کد خبر: ۷۲۲۹۵
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
نگاهی به آخرین قیمت ویلا و خانه در لواسان
حالا لواسان تنها به واسطه لاکچری بودن بر صدر خبرها نیست، تخریب ویلای دختر وزیر سابق در این منطقه بار دیگر لواسان این منطقه خوش آب و هوا در شمال تهران را در کانون توجه قرار داد.
باستی هیلز؛ لاکچری‌ترین منطقه ایران را بشناسید!
خبرآنلاین نوشت: لواسان سال‌هاست شباهتی به ده ندارد. اینجا حالا منطقه‌ای که تقریباً بیشتر افراد سرشناس شهر و کشور در آن ویلاهای لوکس و باغ‌های بزرگ دارند.

لواسانات چند سالی است که به دلیل تخلفات همین افراد معروف که بیشتر سیاسیون و منسوبان آنها را شامل می‌شود، بر سر زبان‌ها افتاده و سبب شده تا فعالان اجتماعی و همچنین مدافعان حقوق شهروندان بر وجود فاصله طبقاتی فراوان در این محدوده با سایر نقاط شهر سخن گویند.

تخلفات در لواسانات شامل ساخت و سازهای غیرمجاز و بیش از مساحت تعیین شده در پروانه ساخت می‌شود و در کنار آن نباید تغییر کاربری زمین‌ها و ساخت ویلاهای لوکس و فوق گران را از یاد برد.

همان طور که گفته شد؛ چند ماهی است که لواسان به مرکز خبری کشور تبدیل شده است و هر هفته معمولاً خبری از ساخت غیرمجاز ویلا از سوی یکی از افراد معروف شنیده می‌شود و یا اخباری مبنی بر تخریب ویلای فرد دیگری انتشار می‌یابد.

لواسان یا به قول برخی از ساکنان بومی «سوئیس ایران»؛ «بورلی هیلز ایرانی»؛ «خوش نشین ثروتمندان» و… در صدر اخبار قرار گرفته و باعث شده تا بیشتر ساخت و سازهایی که انجام شده یا در حال انجام است زیر ذره بین قرار گیرد.

لواسان سال‌هاست که تبدیل به پاتوق بچه پولدارها و آقازاده شده است؛ پاتوقی که در برخی محدوده‌هایش، بومی‌های منطقه اجازه تردد ندارند و فقط ساکنان شهرک‌ها و مالکان ویلاهای لوکس می‌توانند در آن حضور یابند.

اکنون داشتن ویلا در لواسان در کنار خانه در مناطق شمالی شهر و خودروی میلیاردی یک امتیاز محسوب می‌شود و هر آقازاده و بچه پولداری که این موارد را نداشته باشد، گویی از غافله پولداران پایتخت عقب مانده است.

زمانی برخی از هنرمندان و ورزشکاران در این محدوده رستوران و کافه داشتند و این مساله یک امکان مالی برای کسب درآمد بیشتر محسوب می‌شد اما اکنون فرقی ندارد که چه کاره باشی؛ فقط باید پول داشته باشی تا بتوانی از پس داشتن ویلایی در این منطقه برآیی. این یعنی ورود به جرگه ثروتمندان. بیراه نیست لواسان را باشگاه ثروتمندان ایرانی بنامیم.

اگر روزگاری آب و هوا اهمیت داشت، امروز زمین اینجا واجد اهمیت شده است. برخی دل کوه را می‌تراشند بدون اینکه فرهاد باشند و شیرین در انتظارشان باشد آنها به مدد پول‌های فراوان پس از چند ماه به جای کوه و صخره، ویلایی لوکس و زیبا در دامنه کوه می‌سازند.

برخی باغ‌های سال‌های دور را می‌خرند و تبدیل به شهرک می‌کنند و می‌سازند و پس از مدت کوتاهی پذیرای مرفهان بی درد پایتخت می‌شوند. ساختن ویلاهای لوکس در لواسان فقط نیازمند پول و پارتی و دور زدن قانون است.

این افراد نه به کوه و دشت رحم می‌کنند و نه به منابع طبیعی به عنوان ثروت ملی؛ فقط ساخت و ساز برایشان مهم است و اینکه از غافله دوستان و آشنایان خود عقب نیافتند.

ماه‌هاست که برخی از مسؤولان لواسان مانند امام جمعه و بعضی ساکنان در دنیای مجازی سبب شده‌اند تا تخلفات صورت گرفته در ساخت و سازها بیش از پیش نمایان شود.

در این میان برخی با انتقاد از تبدیل لواسان به پایتخت زمین خواری اما کاری پیش نمی‌برند. ویلاها یا منتسب به سلبریتی ها می‌شود یا افراد مشهود، اخباری که بعضاً ممکن است با هدف مصون ماندن ویلا از تخریب منتشر شود و واقعیت مسلمی نداشته باشد.

در ماه‌های گذشته تخلفات ویلای منتسب به یک نماینده مجلس شورای اسلامی و شرکایش، شبنم نعمت زاده فرزند وزیر پیشین صنعت و … بیش از سایر پرونده‌ها در اخبار پررنگ شد و سرانجام با پیگیری‌های مسؤولان و شهروندان در روزهای گذشته هزار متر تخلف صورت گرفته در ویلای شبنم نعمت زاده با حضور نمایندگان مراجع قانونی و قضائی تخریب شد.

البته ماجرای لواسان و ویلاهایش به اینجا ختم نمی‌شود بلکه چند هفته‌ای که در شبکه‌های اجتماعی مجازی خبری از وجود شهرک «باستی هیلز» پخش شده که عکس‌هایش حال و هوای کاملاً اروپایی و آمریکایی دارد.

باستی هیلز؛ لاکچری‌ترین منطقه ایران را بشناسید!

بر اساس اخبار منتشر شده، «باستی هیلز» منطقه‌ای چند هکتاری است که تا چند سال پیش خارج از محدوده لواسان قرار داشته و گویا فقط با یک امضا به داخل محدوده اضافه شده و ارزش زمین‌های این شهرک پس از این اتفاق به ناگاه چندین برابر شده است.

در مدت زمان کوتاهی ساخت و ساز این شهرک به اصطلاح سوپر لاکچری آغاز شده و با اتمام ویلاها این منطقه با دیوار کشی هفت متری تبدیل به شهرکی شده که تردد در آن برای همه آزاد نیست و مردم عادی حق ورود به «باستی هیلز» را ندارند.

به گفته کاربران مجازی ویلاهای ساخته شده در این شهرک حتی از کاخ‌های سعدآباد و نیاوران بسیار شیک و لوکس‌تر هستند. اکنون و در دل منطقه ییلاقی پایتخت، «باستی هیلز» تبدیل به محل تردد و اقامت و تفریح افراد ثروتمند و فرزندان و ژن‌های خوب شده است.

البته هنوز هیچ کدام از مسؤولان تأیید و یا حتی تکذیب نکرده‌اند که در این شهرک چند هکتاری تخلفی صورت گرفته و یا خیر؟

«باستی‌هیلز» لواسان زیر ذره‌بین قانون

در آخرین اظهار نظر رئیس کارگروه راه و شهرسازی خبر داده است: ابهامات مطرح شده در مورد شهرک مسکونی موسوم به «باستی‌هیلز» لواسان در زمینه‌هایی همچون پروانه ساختمانی یا انطباق با طرح‌های مصوب در جریان رسیدگی کارگروه راه و شهرسازی قرار گرفته و به زودی نتایج آن اعلام خواهد شد.

حسین معصوم بیان کرده است: در مورد شهرک ۱۴ هزار متری موسوم به «باستی‌هیلز» در لواسان فعلاً مدارک را خواسته‌ایم تا در کارگروه راه و شهرسازی در دادستانی کل کشور پیگیری کنیم. ماهیت این موضوع هنوز برای ما مبهم است و به زودی با روشن شدن قضیه، اطلاعات مستند ارائه می‌شود.

وی گفته است: شهرک مسکونی باستی از این نظر که پروانه دارد یا ندارد، طرح مصوب قانونی اجازه صدور پروانه را می‌داده یا نه و این‌که تراکم ساخته شده مازاد بر پروانه ساخت بوده یا نبوده هنوز برای ما مشخص نیست. ممکن است احداث ویلاها بر اساس توافقاتی باشد که مبنای قانونی نداشته است. موضوعات از ابعاد گوناگون بررسی می‌شود تا ببینیم بر اساس چه وضعیت حقوقی باید برخورد کنیم.

معصوم با بیان این‌که در منطقه لواسان کارگروه راه و شهرسازی فعال شده، تاکید کرده است: دستگاه‌های مرتبط با این کارگروه، موضوعات را مورد بررسی میدانی قرار می‌دهند. زمانی که اطلاعات یک ملک گزارش می‌شود تمام دستگاه‌ها روی آن نظر می‌دهند تا با این مساله مواجه نباشیم که بر اساس پروانه صادره، ساخت و سازی صورت گیرد، یک دستگاه دیگر شکایت کند و دستگاه قضائی در تقابل این دو قرار گیرد. در حال حاضر تمام دستگاه‌ها اطلاعات خود را یک جا جمع و از یکدیگر حمایت می‌کنند.

مشاور وزیر راه و شهرسازی تصریح کرده است: موضوع باستی فقط در یک صورت می‌تواند خلاف نباشد که آن نقطه طرح مصوب وجود داشته باشد. بر اساس طرح مصوب پروانه صادر شده باشد و بر اساس پروانه ساخته شده باشد. اطلاعات این موضوعات را درخواست کرده‌ایم و نظر خود را به زودی اعلام می‌کنیم.

باستی هیلز؛ لاکچری‌ترین منطقه ایران را بشناسید!

قیمت ویلا در لواسان

نگاهی به آگهی‌های فروش ویلا در لواسان می‌تواند خواننده را دچار حیرت فراوان کند.

۱۰۰۰ متر بنای سوپر لوکس وبرند منطقه، ۴خواب ( ۲خواب مستر)، ویو ابدی، ۱۰ هزار متر زمین، دارای استخر سرباز با جکوزی و سونا داخل واحد، سند تک برگ و … به قیمت ۶۰ میلیارد تومان.

۸۳۰ متر بنای تریبلکس، ساخته شده در سال ۹۷، دارای ۴ خواب، همراه با استخر سونا، جکوزی، سالن ورزشی و باشگاه بدنسازی طراحی شده زیر نظر فدراسیون بدنسازی کشور، واقع در کوچه فرعی معروف به کوچه خارجی‌ها، ترکیب معماری مدرن و high tech، محوطه سازی به سبک باغ سازی ژاپنی، روف گاردن و … به قیمت ۲۵ میلیارد تومان.

۷۰۰ متر بنای لوکس با ۵ خواب (۴ مستر )، دارای استخر،سونا،جکوزی سر پوشیده در منفی یک با نورگیر مستقیم، سالن GYM (ورزش) در منفی یک، ٢ واحد پارکینگ مسقف ۳ واحد پارکینگ داخل حیاط به قیمت ۲۵ میلیارد تومان.

ویلای سوپر لوکس در بهترین نقطه لواسان، با متریال روز اروپا فوق العاده خاص، دارای ۱۴۰۰ متر بنا تربلکس ۳خواب مستر ۶۰ متری و یک خواب ۲۰۰ متری رویایی مشرف به کل منطقه ۳۵۰ متر سالن اکوستیک با تعریفات خاص، استخر جکوزی دارای تراس ۲۰۰ متری با دید ۳۶۰ درجه دارای سیستم امنیتی و ضدسرقت به روز سرمایش گرایش چیلر، فول فرنیش خاص و …. قیمت ۶۵ میلیارد تومان.

۱۸۰۰ متر زمین، ۷۰۰ متر بنا تریبلکس دارای ۷ خواب. ۱۲ ساله و بازسازی شده با سند شخصی، دارای استخر و سونا. قیمت ۳۶ میلیارد تومان.

بی‌نظیرترین ویلای سوپر لاکچری در لواسانات ۲۵۰۰ متری، ۵ خواب، سال ساخت ۱۳۹۶، پارکینگ، انباری، بالکن، سونا و استخر، سالن ورزشی. قیمت ۱۵۰ میلیارد تومان. نکته اینجاست که به رغم افزایش شدید قیمت‌ها، هنوز مشتریان پرو پاقرصی برای ویلاهای چند ده میلیاردی و چند صد میلیاردی لواسان وجود دارد و خرید و فروش در این منطقه راکد نیست.

به نظر می‌رسد حکایت لاکچری ترین منطقه تهران حالا فصلی تازه را شاهد است، ثروتمندان کم کم کوچ از تهران و حضور در باشگاه خود ساخته‌شان را ترجیح می‌دهند هر چند حالا تخلفات و زمین خواری‌ها در این منطقه زیر ذره بین قرار گرفته است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار