کد خبر: ۷۲۸۶۸
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
شاید تا بحال با بیماران صعب العلاج بسیاری برخورد داشته و پای درد ودل هایشان نشسته باشید. درد بیماری از یک طرف و تامین مخارج دارو از سوی دیگر. بیمار صعب العلاج کم نداریم و البته بیمارانی که توان تامین دارو و هزینه های درمانشان را ندارند، هم کم نیستند.
حمایت مالی بانک قرض الحسنه رسالت از بیماران صعب العلاجبرداشتن باری از دوش این بیماران همتی جمعی می¬خواهد. بانک قرض الحسنه رسالت شاید جزیی از این همت جمعی  باشد که  یک سال و اندی می شود هزینه بالای درمان بیماران را دغدغه خود دانسته و گوشه ای از کار را عهده دار شده است.  
مدیر گروه امید بانکداری اجتماعی بانک قرض الحسنه رسالت با اشاره به پرداخت وام درمان در این بانک گفت: از شش ماهه دوم سال 96مقرر شده با دریافت اسناد پزشکی به بیماران صعب العلاج تعلق بگیرد.
حسین جعفرپور افزود: در این مدت، 12 دوره وام درمان با میانگین 60میلیون ریال و بازپرداخت 24ماهه در بانک قرض الحسنه رسالت پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه از نیمه دوم سال گذشته تاکنون یک هزار و 348 پرونده پزشکی جهت اخذ وام درمان به این بانک ارسال شده است، اظهارداشت: از این تعداد پرونده ارسالی تاکنون با پرداخت تسهیلات یک هزار و 150فقره موافقت به عمل آمده است.
مدیر گروه امید بانکداری اجتماعی گفت: در این مدت یاد شده 28میلیارد ریال تسهیلات به  700فقره پرداخت شده است.
 
جعفرپور به شرایط پرداخت تسهیلات درمان در این بانک اشاره کرد و یادآور شد: بیماران مستندات پزشکی خود را به بانک ارسال کرده و پس از بررسی توسط کمیسیون پزشکی به افراد واجدشرایط تسهیلات لازم تعلق می گیرد.
وی همچنین با اشاره به هدف تشکیل گروه امید در بانکداری اجتماعی بانک قرض الحسنه رسالت گفت: این گروه با هدف شناسایی ظرفیت های نیکوکاری بالقوه سازمان ها، نهادها و موسسـات مردم نهاد در صدد جذب منابع آنها جهت گشـایش مشکلات و پرداختن به مسـئولیت های اجتماعی تشـکیل شـده اسـت که امروزه از مسئولیت اجتماعی به عنوان یکی از عناصر بی بدیل برنامه های نظام نوین سیاست بانک های جهانی وبانکداری در عرصه بین الملل یاد می شود.  

نام:
ایمیل:
* نظر: