کد خبر: ۷۳۱۸۷
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۴
سرپرست سازمان تامین اجتماعی:
سرپرست سازمان تامین اجتماعی با اشاره به نامگذاری سال 98 به عنوان رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری گفت: شعار امسال با اهداف سازمان تامین اجتماعی بسیار عجین است و با رونق تولید منابع این سازمان برای ارائه خدمات افزون می شود و این سازمان نیز در جهت رونق تولید در کشور تلاش خواهد کرد.
رونق سازمان تأمین اجتماعی با رونق تولید عجین استبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، محمد حسن زدا در جلسه ویدیو کنفرانس با مدیران کل و درمان تامین اجتماعی استان های سیل زده به عملکرد سازمان در سال گذشته پرداخت و افزود: در واقعه سیل که در چندین استان کشورمان روی داد، مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی با استفاده از تمامی ظرفیت و امکانات خود در کنار هموطنان آسیب دیده قرار دارند.
وی افزود: در حوزه بیمه ای نیز خسارتهای وارد شده به کارگاهها را با دقت ارزیابی می کنیم و برای کارگران شاغل در کارگاه هایی که براثر این حادثه تعطیل شوند، مققرری بیمه بیکاری برقرار می شود و برای شروع به کار مجدد کارگاه ها نیز مساعدت لازم صورت می گیرد.
زدا تصریح کرد: بازنشستگان و مستمری بگیرانی که براثر این سیل دچار خسارت شده اند نیز از حمایت سازمان تأمین اجتماعی برخوردار هستند و این سازمان تا زمان رفع کامل عوارض سیل در کنار کارگران و کارفرمایان عزیز است.
وی درادامه با اشاره به نقش شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و بانک رفاه کارگران در تامین منابع این سازمان افزود: شستا در سال گذشته عملکرد موفق داشت و از فعالیت های مجموعه های اقتصادی سازمان تامین اجتماعی تشکر می کنم.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: حذف دفترچه درمانی، گسترش پوشش بیمه ی برای مشاغل مختلف از جمله راکبین موتور سیکلت و استارت آپ ها، نظام مهندسی ها ، تصویب بودجه سازمانی، اتمام بازرسی الکترونیک، درج مفاهیم تامین اجتماعی در کتب درسی، اجرایی کردن 240 هزار پروژه عمرانی در کشور، ساماندهی چندشغله ها و توجه به بانوان و جوانان در انتصابات مدیریتی را از جمله اقدامات مهم این سازمان در سال گذشته است.
زدا رفع همپوشانی بیمه ای را یکی دیگر از اقدامات مهم سازمان تامین اجتماعی در سال 97 برشمرد و افزود: 4 میلیون نفر شناسایی شده اند که بیش از یک دفترچه درمان دارند که تاکنون 600 هزار مورد از آنها حذف شده اند و این طرح تا پایان طرح هر ایرانی یک دفترچه درمان ادامه خواهد داشت.
وی به برنامه های سازمان تامین اجتماعی در سال جاری نیز اشاره کرد و گفت: به منویات رییس محترم جمهور در خصوص واگذاری بنگاههای شستا توجه بیشتری خواهیم داشت .
زدا، شناسایی منابع جدید بیمه ای، تقویت بازرسی ها، اجرایی کردن طرح دکتر نوربخش، توسعه پوشش بیمه ای اتباع و مشاغل مجازی و تجمیع بخشنامه ها را از مهمترین برنامه های سال 98 سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد و افزود: 150 برنامه عملیاتی خواهیم داشت.
معاون امور استان های سازمان تامین اجتماعی نیز به عملکرد ادارات کل و مدیریت های درمان تامین اجتماعی در استان های سیل زده پرداخت و گفت: در استان های گلستان، مازندران، لرستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان و چهارمحال و بختیاری در ساعات ابتدایی حادثه سیل کمیته بحران  توسط سازمان تامین اجتماعی تشکیل شد.
مهندس قائم موهبتی با بیان اینکه 80 تیم درمانی تامین اجتماعی در مناطق سیل زده آماده عملیات بودند، افزود: 151 شعبه و کارگزاری در استان های مذکور فعالیت می کنند.
وی گفت: در صورت فراهم شدن شرایط بازدید از کارگاههای آسیب دیده برای بیمه بیکاری کارگران اقدام می شود.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به حضور در گلستان و بررسی خدمت رسانی به مصدومان حادثه سیل گفت: تیم های درمانی به مناطق سیل زده گلستان اعزام شدند و خدمات درمانی لازم را به مراجعان ارائه کردند.
دکتر مهدی درخشان ، تکمیل آی تی در مراکز درمانی ملکی و طرف قرارداد و تکمیل گایدلاین های تشخیصی از مهمترین برنامه های معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی در سال جاری برشمرد.
علی جهانی مدیر کل تامین اجتماعی لرستان با بیان اینکه حادثه سیل و آسیب کارگاهها در منابع و مصارف این اداره کل تاثیر گذار است، گفت: 2500 تا 3000 کارگاه و 6 هزار بیمه شده از حادثه سیل در استان لرستان تحت تاثیر قرار گرفتند. در اثر سیل ساختمان ها و مراکز درمانی تامین اجتماعی در این استان آسیب آنچنانی ندیدند.
دکتر امین بهاروند، مدیر درمان تأمین اجتماعی لرستان نیز در این جلسه گفت: در این حادثه بجز درمانگاه پلدختر، سایر مراکز درمانی استان مشغول خدمت رسانی هستند و آسیبی به مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی وارد نشده است.
وی افزود: درمانگاه تأمین اجتماعی پلدختر در منطقه ای از شهر واقع شده که طبقه اول ساختماد درمانگاه زیر آب رفته است و کارکنان این مرکز روز قبل از حادثه تجهیزات درمانی را به طبقه بالا منتقل کرده بودند و آسیبی به تجهیزات درمانی وارد نشده است.
دکتر بهاروند تداوم ارائه خدمات درمانی در شرایط بروز بحران را یکی از مسائل بسیار مهم عنوان کرد و گفت: برای تداوم خدمت رسانی به سیل زدگان در پلدختر گزینه هایی از قبیل راه اندازی درمانگاه صحرایی، استقرار همکاران در یکی از مراکز دانشگاه علوم پزشکی و یا رفع مشکلات مرکز درمانی سازمان را بررسی کردیم و در نهایت با تلاش متمرکز همکاران استان گل و لای از درمانگاه پلدختر خارج شده و این مرکز در خدمت مراجعه کنندگان قرار گرفته است.
سیروس نصیری، مدیرکل تأمین اجتماعی استان قزوین نیز گفت: حادثه سیل همه مردم ایران را متاثر ساخته است و آماده کمک رسانی به هموطنان در مناطق سیل زده هستیم.
وی ادامه داد: پیشنهاد می کنیم حسابی برای جمع آوری کمک های نقدی همکاران سازمان تأمین اجتماعی اختصاص یابد و مبالغ جمع آوری شده برای کمک رسانی به سیل زدگان هزینه شود.
دکتر محمدصادق بابایی، مدیردرمان تأمین اجتماعی استان قزوین نیز گفت: در اواخر سال گشته با تأمین منابع لازم مطالبات مراکز درمانی قرار داد پرداخت شده است.
وی افزود: در سال 98 نیز امیدواریم با توسعه سامانه های الکترونیکی برنامه نسخه الکترونیک در مراکز طرف قرارداد توسعه یابد.
علی اصغر دادخواه، مدیرکل تأمین اجتماعی استان قم نیز گفت: کمک های همکاران سازمان به هموطنان سیل زده بهتر است به صورت متمرکز و با هماهنگی ستاد مرکزی سازمان انجام شود.
عبدالکریم نباتی، مدیرکل تأمین اجتماعی استان فارس نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده برای امداد رسانی به سیل زدگان ارائه کرد و گفت: 164 نفر از مصدومان حادثه سیل به مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی اعزام شده اند و خدمات درمانی مورد نیاز به آنان ارائه شده است که در حال حاضر 5 نفر از مصدومان بستری هستند.
وی افزود: 18 نفر نیز در بیمارستان شهید بهشتی بستری و مداوا شده اند.
دکتر امیری، مدیردرمان تأمین اجتماعی استان فارس نیز گفت: بیمارستان شهید بهشتی در مسیر سیل قرار دارد و بر همین اساس با توجه به اعلام قبلی، تمهیدات لازم برای ایمن سازی بیمارستان اتخاذ شد و خدمت رسانی بیمارستان در زمان وقوع سیل بدون هیچ گونه مشکلی تداوم یافت.
 
وی افزود: در آینده نزدیک و با همکاری دفتر فنی و مهندسی تمهیدات لازم برای ایمن سازی دائمی بیمارستان در برابر سیل انجام می شود.
دکتر امیری همچنین اظهار داشت: همکاران سازمان تأمین اجتماعی نیز با 500 تخته پتو برای کمک به آسیب دیدگان این حادثه تهیه و در بین خانواده های آسیب دیده توزیع کردند.
رحیم اردلان، معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی نیز در پایان این جلسه از افتتاح حساب ویژه کمک به سیل زدگان در بانک رفاه کارگران خبر داد و گفت: کمک های نقدی همکاران سازمان تأمین اجتماعی به صورت متمرکز در این حساب برای رفع مشکلات سیل زدگان مصرف می شود.  

نام:
ایمیل:
* نظر: