کد خبر: ۷۳۲۰۵
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵
رهبر معظم انقلاب امسال را سال رونق تولید نامگذاری کردند و موضوع اقتصاد و تولید را در سال 98 نیز مانند سال های گذشته در محور توجهات قرار دادند. مقام معظم رهبری همواره بر موضوع بهبود وضعیت اقتصادی و تقویت بخش تولید در نامگذاری های سال های مختلف تاکید ویژه دارند.
حرکت جهادی بانک گردشگری در مسیر تحقق شعار رونق تولید به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بانک گردشگری ، می توان یکی از گام های جدی و موثر در سال 98 و در راستای حمایت از بخش تولید را تحقق اصلاح نظام بانکی که از سوی دولت و مجلس پیگیری می شود قرار داد. تحقق این مهم می تواند قدم محکم رو به جلو برای بهبود فرایندها و عملکردهای نظام بانکی تلقی شود.
امید است نظام بانکی بتواند هم راستا با دولت و برنامه های کلان اقتصادی کشور و در سال رونق تولید، اقدامات ارزشمند و ماندگاری در حمایت از تقویت بخش تولید، توسعه اقتصادی و اشتغال زایی داشته باشد. مسئله بانک محور بودن اقتصاد کشور و تامین مالی بیش از 90 درصد پروژه های کشور از طریق سیستم بانکی، بار مسئولیت بانک ها در برنامه ریزی برای رونق بخش تولید در سال 98 را بیش از پیش کرده است.در همین راستا بانک گردشگری تمام توان خود را بکار میگیرد تا با حمایت از بنگاه های تولیدی به خصوص صنعت گردشگری با تجهیز منابع و توسعه اشتغال در خدمت اقتصاد ملی به ایفای نقش خود بپردازد.در همین راستا بر اساس بررسی صورتهای مالی بانک منتهی به پایان سال ٩٧ در بانک گردشگری شاخصها از تغییر مثبت وضعیت سودآوری بانک در پایان سال مالی حکایت دارد .
با افزایش سرمایه 500 درصدی این بانک تراز عملیاتی آن بهبود یافته و متعادل خواهد شد ضمن آنکه بررسی صورت سود و زیان «وگردش» در 9 ماهه نخست امسال حکایت از رشد 378 درصدی درآمدهای غیرمشاع آن همچنین رشد 29 درصدی مجموع درآمدها است.
بانک گردشگری که با سرمایه ثبت شده 6000میلیارد ریالی در بازار فرابورس تهران حضور دارد، درصدد افزایش سرمایه 500 درصدی است که مرحله نخست این افزایش سرمایه از 6000 به 15000میلیارد ریال از محل آورده نقدی سهامداران خواهد بود و در مرحله دوم افزایش سرمایه از 15000 به 36000 میلیارد ریال در مرحله دوم اجرایی خواهد نمود
مطابق با آخرین صورت های مالی منتشر شده بانک گردشگری منتهی به دوره مالی سی ام آذر ماه سال 97 دارایی های ثابت مشهود این بانک با رشد 20 درصدی4220 میلیارد ریال و سایر دارایی ها با رشد 168 درصدی 834.7میلیارد ریال بوده است.
افزایش هزینه مطالبات مشکوک الوصول در این بانک علی رغم آنکه سود بانک را کاهش داده گویای شفافیت و درستی صورت های مالی و عدم شناسایی سودهای کاغذی و غیر واقعی است.
بر این اساس با عملیاتی شدن برنامه تجدید ارزیابی دارایی های این بانک تراز عملیاتی بانک گردشگری که اکنون بدهی های آن از دارایی هایش پیشی گرفته، متعادل می شود و برخی اظهارات ناشی از عدم بررسی دقیق وضعیت بانک و اتفاقات پیش رو است.
بانک گردشگری در راستای اصلاح ساختار مالی، توسعه خدمات بانکی و بهینه نگه داشتن نسبت نطارتی، پیشنهاد افزایش سرمایه را به مجمع عمومی فوق العاده طی دو مرحله در نظر دارد.
مرحله اول افزایش سرمایه از مبلغ 6.000 میلیارد ریال به مبلغ 15.000 میلیارد ریال (همزمان با مجمع عمومی فوق العاده) انجام شود و مرحله دوم افزایش سرمایه نیز از مبلغ 15.000 میلیارد ریال به مبلغ 36.000 میلیارد ریال در طی مدت دو سال و با اختیار هیأت مدیره صورت پذیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: