کد خبر: ۷۲۳۸۸
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۷
حسين مهري در بازديد از طرح هاي استان زنجان از پرداخت 1600 ميليارد ريال به واحدهای تولیدی و صنعتی استان زنجان در 11 ماهه سال 97 خبر داد و افزود: 500 ميليارد ريال از اين مبلغ مربوط به تسهيلات طرح رونق توليد است..
پرداخت 1600ميليارد ريال تسهيلات به واحدهای تولیدی زنجانبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن، حسين مهري رييس هيأت مديره و مديرعامل اين بانك كه روز سه شنبه به استان زنجان سفر كرده بود در ديدار با كاركنان اين بانك در شعبه ابهر با تأكيد بر نقش مؤثر بانك صنعت و معدن در تأمين مالي صنايع اين استان اظهار داشت: سرپرستی شعب بانک صنعت و معدن در اکثر استان‌ها رتبه‌های اول تا سوم را در پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید كسب كرده اند و در سال جاري سرپرستی استان زنجان در پرداخت اين تسهيلات، جايگاه دوم در بین بانک‌های استان را به خود اختصاص داده است.
مهری بيان داشت: از ابتداي طرح رونق توليد در سال 95 تاكنون مبلغ 1579 ميليارد ريال در قالب اين طرح از سوي بانك صنعت و معدن به صنايع استان زنجان پرداخت شده است.
وی تصريح كرد: بزرگ‌ترین حجم سرمایه‌گذاری با حدود 232 میلیون یورو مربوط به نیروگاه زنجان است که توسط اين بانك از محل صندوق توسعه ملی تأمین اعتبارشده است.
مهری خاطرنشان کرد: حفظ سطح توليد و اشتغال موجود واحدهاي توليدي از اولویت‌های بانک صنعت و معدن است كه با تأمین سرمایه در گردش اين واحدها در صدد دستيابي به اين مهم هستيم.
وی خاطرنشان کرد: دومین اولویت این بانک، تأمین اعتبار طرح‌های نیمه‌تمام است که این طرح‌ها به سرعت به بهره‌برداری رسيده و وارد چرخه توليد شوند و از هدر رفت منابعي كه تاكنون در اين پروژه ها صرف شده است، جلوگيري بعمل آيد.
مهری افزود: اولویت بعدی بانک صنعت و معدن، تأمین اعتبار طرح‌های تکمیلی و توسعه‌ای واحدهاي موجود است تا همگام با نياز بازارهاي هدف حركت كرده و بتوانند سطح كيفيت و كميت محصولات توليدي را در سطح قابل قبول حفظ كنند.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن در خصوص ارائه تسهیلات به واحدهای تعطیل ‌شده گفت: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در این خصوص تصمیم می‌گیرد و اگر واحدهای تولیدی تعطیل ‌شده، توجیه مالی، اقتصای و بازار داشته و فقط به دلیل نبود سرمایه در گردش تعطیل شده باشد به یقین از حمایت بانک صنعت و معدن برخوردار می‌شوند.
وي همچنين در ادامه برنامه بازديد از واحدهاي صنعتي استان از شركت هاي الكترود ميكا، كيلوس و پويا ريس ابهر بازديد كرد و براي حل و فصل مشكلات اين واحدها با صنعتگران و كارآفرينان به تبادل نظر و همفكري پرداخت.
شايان ذكر است، طرح هاي بزرگي همچون شركت هاي پویاریس ابهر، كيلوس، فولاد كاران افق، سيمان خمسه، آرسام گرانيت غرب، كيان فولاد ابهر، ملات خشک زنجان، سرمه پود و رسا لوله پاسارگاد در این استان از سوي بانك صنعت و معدن تأمين مالي شده اند.

نام:
ایمیل:
* نظر: