کد خبر: ۷۳۰۶۹
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۲
قیمت پراید ۵ میلیون تومان ریخت
پراید، خودروی شاخص بازار که تغییرات قیمتی اش در تغییر قیمت سایر خودروها تاثیرگذار است، در این یک ماه اخیر با کاهش ۶ میلیون تومان مواجه شده است. پراید ۱۳۲ نیز با کاهش ۵ میلیون تومانی روبرو شده است.
آخرین قیمت ها از بازار خودرو در ابتدای سال 98
 افزایش شدید قیمت خودرو در بازار در نیمه اسفند ماه سبب شد خودروسازان با هدف تنظیم بازار خودرو نسبت به  فروش فوری خودرو اقدام کردند. این اتفاق سبب تعدیل قیمت ها در بازار خودرو شد.

 پراید، خودروی شاخص بازار که تغییرات قیمتی اش در تغییر قیمت سایر خودروها تاثیرگذار است، در این یک ماه اخیر با کاهش ۶ میلیون تومان مواجه شده است. پراید ۱۳۲ نیز با کاهش ۵ میلیون تومانی روبرو شده است.

سایر خودروها هر چند کاهشی کمتر از این رقم را تجربه کرده اند اما با این حال میزان کاهش قیمت آنها محسوس است. پژو ۲۰۷ اتوماتیک با کاهش سه میلیون تومانی قیمت و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز با کاهش ۴ میلیونی قیمت روبرو شده اند. میزان کاهش قیمت پژو پارس LX  نیز در این دوره زمانی ۷ میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت پژو GLX صفر کیلومتر پیش از آغاز فروردین ماه ۷۷ میلیون تومان بود اما این قیمت در روزهای اخیر به ۶۸ میلیون تومان رسیده است.

 بررسی قیمت ها در بازار نشان می دهد میزان ریزش قیمت انواع پژو در بازار محسوس بوده است.در روزهای ایخر قیمت خودروی پژوپارس LX نیز از ۱۰۸ میلیون تومان به ۱۰۱ میلیون تومان رسیده است.

 قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک نیز از ۱۳۰ میلیون تومان به ۱۲۷ میلیون تومان رسیده است.پژو ۲۰۶ صندوق‌دار نیز در بازار ۸۸ میلیون تومان قیمت خورده است در حالی که اسفند ماه این خودرو به قیمت ۹۴ میلیون تومان می رسید .

 فعالان بازار معتقدند با پایان تعطیلات نوروزی و عادی شدن وضعیت بازارها در کشور ، روند ریزش قیمت ها ادامه خواهد داشت چرا که تحویل خودروهای فروش فوری از نیمه اسفند ماه آغاز می شود .

 بر اساس اعلام دست اندرکاران بازار خودرو، در شرایط کنونی بازار در رکودی کامل قرار دارد . به کف رسیدن خرید و فروش البته خود مانعی بر سر راه مشخص شدن قیمت های واقعی بازار تلقی می شود . 

برخی فعالان بازار معتقدند با ورود خودروهای فروش فوری از نیمه اسفند در پایان تعطیلات بهاری، روند کاهش قیمت خودرو تشدید خواهد شد.

 گزارش های رسیده از کف بازار نشان می دهد خرید و فروش خودرو به حداقل رسیده است و کمتر کسی در این بازار در نقش خریدار ظاهر می شود. اغلب کسانی که نسبت به پیش خرید خودرو اقدام کردند، نه مصرف‌کننده واقعی که سرمایه گذارانی بودند که با هدف حفظ قدرت خرید خود نسبت به پیش خرید خودرو اقدام کردند. همین امر نشان می دهد خودروهای تحویلی با هدف تبدیل دوباره به نقدینگی به بازار عرضه می شود و این اقدام در کاهش دوباره قیمت ها در اردیبهشت می تواند تاثیرگذار باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار