کد خبر: ۷۳۰۴۷
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
توپ پر شریعتمداری برای جوانگرایی؛
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای اجرای عملی تاکیدات مقام معظم رهبری به این موضوع که «مسئولان به توانایی جوانان ایمان بیاورند»، در نخستین انتصاب خود در سال 1398، یک استاد جوان دانشگاه و يكى از اعضاى اصلى بنياد ملى نخبگان، را به‌عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری منصوب کرد.
به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین، «جوانان راه حل کشورند نه مشکل کشور». این سخنی است که رهبر انقلاب در اجتماع یکصد هزار نفری ورزشگاه آزادی که سال گذشته برگزار شد، به آن اشاره کردند. موضوعی که جزو شعارهای انتخاباتی رئیس جمهور در جریان انتخابات سال 96 هم بود و پس از آنکه مجلس هم قانون منع بکارگیری بازنشستگان را به تصویب رساند و با همکاری دولت و قوه قضائیه عزم راسخی برای جوانگرایی در مدیریت ها نشان داد، حالا این موضوع را به یک مطالبه و حرکت جدی تبدیل کرده است.
در این زمینه، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که ریاست ستاد انتخاباتی «حسن روحانی» را در انتخابات 96 بر عهده داشت، پس از تصدی مسئولیت این وزارتخانه تاکید زیادی بر لزوم بکارگیری جوانان شایسته در سطوح مدریتی این وزارتخانه کرد. البته شریعتمداری تاکنون با انتخاب 6 جوان به عنوان معاون، مشاور، دستیار و روسای شستا و اخیرا هم صندوق بازنشستگی به این موضوع پایبند مانده است. او دیروز و در آغازین روزهای سال 1398 یک جوان 36 ساله را به جمع مدیران جوان قبلی خود اضافه کرد.
برپایه این گزارش، با حکم محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است یک استاد جوان دانشگاه ‌و دانش آموخته صنعتی شریف به عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری منصوب شد. «میعاد صالحی» که از دیروز کار خود را به عنوان رئیس جدید صندوق بازنشستگی کشوری آغاز کرده، متولد ۱۳۶۱، دانش آموخته دکتری از دانشگاه صنعتی شریف، عضو بنیاد ملی نخبگان و از اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت است. 
صالحی اگرچه به واسطه سن کمش دارای سوابق متعدد مدیریتی نیست، اما مسئولیت هایی نظیر قائم مقامی هلدینگ صنعتی و معدنی صندوق بازنشستگی، و برخی سوابق مدیریتی در سایر حوزه ها در کنار تجارب علمی و انتخابش در سال‌های گذشته به‌عنوان کارآفرین برتر جوان نشان می دهد که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه صحیحی را در برگزیدن چهره های جوان و توانمند در پیش گرفته است.
او با پیشنهاد مورخ ۲۶ اسفند سال گذشته هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و صندوق‌های تابعه و حکم وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به این سمت منصوب شده است. این نوع بکارگیری جوانان نخبه  در مديريت ارشد کشور نشان می دهد که شریعتمداری به وعده‌اش اصلی‌اش یعنی «استفاده از جوانان عالم و متخصص در وزارت رفاه» تداوم بخشیده و ششمين جوان نخبه را در مجموعه وزارتخانه تحت مدیریت خودش بکار گرفته است.
شریعتمداری همچنین با توپ پر در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری حاضر شد و طی سخنانی که بازتاب زیادی هم داشت، گفت: «همه مدیران پاکدست اند، اما معمولا سن که بالا می رود و از جوانی فاصله می‌گیریم و روابط بین مدیران در سطوح مختلف دیرینه می‌شود، بیان برخی موارد، مشکل و محافظه‌کاری بین روابط حاکم می‌شود.» 
وی افزود: «امروز در دنیا به جوانگرایی و نوآوری توجه زیادی می‌شود. باید با قدم های تند و به شکل جهادی به این سمت حرکت کنیم. هرکس با ما همراه است جایش روی چشم ماست، اما کسی که نخواهد باید برود.»
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر این موضوع مهم که رزومه اشخاص پس از انتصاب باید روی سایت‌ها قرار بگیرد تا اگر کسی بد در جایی نشسته کنار برود، افزود: «از حقوق نجومی حرف زدیم؛ اما باز هم در برخی شرکت‌های ما افراد سفرهای داخلی و خارجی می روند و پاداش بالا و نامتعارف و بیش از مصوبه دولت می‌گیرند که از گوشت سگ حرام تر است که بررسی و پس خواهیم گرفت.» 
وی صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: «در انتصابات باید به شایستگان روی بیاوریم. افراد باید شرایط احراز شغل را داشته باشند و از چارچوب ضابطه مند انتخاب مدیران رد شوند.» 
شریعتمداری همچنین گفت: «اسم "مطالبات" را فساد نمی‌گذارم، اما شما آن را "فساد" بخوانید‌. قریب به ۲۲۰ پرونده مفتوح مطالبات داریم.»
نام:
ایمیل:
* نظر: