در ورزش راه یافته‌اند.
وی با اشاره به وجود استعدادهای فراوان در مناطق محروم گفت: تجهیز مناطق کم‌برخوردار کشور به کالای ورزشی مناسب با هدف جلوگیری از بزه‌های اجتماعی، هدایت جوانان به ورزش، کاهش آسیبهای اجتماعی و پر کردن اوقات فراغت جوانان انجام می‌گیرد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با بیان اینکه ۲ هزار و ۵۰۰ روستا و نقطه محروم در این طرح شناسایی شده‌اند و این فرآیند به‌صورت تدریجی انجام خواهد شد و ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: انواع توپ، حلقه بسکتبال، تور والیبال، وسایل بدنسازی کششی، میز پینگ پنگ و فوتبال دستي از جمله اين تجهيزات ورزشي هستند.
وی با اشاره به اینکه از اواسط سال ۹۷ پویشهایی با مشارکت مردم راه‌اندازی شد، یادآور شد: مهر ماه سال جاری طرح مشق احسان اجرا شد؛ در این طرح ۳۰۰ هزار لوازم تحریر برای دانش‌آموزان مناطق محروم تهیه شد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خاطرنشان کرد: با کمک نیروهای جهادی ۳ هزار ویلچر برای مردم مناطق محروم در نقاط مختلف کشور ارسال شد.
گفتنی است در این مراسم مهندس سعید جعفری؛ مدیرعامل بنیاد برکت، مهرداد بذرپاش؛ مدیرعامل احسان برکت و پیشکسوتان ورزشی از جمله محمود خردبین، مرتضی فنونی‌زاده، پرویز مظلومی، داریوش مصطفوی، حسین رضازاده، علی خسروی، نیما نکیسا، مهدی محمدنبی حضور داشتند؛ در ابتدای این مراسم تعدادی از ورزشکاران حرکاتی نمایشی را اجرا کردند و پس از آن در مسابقه‌ای که بین تیم فوتسال خبرنگاران و مدرسه صبح رویش برگزار شد، این نوجوانان مدرسه صبح رویش بودند که با نتیجه سه بر صفر، جام قهرمانی را بالای سر بردند و جوایز خود را از مهمانان برنامه گرفتند.
لازم به ذکر است پویش مردمی لیگ احسان به همت بنیاد برکت احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) راه‌اندازی شده بود؛ هموطنان می‌توانستند با شماره‌گیری #4030* برای تجهیز مناطق محروم به کالای ورزشی به این پویش بپیوندند.

نام:
ایمیل:
* نظر: