کد خبر: ۷۲۳۶۷
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴
معاون اول رئیس جمهور:
معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت اجازه نمی‌دهد که عده‌ای با سوء استفاده از وضعیت موجود، شرایط را برای مردم در شب عید دشوار کنند.
نمی‌گذاریم عده‌ای شب عید را برای مردم دشوار کنند

معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت اجازه نمی‌دهد که عده‌ای با سوء استفاده از وضعیت موجود، شرایط را برای مردم در شب عید دشوار کنند.

اسحاق جهانگیری در جلسه بررسی نحوه تأمین کالاهای اساسی برای ایام پایان سال با تاکید بر اهمیت نظارت دقیق بر وضعیت بازار شب عید از سازمان تعزیرات حکومتی و بخش بازرسی وزارت صنعت، معدن و تجارت خواست بصورت جدی بازار ایام پایان سال را تحت نظارت داشته باشند و با متخلفین و اخلال گران بازار شب عید برخورد شود.

وی افزود: اینکه عده‌ای بخواهند در ایام پایانی سال با افزایش بی دلیل قیمت‌ها به سود بیشتری دست پیدا کنند قابل قبول نیست و دولت اجازه نمی‌دهد که عده‌ای با سوء استفاده از وضعیت موجود، شرایط را برای مردم در شب عید دشوار کنند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: دستگاه‌های ذیربط باید تمام تلاش خود را برای تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در ایام پایانی سال را به کار بگیرند.

در این جلسه که وزرای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، دادگستری، رئیس کل بانک مرکزی، شهردار تهران و رئیس اتاق اصناف ایران نیز حضور داشتند، گزارشی از آخرین وضعیت تأمین کالا برای بازار شب عید و ایام پایانی سال ارائه شد.

در این گزارش‌ها تصریح شد که با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته کلیه کالاهای اساسی مورد نیاز بازار شب عید تأمین شده است و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

در این جلسه همچنین نماینده وزارت جهاد کشاورزی آخرین وضعیت تولید و توزیع شکر در کشور را ارائه کرد و از آمادگی کامل این وزارتخانه برای تأمین شکر مورد نیاز بازار در ایام پایان سال خبر داد.

رئیس اتاق اصناف ایران هم در این نشست با بیان اینکه روز گذشته ۱۰۵ نمایشگاه عرضه مستقیم کالا فعالیت خود را در کشور آغاز کرده است، گفت: در این نمایشگاه‌ها اقلام و کالاهای اساسی با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گرفته است و تعداد این مراکز عرضه کالا تا ۲۰۰ نمایشگاه نیز طی روزهای آینده افزایش خواهد یافت.

شهردار تهران نیز در این جلسه با اشاره به اینکه بزرگترین شبکه عرضه محصولات غذایی و کشاورزی در تهران در اختیار شهرداری قرار دارد، از برگزاری جلسات روزانه با اتحادیه بار فروشان و میوه و تره بار و نیز تأمین توزیع محصولات غذایی و کشاورزی از طریق این شبکه‌ها خبر داد و گفت: شهرداری تهران تمام تلاش خود را برای کمک به دولت در تنظیم بازار شب عید انجام خواهد داد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار