کد خبر: ۷۲۷۹۸
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۵
با فرا رسیدن سال نو و تعطیلات نوروزی، بانک کارآفرین با صدور اطلاعیه‌ای توصیه‌های امنیتی جهت افزایش ضریب امنیت در استفاده از خدمات غیرحضوری به مشتریان خود ارائه نموده است.
توصیه‌های امنیتی بانک کارآفرین به کاربران خدمات الکترونیکی در تعطیلات نوروزیبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و ایام نوروز و استفاده بیشتر از خدمات غیرحضوری به دلیل تعطیلی شعب، اداره امنیت اطلاعات این بانک به مشتریان و استفاده‌کنندگان از خدمات بانکی توصیه می‌کند به نکات امنیتی ذیل توجه نمایند تا در دام سوءاستفاده‌کنندگان نیفتند:
    پیامک‌‌های بانک کارآفرین از سرشماره‌های 200057780 و 200004321 ارسال می‌شوند و پیامک‌‌های مرتبط با بانک کارآفرین از سرشماره‌های دیگر غیرمعتبر هستند. توصیه می‌شود سرشماره‌های مذکور را در تلفن همراه خود به نام بانک کارآفرین ذخیره نمایید.
    در حین استفاده از پایانه‌‌های فروش (POS)، کارت‌بانکی خود را شخصاً در پایانه بکشید و رمز را نیز خودتان وارد نمایید. همچنین به‌هیچ‌عنوان کارت و رمز خود را در اختیار فروشنده قرار ندهید.
    در صورتی‌ که از اینترنت وای فای اماکن عمومی مانند رستوران‌ها، فروشگاه‌ها، مراکز خرید و… استفاده می‌کنید، حتی‌الامکان خرید یا تراکنش مالی اینترنتی انجام ندهید و با استفاده از شبکه‌‌های اینترنت عمومی، به برنامه‌های همراه‌بانک و اینترنت‌بانک خود وصل نشوید.
    در صورت سرقت اطلاعات حساس کارت یا مفقود شدن آن و عدم امکان مراجعه حضوری به شعب، می‌توانید کارت خود را به یکی از روش‌‌های ذیل مسدود نمایید.
        نرم‌افزار همراه‌بانک کارآفرین
        سامانه اینترنت بانک کارآفرین
        دستگاه‌های خودپرداز کارآفرین
        تلفن‌بانک کارآفرین (23640-021)
        تماس با مرکز ارتباط با مشتریان (23350-021)
    با توجه به افزایش خرید‌های اینترنتی در ایام تعطیل و نوروز، توصیه می‌شود از فروشگاه‌های اینترنتی که تاکنون خود یا اطرافیانتان از آنها خرید اینترنتی نداشته‌اید، خرید نکنید. همچنین پیش از انجام خرید از صحت آدرس، شماره تلفن و گواهی نماد اعتماد الکترونیکی فروشگاه اطمینان حاصل نمایید و حتی‌الامکان پرداخت وجه را در هنگام تحویل کالا انجام دهید.
    اگر در استفاده از خودپردازها با مشکلی روبه‌رو شدید، برای رفع مشکل از افراد ناشناس کمک نگیرید. بلکه به نزدیک‌ترین شعبه مراجعه کرده یا با مرکز ارتباط کارآفرین به شماره (23350-021) تماس حاصل نمایید. حتی‌الامکان از دستگاه‌‌های خودپردازی که در مناطق خلوت و پرخطر قرار دارند، از روشنایی کافی برخوردار نیستند یا به‌وسیله دوربین‌‌های نظارتی کنترل نمی‌شوند، استفاده نکنید.
    هنگام استفاده از خودپرداز به کسی که نمی شناسید کمک نکنید. اگر کارت سرقتی باشد، با توجه به عکس‌های ثبت شده بر روی خودپرداز در صورتی که نتوانید ثابت کنید کارت متعلق به شما نیست، مجرم شناخته خواهید شد. اگر کسی از شما چنین درخواستی کرد حتما از او بخواهید که در کنار شما قرار بگیرد.
    با توجه به افزایش کلاه‌برداری‌‌های بانکی از طریق تماس‌‌های تلفنی و اپلیکیشن‌‌های موبایل جعلی به‌ویژه در ایام تعطیل، توصیه می‌شود اپلیکیشن‌‌های موبایلی را از سایت‌‌های معتبر بارگیری و نصب نمایید. هرگز اطلاعات حساس کارت‌های بانکی خود را در اپلیکیشن‌هایی که از طریق شبکه‌های اجتماعی یا وب‌سایت‌های غیرمعتبر بارگیری شده‌اند، وارد نکنید.
    در صورت افشا یا فراموش‌ شدن رمز دوم خود، برای جلوگیری از سوءاستفاده‌‌های احتمالی می‌توانید رمز دوم خود را با استفاده دستگاه‌‌های خودپرداز و یا نرم‌افزار همراه‌بانک کارآفرین تغییر دهید.
    با توجه به افزایش و گستردگی خدمات بانکی مبتنی بر موبایل و اپلیکیشن‌‌های موبایلی، توصیه می‌شود جهت انجام تراکنش‌‌های مالی و وارد نمودن اطلاعات حساب و کارت‌‌های بانکی خود، صرفاً از گوشی‌‌های همراه خود استفاده نمایید.
    جهت اطلاع به‌موقع از تراکنش‌های مالی و غیرمالی مانند واریز و برداشت، در صورت عدم فعال‌سازی خدمات اطلاع‌رسانی از طریق پیامک یا تغییر شماره همراه خود، با مراجعه به نزدیک‌ترین شعبه بانک کارآفرین، خدمات مذکور را فعال و شماره موبایل خود را به بانک اعلام فرمایید.
 

نام:
ایمیل:
* نظر: