کد خبر: ۷۲۵۱۵
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۷
رئیس‌کل بانک مرکزی در همایش تبیین سیاستها و فرآیندهای اجرایی طرح ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح تاکید کرد: بانک سپه با ادغام پنج بانک و موسسه اعتباری، بانکی قوی و ارائه دهنده خدمات بهتر در عرصه نظام بانکی خواهد بود.
بانک سپه پس از اجرای پروژه ادغام، بانکی قوی و موثرتر خواهد بودبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی: همتی با تبیین شرایط کشور و اشاره به اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه، موضوع ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح را امری حساس و ویژه خواند و گفت: علیرغم فشار دشمنان در همه زمینه‌ها به ویژه در جنگ اقتصادی تصمیم خوب و تاریخی‌ای در جهت ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح گرفته شده است.
وی افزود: انجام این طرح با حجم عملیات و نیروی انسانی این شش بانک و با در اختیار داشتن ۱۸ درصد از منابع نظام بانکی قطعاً کاری بزرگ و ماندگار در تاریخ نظام بانکی خواهد بود.
رئیس‌کل بانک مرکزی از نهایی شدن ادغام بعد از چهار ماه خبر داد و گفت: پس از چهار ماه مقدماتی، ادغام نهایی و شاهد تشکیل بانک سپه جدید باقدرت و توانایی بیشتری خواهیم بود.
همتی با اشاره به ظرفیت‌های بانک سپه و سایر بانک‌های ادغامی از همه دست‌اندرکاران این طرح خواست با استفاده از ظرفیت بانک‌های ادغامی در جهت پیشبرد هر چه بهتر این طرح اقدام کنند.
رئیس‌کل بانک مرکزی دلیل انتخاب بانک سپه به عنوان راهبر طرح ادغام را قدمت و توانایی مالی و فنی این بانک برشمرد و تصریح کرد: بانک سپه ازنظر مالی بنیه قوی و قابل توجهی دارد که اطمینان خاطر خوبی برای بانک مرکزی در زمینه ادغام ایجاد کرده است.
همتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحریم‌ها و فشارهای ناشی از تأمین مالی اقتصاد توسط نظام بانکی اظهار کرد: شبکه بانکی علیرغم مواجهه با مشکلات متعدد، در عرصه تأمین مالی و انجام پروژه‌های کلان اقتصادی اقدامات چشمگیر و مؤثری انجام داده است که کارنامه نظام بانکی را قابل دفاع کرده است.
وی ضمن اینکه از هیئت‌مدیره و مدیران عامل بانک‌های ادغامی خواست به‌سرعت مجامع خود را برگزار کنند افزود: حفظ حقوق مشتریان و شهروندان بانک‌های ادغامی باید در اولویت بانک سپه و بانک‌های ادغام شونده قرار داشته باشد.
رئیس شورای پول و اعتبار اضافه کرد: هیئت‌مدیره و مدیران عامل باید به موضوع ادغام با دید پروژه نگاه کنند و در احصای دارایی‌ها و بدهی‌های این بانک‌ها نهایت دقت را صرف کنند.
همتی به کارکنان بانک‌های ادغامی اطمینان داد که در بانک سپه نوین فضای خدمت برای همه وجود دارد و کارکنان نباید از این بابت دغدغه‌ای داشته باشند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: بانک مرکزی همچون گذشته حامی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری است و در این طرح نیز با تمام توان واردشده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: