کد خبر: ۷۲۵۴۲
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶
محمدحسن زدا:
جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با حضور محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور، سرپرست سازمان تامین اجتماعی و استاندار آذربایجان شرقی همچنین جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در محل اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد.
سازمان تأمین اجتماعی برای وصول مطالبات از بخش خصوصی نهایت همکاری را داردبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی،محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور در این جلسه با بیان اینکه جلسات گفتگوی دولت و بخش خصوصی باید منجر به هم افزایی میان دولت و بخش خصوصی باشد گفت: اگر اتاقهای بازرگانی به سمت کشمکش و رودرویی حرکت کند در واقع مرگ این جلسات رخ داده است.
وی با تاکید بر حل مشکلات بیمه ای و پاسخگویی تامین اجتماعی به خواسته های بخش خصوصی ابراز داشت: در این جلسه نیز موضوعات بیمه ای صنعتگران بیان و پاسخ داده می شود و قبول داریم که تصمیمات اقتضایی، در یکسال اخیر تاثیراتی در حوزه بیمه و مالیات داشته و با مشورت فعالان بخش خصوصی بسیاری از این مشکلات قابل حل شدن است.
نهاوندیان یادآور شد: دولت بر تصدی گری بخش خصوصی و قبول مسئولیت این بخش تاکید دارد و خوشبختانه فضای موجود هم به سمت افزایش این تصدی گری حرکت می کند.
محمد حسن زدا، سرپرست سازمان تامین اجتماعی هم در این جلسه با بیان اینکه شعار تامین اجتماعی کمک به رونق بخش خصوصی و تولید است، گفت: همراهی و همکاری با این بخش وجود دارد و نسبت به بدهی های بخش خصوصی نهایت همکاری را داریم و فضای کسب و کار را در وصول مطالبات از کارفرمایان لحاظ می کنیم.
وی ادامه داد: از پیشنهاد بخش خصوصی و کارآفرینان در موضوعات بیمه ای که منجر به رونق تولید و حل مشکلات کارگران شود استقبال می کنیم.
زدا گفت: در سازمان تأمین اجتماعی، ٣٠ سرویس به صورت غیرحضوری به مخاطبین ارائه می شود و دیگر نیازی به حضور فیزیکی در تامین اجتماعی نیست و در آینده نزدیک این خدمات به ٦٥ مورد می رسد که آذربایجان شرقی در این زمینه پایلوت است و امروز از روند اجرای این طرح در تبریز که از شنبه گذشته آغاز شده است بازدید کردم.
وی با بیان اینکه موضوع مشاغل سخت و زیان آور باید به صورت جدی بازنگری شود، گفت: در این زمینه برخی تخلفات وجود دارد که باید اصلاح شود و در موضوع بیمه کارگران ساختمانی نیز، نیاز به اصلاحاتی وجود دارد و در حال حاضر یک میلیون نفر کارگر ساختمانی تحت پوشش است و تنها ٧ درصد پرداخت می کنند که سه برابر را ما پرداخت می کنیم و در مجلس موضوع تأمین منابع این نوع بیمه مجددا بررسی شده و از نمایندگان مجلس می خواهیم تا در این زمینه ما را همراهی کنند.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: با وجود مشکلات مالی در سازمان نسبت به بدهی های بیمه ای بخش خصوصی ملاحظات فضای کسب و کار را در نظر می گیریم و نهایت همکاری را داریم.
زدا ادامه داد: اقدامات موثری مانند معافیتهای بیمه ای مختلف و خدمات حمایتی برای حمایت ازبخش خصوصی انجام داده ایم و برای آرامش بخشی و کاهش تردد به شعب از شنبه گذشته خدمات غیرحضوری به صورت پایلوت درآذربایجان شرقی آغاز شده است.
جمشید برزگر، عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز نیز به نمایندگی از جانب بخش خصوصی استان، در این جلسه با بیان اینکه بخش خصوصی از شرکای تجاری سازمان تامین اجتماعی است گفت: به صورت مکرر خواسته هایی از سازمان تامین اجتماعی داشته ایم که منجر به رونق کار و تولید خواهد شد.
وی با اشاره به تاثیر مسائل حوزه کار و تامین اجتماعی بر فضای کسب و کار استان و کشور یادآور شد: در زمینه قوانین مشاغل سخت و زیان آور نیازمند حمایتهای بیشتری هستیم و تامین اجتماعی باید تعامل بیشتری با کارفرمایان و صاحبان صنایع داشته باشد و البته کارفرمایان نیز منکر حقوق کارگران نیستند.

نام:
ایمیل:
* نظر: