کد خبر: ۷۲۷۸۰
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۹
مدیرعامل بنیاد بخشش مطرح کرد؛
مدیرعامل بنیاد بخشش با اشاره به حضور تیم فوق تخصصی بنیاد خیریه‌ بخشش در استان ایلام گفت: تیم فوق تخصصی یاد شده در مرحله اول غربالگری بیماری‌های گوش، حلق و بینی و کاشت حلزون را تحت پوشش خود قرار داد.
غربالگری و کاشت حلزون کودکان ایلامی به همت خیرینبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بنیاد، دکتر محمد اجل لوئیان، مدیرعامل بنیاد بخشش در ارتباط با حضور تیم فوق تخصصی بنیاد خیریه‌ بخشش در استان ایلام اظهارداشت: با پیگیری‌ها و هماهنگی های به‌عمل آمده بنیاد خیریه شنوایی بخشی شفا(بخشش) و دانشگاه علوم پزشکی ایلام، تیم فوق تخصصی کاشت حلزون شنوایی این بنیاد به سرپرستی دکتر صاکی، رئیس مرکز کاشت حلزونی خوزستان طی دو روز در استان ایلام به امور درمانی و تشخیصی بیماران ناشنوای استان پرداختند.
وی افزود: تیم فوق تخصصی یاد شده در مرحله اول غربالگری بیماری‌های گوش، حلق و بینی و کاشت حلزون را تحت پوشش خود قرار داد.
مدیرعامل بنیاد بخشش ادامه داد: خدمات این موسسه در دو بخش شامل ارائه خدمات به گروه سنی تا زیر سه سالگی و گروه سنی ۳ تا ۱۰سالگی و حتی بالاتر بود.
همتی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیز در این رابطه گفت، در گروه سنی تا ۳ سالگی، تمام هزینه تمامی خدمات توسط دولت و بنیاد خیریه  بخشش و بهزیستی پرداخت می شود و در گروه سنی ۳ تا ۱۰سال نیز هزینه عمل های جراحی کاشت حلزون برای افراد ناشنوا حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان خواهد بود که برای این افراد در نظر داریم با وزیر بهداشت و درمان محترم وزارت بهداشت رایزنی کنیم تا استان ایلام در ردیف استان های خاص قرار گرفته و این اعمال جراحی نیز با هزینه 6 میلیون تومانی انجام شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: امیدواریم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایلام و سازمان بهزیستی کشورو "بخشش" یک مرکز بازتوانی و نیز شعبه بنیاد خیریه بخشش در استان ایلام افتتاح و استقرار یافته تا حتی الامکان از عزیمت بیماران استان به سایر نقاط کشور جلوگیری شود.
دکتر صاکی رئیس مرکز کاشت حلزونی خوزستان و جراح کاشت حلزونی نیز اظهار داشت: در این حضور جهادی قریب به سیصد بیمار مورد معاینه و شنوایی سنجی قرار گرفته، که از این تعداد 5 نفر برای کاشت حلزون شنوایی کاندیدا شده و حدود 15 نفر نیز نیازمند کمک هزینه پس از کاشت و قطعات شدند که به بنیاد "بخشش" معرفی و تحت حمایت این  بنیاد قرار خواهند گرفت.

نام:
ایمیل:
* نظر: