کد خبر: ۷۳۰۵۸
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۷
مرکز پیش بینی سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه‌ای از وزش باد شدیدی در روز دوشنبه در استان‌های یزد، اصفهان، قم، مرکزی، جنوب تهران و شمال فارس خبر داد که می‌تواند با خسارت همراه باشد.
هشدار هواشناسی؛ طوفان در راه است!
مرکز پیش بینی سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه‌ای از وزش باد شدیدی در روز دوشنبه در استان‌های یزد، اصفهان، قم، مرکزی، جنوب تهران و شمال فارس خبر داد که می‌تواند با خسارت همراه باشد.

به گزارش ایسنا، مرکز پیش بینی سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه‌ای اعلام کرد: روز دوشنبه در استان‌های یزد، اصفهان، قم، مرکزی، جنوب تهران و شمال فارس وزش باد شدید اتفاق خواهد افتاد که می‌تواند با خسارت همراه باشد.

همچنین مرکز پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با انتشار اطلاعیه‌ای ویژه روز جمهوری اسلامی (۱۲ فروردین) و روز طبیعت (۱۳ فروردین) آورده است: دوشنبه ۱۲ فروردین در استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، غرب استان فارس، جنوب و شمال غرب اصفهان، نیمه شمالی بوشهر و جزایر شمالی خلیج فارس، رگبار باران با رعدوبرق، در برخی نقاط بارش تگرگ و وزش باد شدید، سیلاب و طغیان رودخانه‌ها پیش‌بینی می‌شود. همچنین در استان‌های مرکزی، جنوب قم، زنجان، همدان طی بعد ازظهر و شب دامنه‌های البرز در استان‌های تهران، البرز، قزوین و سمنان بارش باران، گاهی با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید که پیامد آن آبگرفتگی معابر با احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها پیش بینی می‌شود.

براساس این اطلاعیه، بعد ازظهر و شب دوشنبه نیز مسیرهای کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر دامنه‌های البرز در شمال و نقاط مرتفع جاده‌های کوهستانی زاگرس در شمال غرب و غرب کشور به طور موقت با بارش برف پیش‌بینی می‌شود و احتمال انسداد موقت جاده وجود دارد، آب‌های خلیج فارس به خصوص سواحل بوشهر و خوزستان طی یکشنبه و دوشنبه مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود، بنابراین برای حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی اقدامات زیر توصیه می‌شود:

- تا حد امکان از سفر به مناطق غرب و جنوب غرب کشور خودداری و در صورت لزوم با آگاهی و آمادگی در برابر شرایط جوی مخرب اقدام شود.

- از توقف در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مکان‌های مستعد سیلاب جدا خودداری و از فعالیت‌های کوهنوردی اجتناب شود.

- محدودیت برای حرکت شناورهای سبک در مناطق میانی تا شمال خلیج فارس اعمال شود.

- اقدامات لازم از سوی مدیریت منابع آب، مدیریت بحران و سازمان‌های امدادی به عمل آید.

همچنین در ادامه این اطلاعیه آمده است: روز سه شنبه ۱۳ فروردین ماه در برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، همدان، تهران، البرز و قزوین احتمال بارش پراکنده و در استان کرمانشاه و برخی نقاط کردستان، شمال ایلام، غرب لرستان، جنوب بوشهر، نیمه جنوبی فارس و شمال کرمان گاهی رگبار و رعدوبرق و در سایر مناطق کشور آسمان صاف تا نیمه ابری پیش‌بینی می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار