کد خبر: ۷۳۲۷۵
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: رفتار ننگین رژیم آمریکا در این روزها که با وقاحت و پُررویی سپاه پاسداران را جزو گروه‌های تروریستی اعلام کرد نشانگر عمق کینه‌ورزی، جهالت و سفاهت این رژیم است.
واکنش قاطعانه «لاریجانی» به اقدام آمریکا علیه سپاه
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: رفتار ننگین رژیم آمریکا در این روزها که با وقاحت و پُررویی سپاه پاسداران را جزو گروه‌های تروریستی اعلام کرد نشانگر عمق کینه‌ورزی، جهالت و سفاهت این رژیم است.

علی لاریجانی در نطق قبل از دستور جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) با گرامیداشت میلاد حضرت سیدالشهداء امام حسین(ع) و روز پاسدار، اقدام آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی را به شدت محکوم کرد.

وی ادامه داد: کیست که نداند سپاه بیشترین ضربه را به تروریسم خطرناک منطقه زده است و کیست که نداند این نیروی زبده و انقلابی در بدو پیروزی انقلاب مستمرا در کنار ملت با گروه‌های تروریستی به مقابله پرداخت، همان تروریست‌هایی که متکی به قدرت بزرگ بودند.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سپاه در دفاع مقدس، در دفاع از سرزمین، در دفاع از ملت ایران و در دفاع از انقلاب اسلامی رکن اصلی مقاومت بود. در جبهه‌ای جانفشانی کرد که همه قدرتهای بزرگ در کنار صدام قرار داشتند. در سالهای اخیر که تروریست‌های دست ساخته قدرتها منطقه را به آتش کشیده بودند، این سپاه بود که در مقابل آنها ایستاد و کمر آنها را شکست. مجاهدت سپاه در مقابل تروریسم چیزی نیست که از چشم ملتها مخفی باشد.

لاریجانی خطاب به رییس‌جمهور آمریکا یادآور شد: فراموش کردید که خودتان بارها گفته‌اید «اشکال آمریکا در ایجاد و تقویت گروه‌های تروریستی مثل داعش بوده است» مگر وزیر خارجه آمریکا اذعان نکرد که دولت ایالات متحده داعش را به وجود آورد. یا دچار فراموشی هستید یا بیش از حد بی‌پروایید. مگر سخنان نخست‌وزیر فقید پاکستان خانم بی‌نظیر بوتو را به خاطر ندارید که اعلام کرد «یک ضلع اصلی گروه‌های تروریستی در افغانستان آمریکا بوده است».

نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: امروز دولت آمریکا باید پاسخگو باشد که او موسس و حمایتگر گروه‌های تروریستی بوده است نه سپاه پاسداران. وزیر خارجه نادان آمریکا، پاسداران مجاهد را به اخاذی متهم می‌کند، واقعا در تاریخ، چنین دولت بی‌شرمی نمونه نداشته است. آقای ترامپ با وقاحت اخاذی از سعودی و برخی کشورهای منطقه را نقطه قوت خود می‌داند و اعلام و افتخار می‌کند که برای شرکت در اجلاس ریاض بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار اخاذی کرده است. شما یک دولت دزد هستید و این مدال را خود به سینه خود نصب کرده‌اید.

این سخنان لاریجانی با سخنان «احسنت احسنت» نمایندگان مورد حمایت قرار گرفت.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش خطاب به ترامپ، گفت: می‌دانیم چرا به این روز افتاده‌اید چون تصور می‌کردید با خروج از توافق هسته‌ای می‌توانید به ایران ضربه بزنید اما موفق نشدید. تصور می‌کردید در سال گذشته می‌توانید فروش نفت ایران را به صفر برسانید، موفق نشدید. تصور می‌کردید ایران چهلمین سال انقلاب را نخواهد دید، دیدید که ملت، باشکوه‌تر در پاسداشت انقلاب خویش حضور یافت. تصور می‌کردید می‌توانید با کمک تروریست‌ها در شرق و غرب ایران آشفتگی امنیتی ایجاد کنید و پول و سلاح به تروریست‌ها دادید، مستقیم یا نیابتی برای شما عمل کردند اما موفق نشدید.

وی ادامه داد:‌ همانطور که مسؤول خزانه‌داری شما اعلام کرد با همه تمهیدات به میدان آمدید تا مشکلات داخلی برای ایران به وجود آورید و ملت را به ستوه آورید اما ملت مقاوم ایران در مقابل شما ایستاد.

نماینده مردم قم در مجلس قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروههای تروریستی توسط دولت آمریکا را بیش از آنکه قدرت این کشور را مشخص کند نشانگر عجز سیاستمداران فعلی و  به ستوه آمدن آنان از جمهوری اسلامی ایران ارزیابی کرد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: بدانید که سپاه که در قلب ملت ایران جای دارد و عامل امنیت ایران است از سوی شما متهم می‌شود، همه ملت ایران مفتخر است که پشتیبان سپاه است. همه ما افتخار می‌کنیم که پاسدار باشیم.

این سخنان رییس مجلس شورای اسلامی نیز با شعارهای «الله‌اکبر» و «احسنت احسنت» مورد حمایت نمایندگان قرار گرفت.

وی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی این اقدام ننگین سردمداران آمریکا را محکوم می‌کند و پشتیبان همه پاسداران خواهد بود. از نظر ما دولت آمریکا و نیروهای مسلح این کشور نماد تروریسم بین‌المللی در ابعاد نظامی و اقتصادی است.

این سخن لاریجانی نیز موجب سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا» توسط بخشی از نمایندگان مجلس شد.

سخنان رییس مجلس شورای اسلامی با درخواست اخطار حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس بدون بیان «والسلام علیکم و رحمةالله» همیشگی لاریجانی، پایان یافت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار