کد خبر: ۷۲۳۲۱
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۸
پیکر همکار شهید مدافع حرم «محمد قنبریان» پس از دو سال دوری از وطن، بر دستان همکاران بانک صادرات ایران در سمنان تشییع شد.
پیکر مطهر «محمد قنبریان» شهید مدافع حرم بانک صادرات در سمنان تشییع شدبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، محمد قنبریان، کارمند سرپرستی حوزه یک استان سمنان بانک صادرات ایران در سال ۹۵ و در حین عملیات مستشاری در سوریه مفقود شد و پیکر وی پس از دو سال شناسایی و روز سه شنبه با حضور همکاران ستاد مرکزی، مدیر شعب بانک در استان سمنان، همکاران، مقامات کشوری و نظامی استان، خانواده شهدا و عموم مردم شهیدپرور سمنان ضمن برگزاری مراسم وداع در معراج شهدای این شهر، تشییع و به سمت زادگاه وی شهر شاهرود بدرقه شد.
«محمد قنبریان سال ١٣٥٠ در خانواده‌ای مذهبی در شهرستان شاهرود متولد شد. پدر او شاغل در آموزش و پرورش و مادرش خانه‌دار بود. از ٢٢ سالگی وارد بانک شد. وی برادر ٢ شهید است که اولی سردار احمد قنبریان فرمانده سپاه گنبد بود که در سال ٥٨ در پی درگیری با منافقین در گنبد، پیکرش به عنوان اولین شهید شهر شاهرود تشییع شد. دومین برادر وی نیز در سال ٦١ در منطقه رقابیه عراق به جمع رزمندگان مفقودالاثر پیوست».
وی پیش از اعزام برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) درسوریه در مصاحبه ای با تأکید بر اینکه هدف نهایی او ادامه راه برادران شهیدش است، گفت: عقبه جبهه و جنگ و به ویژه حفاظت از مرزهای فرهنگی، سیاسی و امتداد خط رهبری(مد ظله‌العالی) اهمیت ویژه‌ای دارد و از همرزمان خود خواست تا این راه را ادامه دهند.
بانک صادرات ایران با تقدیم بیش از ٩٠ شهید دفاع مقدس، حادثه منا و مدافع حرم، نقش مهمی در تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در نظام بانکی کشور داشته و با جذب ١٤ هزار ایثارگر، رتبه اول را در بین دستگاه‌های تابعه‌ وزارت امور اقتصادی و دارایی کسب کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: