کد خبر: ۷۲۹۶۷
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۴
بازار شایعه سازی و دروغ پراکنی مجازی داغ شد
همزمان با سیل اخیر در شمال کشور، سیلی از شایعات طی روز‌های گذشته روانه این مناطق شده که هدف آن دلسرد کردن مردم و افزایش فشار بر روی افکار عمومی است.
سیل شمال کشور، خرابی‌های زیادی برای مردم استان‌های گلستان و مازندران به بار آورد. اما با کمک مردم، نیرو‌های امدادی، بسیج، ارتش و سپاه کمی شرایط روبه بهبود است. مردم کشورمان باردیگر وحدت و حس همنوعدوستی خودشان را نشان دادند تاجایی که حتی مردم زلزله‌زده کرمانشاه هم برای کمک به مردم سیل زده آق‌قلا بسیج شدند.

اما با فروکش شدن سیلاب در شمال کشور، سیل شایعات در فضای مجازی به راه افتاده است که می‌تواند آثار مخرب‌تری را هم به همراه داشته باشد.

سیل شایعات در شمال کشور

* شایعه اظهارات افشاگرانه استاندار سابق گلستان

به تازگی و پس از برکناری مناف هاشمی از استانداری گلستان به دلیل عدم حضور در این استان، نقل قولی از وی منتشر شد که ادعا می‌کرد که استاندار گلستان افشاگری کرده که ۲۰ استاندار دیگر و ۱۰۰ نماینده مجلس هم در خارج از کشور به سر می‌برند.

سیل شایعات در شمال کشور

سیل شایعات در شمال کشور

علاوه بر اینکه به دلیل نداشتن منبع، این مطلب ساختگی به نظر می‌رسید، سخنگوى وزارت کشور نیز در صفحه شخصی خودش مطلب منتشر شده در فضاى مجازى مبنی بر حضور تعدادى از استانداران و فرمانداران در خارج از کشور را کاملا تکذیب کرد.

سیل شایعات در شمال کشور

این شایعات ادامه داشت تا اینکه خود سیدمناف هاشمی در اولین واکنشش در گفتگو با ایسنا (اینجا) عنوان کرد که پس از بازگشت به ایران با هیچ رسانه‌ای گفتگو نداشته است.

وی اضافه کرد: برخی از کانال‌ها از قول من افشاگری‌هایی را مبنی بر مرخصی تعدادی از استانداران و نمایندگان به خارج از کشور مطرح کردند که این هم کذب محض است.

هاشمی گفت: من خودم را شریک مشکلات مردم استان می‌دانم و به خاطر دو روزی که به هر دلیلی در استان در شرایط ناآرام حضور نداشتم، شدیداً از مردم دلجویی می‌کنم و از اینکه در این شرایط حساس توفیق خدمت از من سلب شد، شرمنده مردم عزیز خصوصاً تراکمه بزرگوار هستم.

سیل شایعات در شمال کشور

* شایعه سونامی در گیلان

پس از سیلاب‌های اخیر شمال کشور برخی از کانال‌های ضدانقلاب برای افزایش فشار روی افکار عمومی شایعه وجود سونامی در گیلان را مطرح کردند امارضا اسلامی مدیرکل مدیریت بحران استان گیلان احتمال وقوع سومانی در مناطق حاشیه دریای خزر و استان گیلان را رد کرد.

سیل شایعات در شمال کشور

* شایعه عدم حضور نیرو‌های مسلح در کنار مردم

در روز‌هایی که بسیج، ارتش و سپاه در کنار مردم سیل‌زده هستند برخی از کانال‌های معاند سعی کردند تا مانند زلزله کرمانشاه بین نیرو‌های مسلح کشورمان شکاف ایجاد کنند و حضور این نیرو‌ها را کمرنگ جلوه دهند.

سیل شایعات در شمال کشور

سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مناطق سیل زده

سیل شایعات در شمال کشور

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مناطق سیل زده

سیل شایعات در شمال کشور

امیر سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مناطق سیل زده

منبع: فارس

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار