کد خبر: ۷۲۹۹۸
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
دکتر روحانی پس از بازدید از مناطق سیل زده استان گلستان:
رئیس جمهور ضمن ابراز خرسندی از حضور در مناطق سیل زده استان گلستان گفت: خدمت مردم خوب منطقه گفتم که تمام ملت ایران به یاد این منطقه هستند و همه ملت خود را در آلام مردم سیل زده سهیم و شریک می دانند و آماده کمک هستند .
به کسب و کارهایی که آسیب دیده، کمک خواهیم کرد

رئیس جمهور ضمن ابراز خرسندی از حضور در مناطق سیل زده استان گلستان که به همراهی جمعی از معاونان رئیس جمهور و وزرا انجام شد، گفت: در جریان بازدید از مناطق سیل زده استان، از روستای چن سبلی در شهرستان آق قلا دیدن کردم. مردم صبور و مقاوم این منطقه در روزهای اخیر برای رفع مشکلات ناشی از سیل تلاش کردند و خواسته هایی به حق و بجا از دولت داشتند و ما برای حل این مشکلات همه تلاش خود را بکار می گیریم.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه و پس از بازدید از مناطق سیل زده استان گلستان اظهارداشت: خواسته مردم این است که هر چه زودتر آب از منطقه تخلیه شود و خانه‌هایشان را مرمت و خانه‌هایی که قابل سکونت نیست بازسازی کنیم. می خواهند خسارت‌هایی که به مزارع، دامداری، صنعت‌و مغازه‌هایشان وارد شده ، جبران شود و البته همه این کارها انجام خواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز  این تصمیم را در جلسه هیات دولت اتخاذ کردیم، گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  مسئول اجرای این تصمیم است و  بخشی از امور را نیز بیمه اجرا می‌کند.

دکتر روحانی با بیان اینکه همه توان ما این است که در فصل بهار و تابستان، بتوانیم خانه‌هایی که باید کاملاً بازسازی شود را بازسازی کنیم و آنهایی که نیاز به مرمت دارد، سریع‌تر مرمت شود، گفت: مشکل اصلی این است که رودخانه‌ای که اینجا باید همه آب را به سمت دریا بکشد، متأسفانه لایروبی نشده و دارای رسوب زیادی است.

رئیس جمهور افزود: در داخل این رودخانه گیاهان بلند شبیه درختچه روئیده است و  آب حرکت ندارد، علت اینکه آب ساکن مانده این است که این رودخانه کشش لازم را برای این کار ندارد.

دکتر روحانی ادامه داد: در این چند روز وزیر کشور مسئول شدند که در منطقه بمانند و اقدامات بسیار خوبی انجام شد. نیروهای مسلح، ارتش و سپاه نیز با همه امکاناتشان به صحنه آمدند و بسیار کمک کردند.

رئیس جمهور با اشاره به بازدید هوایی از منطقه سیل زده ، گفت: در مسیری که از طریق بالگرد دیدم اقدامات کوتاه مدت خوبی انجام داده بودند اما اساس  کار این است که این رودخانه بتواند آب را ببرد  که برای این منظور لایروبی‌ها از مصب رودخانه در دریا شروع شده و در حال انجام است.

دکتر روحانی یادآور شد: یک مقدار کشش رودخانه بهتر شده، سطح آب پایین آمده است اما در بعضی از خیابان‌های آق‌قلا هنوز با قایق رفت و آمد می‌کنند جاهایی است که هنوز ارتفاع آب بالاست.

رئیس جمهور با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته اما مردم همچنان در مشکلات و رنج هستند، گفت: خدمت مردم خوب منطقه گفتم که  تمام ملت ایران به یاد این منطقه هستند و همه ملت خود را در آلام مردم سیل زده  سهیم و شریک می دانند و آماده کمک هستند .

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه دولت رسیدگی به مشکلات مردم را وظیفه خود می داند، گفت: ان شاء الله مشکلات حل خواهد شد و خرابی ها مرمت می شود، آن جاهایی که نیاز به بازسازی دارد ، بازسازی شده و به کسب و کارهایی که آسیب دیده، کمک خواهیم کرد.

رئیس جمهور اظهار داشت: این سیل تجربه‌ای است که در این منطقه مسیر رودخانه را به گونه‌ای اصلاح کنیم که بعد از این و در ماه‌های آینده اگر بارندگی شدیدی بود، دیگر منطقه با مشکلی مواجه نشود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار