کد خبر: ۷۳۱۷۴
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
جایگاه ترامپ کجاست؟
پایگاه رتبه‌بندی فوربز در جدیدترین گزارش خود فهرست ۱۰۰ میلیاردر برتر جهان در سال ۲۰۱۹ را اعلام کرد. در این فهرست نیز همانند سال‌های گذشته جف بیزوس، موسس و مدیر اجرایی کمپانی آمازون و بیل گیتس، پایه گذار مایکروسافت در جایگاه‌های اول و دوم قرار گرفته اند.
فهرست میلیاردر‌های جهان در سال 2019 به انتخاب فوربز
پایگاه رتبه بندی فوربز در جدیدترین گزارش خود فهرست ۱۰۰ میلیاردر برتر جهان در سال ۲۰۱۹ را اعلام کرد. در این فهرست نیز همانند سال‌های گذشته جف بیزوس، موسس و مدیر اجرایی کمپانی آمازون و بیل گیتس، پایه گذار مایکروسافت در جایگاه‌های اول و دوم قرار گرفته اند.

پایگاه فوربز در بررسی‌های سال ۲۰۱۹ خود ۲۱۵۳ میلیاردر در جهان را شناسایی کرده که نسبت به سال گذشته میلادی ۵۵ نفر کمتر است. همچنین از این تعداد ۹۹۴ میلیاردر نسبت به سال ۲۰۱۸ فقیرتر شده اند. علاوه بر این، مجموعه ثروت میلیارد‌رهای جهان در سال ۲۰۱۹ به ۸ هزار میلیارد [تریلیون] و ۷۰۰ میلیارد دلار رسیده که ۴۰۰ میلیارد دلار نسبت به سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است. در مجموع ۱۱ درصد [معادل ۲۴۷ نفر] از میلیاردر‌هایی که سال گذشته در فهرست فوربز بودند از لیست سال ۲۰۱۹ حذف شده اند که بالاترین میزان از سال ۲۰۰۹ بوده است.

جوان‌ترین زن در این فهرست کیلی جنر آمریکایی است که ۲۱ سال سن دارد. کایلی جنر، دختر ۲۱ ساله آمریکایی، که ارزش دارایی‌هایش به یک میلیارد دلار رسیده است رکورد جوان‌ترین میلیاردر خودساخته تاریخ را شکسته است. او مالک شرکت لوازم آرایشی "کیلی" است که سه سال پیش راه‌اندازی شد و سال پیش ۳۶۰ میلیون دلار هم فروش داشت.

او که به عنوان چهره‌ی مطرح دنیای مد و برنامه‌های تلویزیونی شناخته می‌شود به آن دسته افراد فهرست تعلق دارد که ثروت خود را از طریق فعالیت شخصی، و نه از راه ارث، به دست آورده‌اند.

زمانی که مارک زاکربرگ، موسس و مدیرعامل فیسبوک، برای اولین بار وارد باشگاه میلیاردرهای جهان شد ۲۳ سال داشت.مارک زاکربرگ، مدیر و موسس فیس‌بوک از جمله افرادی است که هر چند جایگاه خود را در میان ده میلیاردر برتر دنیا حفظ کرده، ولی ارزش دارایی‌های او به نسبت پارسال کاهش یافته.

زاکربرگ سال گذشته میلادی بیش از ۶۲ میلیارد دلار دارایی داشت که امسال ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار از آن کم شده است.به دلیل مسائل مرتبط با حفظ حریم خصوصی کاربران در فیس‌بوک، سهام زاکربرگ در مقطعی تا یک سوم از ارزش خود را هم از دست داده بود.

در بالای فهرستی که فوربز منتشر کرده، جف بزوس، مدیر عامل شرکت آمازون با ۱۳۱ میلیارد دلار دیده می‌شود که او پارسال هم ثروتمندترین فرد در این فهرست بود.نفر دوم بیل گیتس، مدیر عامل شرکت مایکروسافت است که ارزش دارایی‌های او از پارسال ۹۰ میلیارد دلار بیشتر شده است.

تعداد میلیاردرهای امسال در مقایسه با سال گذشته کمتر شده است؛ در فهرست امسال ۲۱۵۳ نفر دیده می‌شود. این در حالی است که پارسال تعداد این افراد ۲۲۰۸ نفر بود. بر اساس گزارش فوربز ارزش دارایی‌های حدود هزار نفر از این افراد در مقایسه با پارسال کم شده است.

امسال تعداد شهروندان میلیاردر آمریکایی ۶۰۷ نفر است که در مقایسه با کشورهای دیگر بیشتر بوده؛ چین با ۳۲۴ نفر در رتبه دوم این فهرست قرار گرفته است.

تعداد بریتانیایی‌هایی که در فهرست امسال دیده می‌شوند به ۵۲ نفر رسیده که بیشترین دارایی متعلق به برادران هندوجاست که شرکت زنجیره‌ای "هندوجا" را در اختیار دارند؛ فعالیت‌های این شرکت طیف وسیعی از امور تجاری نظیر واردات، صادرات، خدمات بانکی و بورس را در بر می‌گیرد.

در فهرست امسال ۲۴۷ نفر که پارسال در لیست میلیاردرها بودند حذف شده‌اند؛ از این افراد می‌توان به دومنیکو دولچه و استفانو گابانا، دو موسس شرکت مد و آرایشی "دولچه و گابانا" اشاره کرد. تعداد زنان میلیاردری که در فهرست امسال جای گرفته‌اند به ۲۵۲ نفر رسیده که ثروتمندترین آن‌ها وو یاجون چینی است؛ ارزش دارایی‌های او که در زمینه املاک و مستغلات فعالیت دارد امسال به ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار رسیده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز با ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار در میان ۲۱۵۳ میلیاردر معرفی شده، در جایگاه ۷۱۵ قرار دارد.

فهرست میلیارد‌رهای جهان در سال ۲۰۱۹ شامل افراد زیر است:
جف بیزوس
موسس و مدیر اجرایی کمپانی آمازون
ثروت خالص: ۱۳۱ میلیارد دلار
او به رغم انتقال بخشی از ثروت خود به همسرش همچنان ثروتمندترین مرد جهان است.

فوربز: میلیاردر‌های جهان در سال ۲۰۱۹/ جایگاه ترامپ+ تصاویر


بیل گیتس
بنیانگذار شرکت فناوری مایکروسافت
ثروت خالص: ۹۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار
در صورتی که بیل گیتس نیمی از ثروت خود را به امور خیریه نمی‌پرداخت، در جایگاه نخست این فهرست قرار داشت.

فوربز: میلیاردر‌های جهان در سال ۲۰۱۹/ جایگاه ترامپ+ تصاویر


وارن بافت
مدیرعامل کمپانی بزرگ برکشایر هاثاوی
ثروت خالص: ۸۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار
وارن بافت یک تاجر، سرمایه گذار و خیر آمریکایی است که ریاست و مدیریت کمپانی بزرگ برکشایر هاثاوی را در اختیار دارد.

فوربز: میلیاردر‌های جهان در سال ۲۰۱۹/ جایگاه ترامپ+ تصاویر


برنارد آرنو
کلکسیون دار و سرمایه گذار فرانسوی
ثروت خالص: ۷۶ میلیارد دلار
او مدیرعامل و رییس هیئت مدیره کمپانی LVMH  است که بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده کالا‌های لوکس در جهان محسوب می‌شود.

فوربز: میلیاردر‌های جهان در سال ۲۰۱۹/ جایگاه ترامپ+ تصاویر


کارلوس اسلیم حلو
مالک مکزیکی هولدینگ بزرگ گروپو کارسو
ثروت خالص: ۶۴ میلیارد دلار

فوربز: میلیاردر‌های جهان در سال ۲۰۱۹/ جایگاه ترامپ+ تصاویر


آمانسیو اورتگا
میلیاردر اسپانیایی و موسس گروه مدلینگ ایندیتکس و مالک برند زارا
ثروت خالص: ۶۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار

فوربز: میلیاردر‌های جهان در سال ۲۰۱۹/ جایگاه ترامپ+ تصاویر


لری الیسون
موسس، مدیر اجرایی و رییس بخش تکنولوژی کمپانی اوراکل
ثروت خالص: ۶۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار

فوربز: میلیاردر‌های جهان در سال ۲۰۱۹/ جایگاه ترامپ+ تصاویر


مارک زاکربرگ
بنیانگذار فیسبوک
ثروت خالص: ۶۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار

فوربز: میلیاردر‌های جهان در سال ۲۰۱۹/ جایگاه ترامپ+ تصاویر


مایکل بلومبرگ
فعال اقتصادی، موسس، مالک و مدیرعامل کمپانی سرمایه گذاری بین المللی بلومبرگ ال پی
ثروت خالص: ۵۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار

فوربز: میلیاردر‌های جهان در سال ۲۰۱۹/ جایگاه ترامپ+ تصاویر


لارنس ادوارد پیج
مدیرعامل کمپانی آلفابت و سهامدار تسلا موتورز
ثروت خالص: ۵۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار

فوربز: میلیاردر‌های جهان در سال ۲۰۱۹/ جایگاه ترامپ+ تصاویر

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار