کد خبر: ۷۳۲۳۲
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
بسیاری به این باور رسیده‌اند فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش منتظر هستند لیگ برتر تمام شود تا قراردادی جدید با برانکو امضا کنند.
برانکو سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می شود!
بسیاری به این باور رسیده‌اند فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش منتظر هستند لیگ برتر تمام شود تا قراردادی جدید با برانکو امضا کنند.

روزنامه خبرورزشی نوشت: «می‌گویند نگاه فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش به برانکو، نگاه رونالدینیویی است. یعنی به دیگر کاندیداها نگاه می‌کنند و در نهایت با برانکو برای تیم ملی قرارداد می‌بندند. این هم طبیعی است. به هر حال او دم‌دست‌ترین گزینه برای هدایت ایران است. برانکو قبلاً مربی تیم ملی بوده و ایران را در پوسان قهرمان بازی‌های آسیایی کرده است. در جام ملت‌های چین هم با ناداوری سوم شد. او موفق شد تیم ملی را هم به جام جهانی آلمان ببرد. بعد از یک رفت و برگشت طولانی‌مدت، او همراه با پرسپولیس هم به افتخارات زیادی رسید. دو بار قهرمان لیگ برتر شده و این تیم را نایب‌قهرمان آسیا هم کرده است. پرسپولیس احتمالاً در فصل جاری هم «هت‌تریک قهرمانی» می‌کند. بنابراین چیز عجیبی نیست که حالا او جزو گزینه‌های نیمکت ایران باشد. در ظاهر فدراسیون فوتبال هم مشغول بازی با نام‌هاست تا زمان بخرد. یکی مثل مازیار ناظمی هم گهگاه با نوشته‌های خود تلاش می‌کند در این زمان خریدن نقش بازی کند. خیلی‌ها به این باور رسیده‌اند فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش منتظر هستند لیگ برتر تمام شود تا قراردادی جدید با برانکو امضا کنند؛ قراردادی که به هر حال او را دوباره به تیم ملی برمی‌گرداند.

من موفق‌ترینم

برانکو این روزها تمام فکر و ذکرش پرسپولیس است ولی ته دلش دوست دارد به تیم ملی بازگردد. این را می‌توان به خوبی در حرف‌هایش متوجه شد. برانکو وقتی با این سوال روبه‌رو می‌شود که آیا امکان دارد او را دوباره روی نیمکت ایران ببینیم و اصلاً فکر بازگشت را در ذهنش مرور می‌کند، جواب می‌دهد: «در یکی، دو سال اخیر همواره صحبت بازگشت من به تیم ملی بوده است. قبل از جام جهانی روسیه، در زمان برگزاری بازی‌ها و بعد از مسابقات هم این حرف‌ها شنیده می‌شد. منطقی بود درباره مربیان دیگری مثل زیدان، مورینیو و… که آزاد هستند هم صحبت شود. نام من هم وسط آمد که طبیعی است.»

اما آیا برمی‌گردد؟ برانکو می‌گوید: «همیشه گفته‌ام نمی‌دانم فردا چه اتفاقی می‌افتد ولی «هرگزی» در کار نیست. طبیعی است که مردم درباره تیم ملی اسم من را می‌آورند. می‌دانید دلیلش چیست؟ چون من موفق‌ترین مربی‌ای هستم که در تاریخ فوتبال ایران تیم ملی را هدایت کرده‌ام.»

او دلیل این جمله‌اش را هم بیان می‌کند: «من در سه کشور مختلف دنیا قهرمان بوده‌ام. دو بار به جام جهانی راه پیدا کرده‌ام. در جام ملت‌های اروپا در کادر فنی تیم ملی کرواسی بودم. تیم زیر ۲۳ سال ایران را قهرمان آسیا کردم. تیم ملی را بدون یک باخت سوم آسیا کردم. طبیعی است وقتی درباره نیمکت تیم ملی حرف زده شود، اسم من هم بیاید.»

برانکو، اما در ادامه حرف‌هایش دوباره به پرسپولیس برمی‌گردد: «من یک سال و نیم دیگر با این باشگاه قرارداد دارم. به عنوان مربی نمی‌دانم آینده چه می‌شود. فعلاً تمام تمرکزم روی پرسپولیس و موفقیت این تیم است.»

و، اما تأکید دوباره روی این سوال، با چنین جوابی از سوی برانکو روبه‌رو می‌شود: «من همیشه آمادگی هر تغییری را دارم. حرفه‌ای هستم. نمی‌دانم چه اتفاقی فردا رخ می‌دهد ولی احتمال دارد خیلی از اتفاقات رقم بخورد.»

خبر ورزشی در حالی از نگاه برانکو به تیم ملی فوتبال ایران نوشته است که پیش از این محمود اسلامیان، عضو هیأت‌رئیسه فدراسیون فوتبال، در گفت‌وگو با همشهری عنوان کرده بود: «برانکو جزو گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی نیست. او یک دوره این پست را در اختیار داشته و امتحانش را در تیم ملی پس داده است. تیم ملی ایران حالا در رنکینگ فیفا تیم اول آسیاست و بعد از حضور موفق در جام جهانی گذشته ما به دنبال مربی بزرگ دیگری در سطح کارلوس کی‌روش هستیم تا روند رو به رشد تیم ملی ادامه پیدا کند.»

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار