کارخانه جدید احیاء استیل فولاد بافت راه‌اندازی می‌شود

کارخانه احیاء شماره 2 شرکت احیاء استیل فولاد بافت در اردیبهشت‌ماه 1403 با ظرفیت تولید 800 هزار تن آهن اسفنجی در سال به بهره‌برداری می‌رسد.به گزارش تجارت به نقل از روابط عمومی گروه مالی گردشگری، واحد احیاء مستقیم شماره 2 شرکت احیاء استیل فولاد بافت که عملیات اجرایی آن از 21 بهمن ماه 1399 آغاز شده بود، در اردیبهشت‌ماه 1403 به بهره‌برداری می‌رسد.با راه‌اندازی فاز دوم این پروژه که عملیات اجرایی آن به وسیله قرارگاه خاتم‌الانبیا و نظارت شرکت مهندسی برسو انجام شده، ظرفیت تولید این مجتمع که پیش از این 800 هزار تن بود، به 1 میلیون و 600هزار تن آهن اسفنجی در سال خواهد رسید. کارخانه احیاء شماره 2 شرکت احیاء استیل فولاد بافت با وجود مشکلاتی همچون تغییر قوانین، همه‌گیری ویروس کرونا، قطعی مکرر برق و گاز کارگاه ساخت و... ظرف مدت 32 ماه به پایان رسیده است. با بهره‌برداری از فاز دوم این مجتمع، زمینه ایجاد اشتغال پایدار بیش از 600 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در منطقه کم‌برخوردار بافت به وجود خواهد آمد و نقش به‌سزایی در توسعه اقتصادی متوازن این منطقه خواهد داشت.

 

رمزگشایی از رضایت بیمه‌گذاران و سودسازی وتعاون

درآمد بیمه تعاون از محل عملیات بیمه‌گری در سال گذشته به رقم ۲۷ هزار و ۴۳۷ میلیارد و ۳۶ میلیون ریال رسید که نسبت به سال ۱۴۰۲ رشدی ۵۰ درصدی داشته است. انتظار می‌رود تنها شرکت بیمه‌ای با ماهیت تعاونی در سال آینده هدف‌گذاری بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال را در دستور کار خود قرار خواهد داد.به گزارش تجارت به نقل از روابط عمومی بیمه تعاون، از رشد درآمد بیمه تعاون و استمرار سودسازی آن در سال‌هایی که یونس مظلومی سکان هدایت آن را بر عهده داشته چیست؟ او پس از یک تجربه موفق در هدایت بیمه رازی، در زمستان سال ۱۳۹۵ از این شرکت خداحافظی کرد تا اینکه سهامداران بیمه تعاون به این جمع‌بندی رسیدند که هدایت شرکت را به در بهار سال ۱۳۹۶ او بسپارند. شاید آن زمان بسیاری تصور می‌کردند که او با چالش‌های زیادی مواجه شود اما کارنامه او در این سال‌ها نشان داد توانسته تا بیمه تعاون نوپا را به یکی از بازیگران متفاوت در صنعت بیمه تبدیل کند و البته وتعاون همچنان در مسیر بلوغ و قدکشیدن قرار دارد.مظلومی که سال ۱۳۷۳ از بیمه آسیا وارد صنعت بیمه شد و آن زمان کارشناس فروش بیمه‌های اموال و اشخاص بود، بعدها به عنوان کارشناس صدور بیمه‌های آتش‌سوزی به بیمه دانا رفت و در دیگر رشته‌های بیمه نظیر بیمه مهندسی، کشتی و هواپیما بیمه دانا رشد کرد تا به معاونت بیمه‌های مهندسی و مسوولیت این شرکت انتخاب شد.

باید در تمدن سازمانی ۸۸ساله
شرکت نقطه موثر باشیم
مدیرعامل بیمه ایران در آیین تکریم و معارفه معاون امور حقوقی،استانها و امورشعب و مدیرکل دفتر هیات مدیره با تشکر از زحمات مدیر‌ان گذشته شرکت گفت: تغییرات امری طبیعی در شرکتها است .بیمه ایران بلوغ سازمانی خوبی دارد و نگاه مثبتی به تغییرات وجود دارد.به گزارش تجارت به نقل از روابط عمومی بیمه ایران، رئیس هیات مدیره بیمه ایران در بیان انتظارات از مدیران اشاره داشت: هدف اصلی همه افزایش عزت بیمه ایران است.پرچم بیمه ایران باید برافراشته بماند. همدلی و انسجام و نگاه مدیریت بهره ور باید در دستور کار مدیران قرار گیرد.وی اضافه کرد: بیمه ایران باید نگاه کسب و کاری بگیرد. در نگاه کسب و کاری باید با خلاقیت به دنبال حل مسائل باشیم. مدیران باید فضای مشارکت همکاران را فراهم کنند. شخصیت سازمانی بیمه ایران باید در صنعت جلوه کند و زبانزد باشد. کشاورز با اشاره به لزوم موثر بودن در تمدن سازمانی ۸۸ ساله بیمه ایران افزود: اعتقاد دارم سازمانها هم نزد خداوند روزی دارند و اگر خیرخواه همدیگر و همدل باشیم حتما نظر لطف خداوند را جلب خواهیم کرد.مطابق گزارش دریافتی از روابط عمومی بیمه ایران در این مراسم آقایان خدامی و مونسان ضمن ابراز خوشحالی از توفیق خدمت در بیمه ایران برای تیم مدیریتی جدید آرزوی موفقیت نمودند.

شناسایی سود از تسعیر ارز در بانک سینا
بانک سینا با انتشار اطلاعیه‌ای بر روی سامانه کدال اعلام کرد که تسعیر نرخ ارز، درآمدی حدود یک هزار و 552 میلیارد ریال را برای این بانک به همراه دارد. بر اساس این گزارش، بانک سینا با نماد وسینا، اعلام کرد که بر اساس بخشنامه بانک مرکزی و نرخ تسعیر جدید و همچنین وضعیت باز ارزی مثبت با اعمال نرخ‌های جدید، اثر درآمدی حدود یک هزار و 552 میلیارد ریال شناسایی می‌شود. اما تعیین آثار دقیق آن بر سود و زیان بانک، منوط به تکمیل فرایند تهیه صورت‌های مالی سال مالی منتهی به 29 اسفندماه 1402 است و از همین‌رو این مبلغ قطعی نیست.

مدیرعامل بیمه دی در شورای مدیران مطرح کرد؛

گروه بانک و بیمه: مدیرعامل بیمه دی در شورای مدیران با اشاره به دستاوردهای ارزنده شرکت در سال گذشته، تحقق اهداف را در گرو باور و تلاش تمامی کارکنان در همه سطوح دانست. به گزارش تجارت به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل؛ در نشست شورای مدیران شرکت که مدیران و رؤسای ادارات ستاد به صورت حضوری و مدیران و رؤسای ادارات استان ها به صورت برخط در آن حضور داشتند، طاهر موهبتی مدیرعامل شرکت بیمه دی گفت: با تلاش همه همکاران موفق به کسب رتبه قابل توجهی در صنعت بیمه شده‌ایم، از زحمات کلیه همکاران برای تحقق اهداف قدردانی می کنم.وی افزود: ما بنگاه اقتصادی هستیم و عملکردمان براساس شاخص های اقتصادی سنجیده می شود؛ لذا اولویت اصلی ما ارتقای شاخص های عملکردی است. در سال گذشته میزان رضایتمندی قرارداد بنیاد شهید و امور ایثارگران افزایش قابل توجهی داشته و همه ارکان شرکت باید به این نکته واقف باشند تکریم خانواده شهیدان و ایثارگران بسیار حائز اهمیت است.مدیرعامل بیمه دی با اشاره به اهداف و برنامه های شرکت اظهار کرد: همه سطوح شرکت می‌بایست نسبت به کلیه مفاهیم، رویکردها و برنامه‌ها آگاهی و اشراف کامل را داشته باشند.باتوجه به اینکه زمانبندی در تحقق اهداف و برنامه‌ها به صورت دقیق مشخص شده است در صورت تاخیر منجر به ایجاد آثار نامطلوب و عدم دستیابی به اهداف تعیین شده می‌شود.

اهمیت شبکه فروش و عملکرد استان ها در دستاوردهای شرکت
وی با اشاره به اهمیت شبکه فروش خطاب به مدیران استان ها اذعان کرد: باید به مناقصه ها با اهمیت ویژه ای نگاه شود و در صورت عدم شرکت دلایل آن موجه باشد. لازم است مدیران ستادی، استانی و شعب درخصوص تحقق قراردادهای جدید تلاشگر باشند و برای تحقق بودجه می‌بایست ظرفیت اصناف و صنایع کل استان را در نظر بگیرند. همچنین سرعت عمل و چابکی در سیستم می تواند فرآیندها را تسریع نماید و در ادامه پیگیری دلسوزانه نتیجه بخش خواهد بود.موهبتی در ادامه ضمن تاکید بر توسعه تبلیغات بیان کرد: در تحقق پرتفوی مورد انتظار، پرتفوی با کیفیت و تحقق حاشیه سود مناسب حائز اهمیت است لذا با در نظر داشتن تبلیغات محیطی مناسب،خدمات مطلوب پس از فروش نتیجتاً به ماندگاری، تمدید قرارداد و جذب مشتریان جدید کمک شود. از ظرفیت های فضای پرتردد در استان ها و شهرها اعم از بیمارستان‌ها، بنیاد شهید و امور ایثارگران، تشکیلات اقتصادی و ... برای تبلیغات محیطی می توان در جهت توسعه برند بهره برد. در ادامه نیز نظارت بر خدمات پس از فروش حائز اهمیت می‌باشد.
برنامه‌ریزی برای تکریم بیمه گذاران براساس مناسبت های متناسب درنظر گرفته شود
بنا بر این گزارش، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بیمه دی با تاکید بر تکریم مشتریان و ذینفعان تصریح کرد: باید برنامه‌ها و اهداف شرکت برای کلیه کارکنان و شبکه فروش تشریح ،تبیین و نسبت به تقسیم کار متناسب اقدام شود. و به صورت دوره ای جلسه با شبکه فروش به منظور تفاهم کتبی در خصوص تحقق اهداف برگزار شود.وی با اشاره به توسعه شبکه فروش در سراسر کشور افزود: در مناطق بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت می‌بایست نماینده فعال با عملکرد مطلوب داشته باشیم برای تحقق اهداف و برنامه‌ها می‌بایست از ظرفیت استان‌ها فراتر از مرکز استان استفاده نمود و حضور فعال داشت، لذا از ظرفیت‌های استان برای جذب نماینده
استفاده شود. حوزه فنی می‌بایست در موعد مقرر نسبت به اعلام نرخ اقدام نماید، در صورت عدم اعلام مدیریت شعبه با مسئولیت تضامنی با واحد فنی نسبت به اعلام نرخ اقدام نماید. همچنین کلیه همکاران شرکت در سطح ستاد و شعب باید نسبت به مشتریان، همکاران ستاد و شعب و شبکه فروش پاسخگو باشند.
وی در ادامه بیان کرد: در صورتیکه قراردادی برای تمدید اقتصادی نبوده است انتظار می رود، اقدامات و مذاکره لازم برای رفع موانع صورت پذیرد. همچنین در خدمات پس از فروش رسیدگی به موقع اسناد و پرداخت به موقع حائز اهمیت و ضروری می‌باشد. لازم است موارد مندج در قرارداد با دقت مورد توجه قرار بگیرد و نسبت به تعهدات پایبند باشیم.مدیرعامل بیمه دی همچنین در پایان گفت: جلسات مستمر با بیمه گذاران علی الخصوص بیمه گذاران بزرگ برگزار و نسبت به حل موضوعات با قید فوریت اقدام شود.

عضو شورای عالی سیاسی یمن با بیان اینکه آمریکایی‌ها از موشک ارتش یمن هراس دارند،‌ اعلام کرد: اجازه جولان دریایی به آمریکا نمی‌دهیم. «محمدعلی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن روز جمعه در اظهاراتی تلویزیونی تاکید کرد تا زمانی که دشمن صهیونیستی به محاصره نوار غزه ادامه دهد، عملیات ارتش یمن ادامه خواهد داشت. وی تصریح کرد: موشک‌های یمنی اجازه نخواهد داد که دریای سرخ به عرصه‌ای برای جولان ارتش آمریکایی تبدیل شود. عضو شورای عالی سیاسی یمن خاطرنشان کرد: این موشک‌های ما است که آمریکایی‌ها را به وحشت انداخته و مضطرب کرده و آرامش آنان را در دریا گرفته است. الحوثی اعلام کرد که جنگ آمریکا علیه یمن به حبابی تبدیل شده است که به مردم یمن آسیبی نمی‌رساند.

در سطحی دیگر، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی در واکنش به تهدیدهای مداوم مقامات سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی مبنی بر توسعه دامنه جنگ با لبنان بر آمادگی این جنبش برای جنگ گسترده تاکید کرد. «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان اظهار کرد: آمریکا بزرگترین فریبکار است و صفت شیطان بزرگ برایش مناسب است. طبق گزارش پایگاه خبری العهد، وی گفت: کشتن فرزندان «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس، اقدامی بزدلانه است و دشمن بدون هیچ محدودیتی مردم را می‌کشد. نعیم قاسم افزود: دیدید که چگونه اسرائیل با مدیریت و حمایت آمریکا و با حمایت غرب و حمایت بین‌المللی دست به کشتار سازمان‌یافته و گرسنگی دادن به همه ملت فلسطین در غزه، کشتار سیستماتیک کودکان و زنان و تخریب خانه‌هایشان زد.

امیدواری پاپ به برقراری
آتش‌بس فوری در غزه
پاپ فرانسیس در پیامی به مناسبت پایان یافتن ماه رمضان گفت که به شدت بابت درگیری‌ها در منطقه غرب آسیا ناراحت است. پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در پیام خود گفته است: من به شدت بابت درگیری در فلسطین و اسرائیل ناراحت هستم. وی ادامه داد: امیدوارم آتش بسی فوری در نوار غزه اجرا شود، جاییکه فاجعه‌ای بشری در جریان است. امیدوارم کمک‌ها به دست مردم فلسطین برسد که به شدت در رنج هستند و امیدوارم اسرا آزاد شوند. وی در پیام خود همچنین به سوریه جنگ زده،‌ لبنان و تمامی منطقه غرب آسیا اشاره کرد و افزود: بس است! تمامش کنید! رهبر کاتولیک‌های جهان ادامه داد: لطفا به درگیری‌ها پایان دهید و به کودکان، تمامی کودکان فکر کنید؛ کاری که برای فرزندان خودتان انجام می‌دهید.

کنترل عملیاتی ناو هواپیمابر «شارل دوگل» برای اولین‌بار توسط ناتو
ناو هواپیمابر فرانسوی «شارل دوگل» برای مأموریت پانزده‌ روزه در دریای مدیترانه تحت کنترل عملیاتی ناتو قرار خواهد گرفت که نمادی از «تعهد تقویت‌شده» پاریس به اتحاد آتلانتیک شمالی در مقابل روسیه است.

نظر سنجی‌ها نشان دادند: ترامپ و بایدن هر دو مضر هستند

گروه جهان: بر اساس نظرسنجی جدید خبرگزاری آسوشیتدپرس و مرکز تحقیقات روابط عمومی NORC، بیش از نیمی از بزرگسالان آمریکایی فکر می‌کنند که ریاست جمهوری بایدن هزینه زندگی را افزایش داده و به سیستم مهاجرت کشور آسیب رسانده درحالیکه نیم دیگری می‌گویند ریاست جمهوری ترامپ به حق رای و امنیت انتخابات، روابط با دیگر کشورها، قوانین سقط جنین و شرایط آب و هوایی آسیب رسانده است.
به گزارش «تجارت»، شرکت کنندگان در این نظرسنجی در پاسخ به این سوال که کدامیک، دونالد ترامپ یا جو بایدن کار بیشتری انجام داده‌اند تا مردم آنها را دوست داشته باشند، یک سوم گفتند که ترامپ و یک چهارم نیز اعلام کردند که بایدن. همچنین ۳۰ درصد از بزرگسالان شرکت کننده در این نظرسنجی اعلام کردند که نه بایدن و نه ترامپ به نفع آنها کار نکرده‌اند. آمریکایی‌های شرکت کننده در این نظرسنجی همچنین گفتند که بایدن در چند مورد خاص نمره منفی می‌گیرد. تنها دو نفر از ۱۰ آمریکایی فکر می‌کنند که ریاست جمهوری بایدن به آنها در هزینه‌های زندگی کمک کرده و تنها ۱۶ درصد می‌گویند که او در حوزه امنیت مرزی و مهاجرت به مردم آمریکا کمک کرده است. همچنین از هر ۱۰ آمریکایی، ۶ نفر گفتند که دوران ریاست جمهوری بایدن به یکسری از این مسائل کمی یا خیلی زیاد آسیب وارد کرده است.
در این نظرسنجی همچنین مشخص شد که ۴۶ درصد می‌گویند ریاست جمهوری ترامپ به مساله مهاجرت یا امنیت مرزی کمک کرده و چهار نفر از ۱۰ آمریکایی نیز گفتند که در هزینه‌های زندگی کمک کرده است. با وقوع پاندمی کرونا، تلاش‌های ترامپ در حوزه اشتغال ضربه خورد به طوریکه ۲.۷ میلیون آمریکایی در دوران ریاست جمهوری او، شغل خود را از دست دادند. اما قرنطینه‌های دوران کرونا همچنین تورم را به شدت کاهش داد به طوریکه شاخص قیمت مصرف کننده از نرخ سالانه ۲.۳ درصد به پایین‌ترین حد خود یعنی ۰.۱ درصد رسید. همینطور، نرخ پایین بهره و سطح تاریخی کسری بودجه دولت نیز باعث شد تا بسیاری از خانوارهای آمریکایی در دوران ریاست جمهوری ترامپ احساس بهتری داشته باشند. با روی کار آمدن بایدن پس از کرونا، اقتصاد با کمک بیشتری که دریافت کرد، رشد داشت و ۱۵.۲ میلیون نفر در دوران ریاست جمهوری او شاغل شدند اما مسائل مربوط به زنجیره تامین، جنگ اوکراین و بسته‌های کمکی بایدن باعث رشد تورم شد و به میزان محبوبیت او ضربه زد. مزیت ترامپ در هزینه زندگی و مهاجرت تا حدی ناشی از عدم اشتیاق دموکرات‌ها نسبت به عملکرد بایدن است. حدود یک سوم از دموکرات به عنوان مثال می‌گویند که ریاست جمهوری بایدن به هزینه زندگی ضربه زده و یک سوم دیگر فکر می‌کنند که بایدن به این روند نه کمکی کرده و نه ضربه‌ای زده است.
همچنین در این نظرسنجی مشخص شد که تنها یک سوم از دموکرات‌ها فکر می‌کنند که ریاست جمهوری بایدن به هزینه‌های زندگی کمک کرده است. در این میان، سه نفر از هر ۱۰ آمریکایی فکر می‌کنند که ریاست جمهوری بایدن به امنیت مرزی و مهاجرت کمک کرده و همین میزان هم می‌گویند که او به این دو مساله ضربه زده و چهار آمریکایی از ۱۰ نفر می‌گویند که وضعیت در دوران ریاست جمهوری او فرقی نکرده است. رای دهندگان مستقل نیز به بایدن در این دو مورد نمره منفی می‌دهند. ۶ رای دهنده مستقل از ۱۰ نفر می‌گویند که ریاست جمهوری بایدن به کشور در حوزه هزینه‌های زندگی ضربه زده است. ۴ رای دهنده مستقل از ۱۰ نفر می‌گویند ریاست جمهوری او در هزینه سلامت و روابط با دیگر کشورها آسیب رسانده است.