کد خبر: ۷۳۲۲۳
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
مدیرعامل بیمه آرمان گفت: در شهر گنبد 32 هزار واحد مسکونی تحت پوشش بیمه جامع آتش سوزی بوده که از آن تعداد 3 هزار واحد دچار خسارت سیل شده است.
سه هزار واحد خسارت دیده سیل شهر گنبد تحت پوشش بیمه آرمانبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین، دکتر کامبیز پیکارجو مدیرعامل بیمه آرمان در نشست خبری گفت: در شهر گنبد برآورد خسارت وارده بر مبنای تعهدات این شرکت 14 تا 15 میلیارد تومان است که 2 میلیارد آن باید توسط شرکت پرداخت شود و مابقی بصورت اتکایی می باشد این 3 هزار واحد هرکدام ۱۰ میلیون تومان برای بنا و 6 میلیون تومان برای اثاثیه بیمه داشته اند.
مدیرعامل بیمه آرمان در تشریح برنامه های اتی بیمه آرمان از تجدید ساختار در شرکت خبر داد و گفت: در برنامه های میان مدت و بلند مدت تنوع رشته های بیمه ای و توسعه فروش انفرادی را در دستور کار قرار داده ایم.
مدیرعامل بیمه آرمان همچنین توسعه واحد آراند دی و دیتا ماینینگ  را از دیگر برنامه های این شرکت بیمه ای دانست و گفت: بیمه ارمان در نظر دارد ضمن توسعه فروش انفرادی ، در روشها و استراتزی های فروش تغییر ایجاد کند.
وی در ادامه در تشریح زیان ده بودن عملیات بیمه ای ارمان اذعان داشت: جریانی که بیمه ارمان را به زیان رساند از زلزله کرمانشاه آغاز شداما همان طور که عنوان شد زلزله کرمانشاه درس بزرگی به بیمه آرمان داد که اگر بیمه گر یا بیمه گران اتکایی قوی نداشته باشد خودش باید بخش بزرگی از خسارت را برعهده بگیرد.
کامبیز پیکارجو اعلام کرد: بیمه مرکزی و شرکت بیمه اتکایی امین  اعلام کردند که آمادگی دارند سهم خود را به صورت علی الحساب جهت تسریع در پرداخت خسارت مناطق سیل زده پرداخت کنند.
وی گفت: در قرارداد اخیر بیمه ارمان به دلیل اخذ بیمه گران اتکائی مناسب این آزمون را به خوبی پشت سر گذاشته شده است.
پیکارجو در مورد زیان بیمه ارمان با انعقاد برخی قراردادهای در دوره مدیریت قبلی اذعان داشت: من به گونه ای دیگر بدین موضوع نگاه می کنم و معتقدم بیمه ارمان از قرادادهائی مانند کرمانشاه درس بزرگی گرفت درسی که نشان داد باید در حوزه اتکائی با دقت و وسواس بیشتری عمل کند در این راستا در قرارداد سیل اخیر توانست با اخذ پوشش های اتکائی مناسب ،پرداخت خسارت سیل زدگان را وارد فاز عملیاتی کند.
همچنین اعلام کرد که با برنامه ریزی انجام شده، امیدوار است زیان انباشته ۴۰ میلیارد تومانی این شرکت طی سه سال مستهلک شود.
پیکارجو با بیان اینکه سرمایه بیمه آرمان، 150میلیارد تومان شده است و منتظر تائید آن از سوی بیمه مرکزی هستیم گفت: در خصوص صدور بیمه شخص ثالث توسط بیمه آرمان کلیه الزامات قانونی اجرا شده است یعنی هم توانگری و هم افزایش سرمایه و منتظر ابلاغ رسمی بیمه مرکزی هستیم .

نام:
ایمیل:
* نظر: