کد خبر: ۷۳۰۱۶
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۱
پس از چندین روز ثبات قیمت‌ها در بازار ارز در روزهای ابتدایی سال جاری، نخستین افزایش نرخ ارز در صرافی‌های مجاز رقم خورد.
دلار دوباره گران می شود؟

پس از چندین روز ثبات قیمت‌ها در بازار ارز در روزهای ابتدایی سال جاری، امروز (هشتم فروردین) نخستین افزایش نرخ ارز در صرافی‌های مجاز رقم خورد.

قیمت ارز و به ویژه دلار در سال گذشته با فراز و فرودهای زیادی همراه بود و بی‌سابقه‌ترین نوسانات نرخ ارز در سال گذشته اتفاق افتاد، به طوری که قیمت دلار در ابتدای سال ۱۳۹۷ حدود ۵,۰۰۰ تومان بود و در مقاطعی از سال به حدود ۲۰ هزار تومان نیز رسید. با این حال دولت و بانک مرکزی توانستند بار دیگر با سیاست‌های ارزی، تا حدودی قیمت دلار را متعادل و تثبیت کنند و این امر در روزهای پایانی سال نیز به وضوح مشخص بود.
با وجود این‌که پیش‌بینی می‌شد در روزهای پایانی سال به دلیل افزایش تقاضا برای ارز مسافرانی که قصد سفر به کشورهای خارجی را دارند، قیمت ارز با افزایش روبرو شود، اما در نهایت تغییر چندانی در قیمت ارز در روزهای پایانی سال ایجاد نشد.
قیمت دلار در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی که از روزهای پایانی سال تا امروز در آستانه ۱۳ هزار تومان قرار داشت، در نهایت امروز از مرز ۱۳ هزار تومان گذشت و حتی در ساعاتی به ۱۳ هزار و ۳۵۰ تومان نیز رسید. اما امروز قیمت دلار بار دیگر کاهشی شد و رقم ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان برای آن در صرافی‌های مجاز ثبت شده است.
یورو نیز امروز با افزایش قیمت ۴۰۰ تومانی نسبت به روزهای گذشته به ۱۵ هزار و ۳۵۰ تومان رسید که در نهایت با کاهش قیمت روی رقم ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان متوقف شد.
به این ترتیب امروز نخستین روز از سال جاری است که قیمت دلار و یورو با افزایش همراه بوده است.

برچسب ها: دلار ، قیمت دلار ، نرخ ارز
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار