کد خبر: ۷۲۸۲۱
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹
قراردادهای فیوچرز و فوروارد سرمایه گذاران و مصرف کنندگان محصولات فولادی و سنگ آهن را در برابر نوسان قیمت ها در آینده بیمه می کند.
بیمه شدن سرمایه گذاران و مصرف کنندگان محصولات فولادی در برابر نوسانات قیمتبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از چیلان، بهادر احرامیان نایب رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد با اشاره به اینکه فعالان صنعت فولاد و معدن از توسعه ابزارهای مالی در بورس کالای ایران استقبال می کنند، به  چیلان  گفت: در دنیا بسیاری از شرکت های بزرگ از ابزارهای مالی بورس های کالایی بهره می برند به طوریکه دو خودروساز رنو و پژو برای بیمه قیمت محصولات مورد نیازشان در تولید خودرو از قراردادهای فیوچرز و فوروارد سنگ آهن بهره می برند.
وی بر لزوم استفاده از ابزارهای مالی در حوزه فولاد و معدن به منظور پوشش ریسک نوسانات قیمتی تاکید کرد و گفت: از مهم ترین ابزارهای مالی که در بورس های کالایی دنیا مورد استفاده قرار می گیرد، فیوچرز و فوروارد سنگ آهن است به طوریکه قراردادها روی این محصول از حجم بالایی برخوردار است و علاوه بر سرمایه گذاران، مصرف کنندگان محصولات فولادی و سنگ آهن خود را در برابر نوسان قیمت ها در آینده بیمه می کنند.
نایب رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد افزود: خودروسازانی مانند رنو و پژو برای اینکه خود را در برابر نوسان قیمت محصولات فولادی مورد نیاز خود بیمه کنند، از ابزارهای مالی سنگ آهن استفاده می کنند که این امر، ریسک آنها را به مقدار زیادی کاهش می دهد.
احرامیان اظهار داشت: البته این ابزارهای مالی روی محصولات فولادی کمتر مورد استفاده قرار گرفتند زیرا مصرف کنندگان و یا خریداران فولادی که می خواهند موقعیت خود را هج کنند یا ریسک های خود را از نوسانات قیمت فولاد پوشش دهند، این کار را با قراردادهای سنگ آهن انجام می دهند.
نایب رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد در پایان تاکید کرد: با توجه به تجربه موفق دنیا اگر روی ابزارهای مالی سنگ آهن کار کنیم و ابزارها و مشتقات مالی آن در بورس کالای ایران را به مصرف کنندگان این محصول و سایر محصولات فولادی معرفی کنیم، آنها می توانند از مزایای این ابزار بهره مند شده و خود را در برابر نوسانات قیمت فولاد بیمه کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: