کد خبر: ۷۳۰۲۹
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
رئیس کل بیمه مرکزی:
تاکنون بخشی از خسارات بیمه گذاران سیل اخیر پرداخت شده و سایر آسیب دیدگان ناشی از سیل نیز در اسرع وقت خسارات تعهد شده توسط صنعت بیمه را دریافت خواهند کرد.
به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکتر غلامرضا سلیمانی در گفت و گو با شبکه خبر در خصوص همراهی با رئیس جمهور در سفر اخیر به مناطق سیل زده استان گلستان و مازندران، ضمن اعلام این مطلب افزود: تاکنون بیش از ۱۰ هزار پرونده خسارت ناشی از وقوع سیل برای بیمه گذاران این دو استان تشکیل شده که پس از بررسی و ارزیابی توسط کارشناسان و ارزیابان خسارت شرکت های بیمه به آسیب دیدگان، پرداخت خواهد شد.
رئیس کل بیمه مرکزی میزان پوشش های بیمه ای اکثر بیمه گذاران این مناطق را ۱۰ ، ۲۰ و بیش از بیست میلیون تومان اعلام کرد و با اشاره به پراکندگی مناطق سیل زده و همچنین پوشش های متنوع شرکت های مختلف بیمه ای تا سقف ۳۰ میلیون تومان در برخی از شهرها، گفت: برآورد نهایی خسارات در این دواستان مستلزم تکمیل پرونده تمامی آسیب دیدگان است که این امر با جدیت هر چه تمامتر از سوی شرکت های بیمه پیگیری می شود.
دکتر سلیمانی افزود: تاکنون حدود پنجاه میلیارد ریال خسارت در استان مازندران در دو بخش مسکونی و خودرو، احراز شده که با توجه به تکمیل تدریجی پرونده های خسارتی این مبلغ، افزایش نیز خواهد یافت.
رئیس شورای عالی بیمه با ابراز تاسف از حادثه اخیر سیل در برخی از مناطق کشور به تشریح آخرین وضعیت مفقودین، مصدومین و قربانیان سیل شیراز پرداخت و گفت: در خصوص مصدومین و قربانیان که مشمول بیمه شخص ثالث قرار می گیرند و از سوی دیگر سیصد دستگاه خودرو نیز در این حادثه، آسیب دیده که شرکت های بیمه به لحاظ بیمه بدنی به تعهدات خود عمل خواهند کرد. وی در پاسخ به این پرسش که آیا خودروهای فاقد بیمه بدنه نیز مشمول کمکهای صنعت بیمه قرار خواهند گرفت، با تاکید بر مسئولیت های اجتماعی صنعت بیمه تصریح کرد: بر اساس قانون خودروهایی که فاقد بیمه بدنه هستند نمی توانند در هنگام وقوع خسارت، از صنعت بیمه مطالبه ای داشته باشند اما صنعت بیمه راهکارهایی را بررسی می کند تا در صورت امکان بخشی از خسارات ناشی از حادثه به این خسارت دیدگان نیز پرداخت شود.
دکتر سلیمانی با تاکید بر حمایت های دولت، بنیاد مسکن، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نهادهای دیگر به حادثه دیدگان از همراهی صنعت بیمه در مسیر کاهش آلام قربانیان خسارت سیل اخیر خبر داد. وی با اشاره به پرداخت علی الحساب خسارت به برخی از آسیب دیدگان افزود: تمامی قربانیانی که هنگام سیل در خودرو ها گرفتار شده و جان باخته اند مشمول پرداخت دیه می شوند.
رئیس کل بیمه مرکزی، از ایران به عنوان کشوری در معرض حوادث طبیعی یاد کرد و گفت: هرچند وقوع حوادث این چنینی بسیار تلخ است اما امیدوارم ظرفیتی برای ترغیب مردم به خرید انواع بیمه نامه و در نهایت به افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور کمک کند. وی از شرکتهای بیمه خواست با عزم جدی تر و سرعت بیشتری نسبت به ارائه تسهیلات ویژه و پرداخت تمامی خسارت های سیل زدگان اخیر اقدام کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: