کد خبر: ۱۳۹۴۸۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
ممکن است شما هم به این فکر افتاده باشید که خودتان پنجره‌های خانه‌تان را تعویض کنید. این کار باعث صرفه جویی در هزینه‌ها نیز می‌شود. شاید در تلویزیون این پروسه را دیده باشید و فکر کنید که تعویض پنجره چندان کار پیچیده و سختی نیست. اگر مهارت و ابزار لازم را داشته باشید، می‌توانید این کار را انجام دهید.

ممکن است شما هم به این فکر افتاده باشید که خودتان پنجره‌های خانه‌تان را تعویض کنید. این کار باعث صرفه جویی در هزینه‌ها نیز می‌شود. شاید در تلویزیون این پروسه را دیده باشید و فکر کنید که تعویض پنجره چندان کار پیچیده و سختی نیست. اگر مهارت و ابزار لازم را داشته باشید، می‌توانید این کار را انجام دهید. البته قبل از اقدام به کار، توجه به یک سری مسائل واجب است پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

نحوه تعویض پنجره

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید برآورد قیمت بنایی ساختمان را در شهر خودتان داشته باشید. مثلا اگر به دنبال یک بنا در تهران باشید می‌توانید درخواست بنایی ساختمان ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

انواع تعویض پنجره:

دو مدل پنجره برای تعویض در بازار موجود است. اولین نوع، مدلی است که با فریم مناسب یافت می‌شود و قاب بیشتر آن‌ها دارای قسمت‌هایی است که به محل اتصال پنجره فیکس می‌شوند. 

نوع دوم، پنجره‌هایی هستند که تنها قاب نازکی اطراف آن‌ها را فرا می‌گیرد. این نوع پنجره‌ها در چارچوبی که از قبل در محل وجود دارد، قرار می‌گیرند و می‌توانید آن‌ها را از داخل خانه وصل کنید.

تعویض نوع دوم، راحت‌تر است چرا که نیازی به درآوردن کل چارچوب پنجره و تعویض آن نیست ولی در نوع اول، نیاز است که چارچوب کاملا خارج شود و این خود ملتزم صرف انرژی و کار بیشتر است. پس استفاده از پنجره‌های نوع اول راحت‌تر است اما این بدین معنا نیست که پنجره‌های دارای فریم،  کارایی ندارند. 

نحوه تعویض پنجره

پنجره‌ی فریم دار، انتخاب اکثر سازنده‌ها است. چرا که استانداردتر هستند و هر سایزی از آن را می‌توان سفارش داد تا به طور کامل و درست در محل فیکس شود. البته این موضوع در مورد پنجره‌های دیگر نیز صدق می‌کند. تعویض و نصب پنجره‌های فریم‌دار حدودا به چهار تا شش ساعت زمان نیاز دارد. اگر لازم است که کل چارچوب را خارج کنید، یک روز کامل زمان لازم دارید، مخصوصا اگر پنجره‌ بزرگ باشد. این زمان بدون احتساب رنگ زدن است. 

نحوه تعویض پنجره

اگر تصمیم گرفتید که از پنجره‌های بدون فریم استفاده کنید، دقت کنید که پنجره به طور صحیح و کامل در چارچوب قرار بگیرد. برای نصب این گونه پنجره‌ها، چارچوب باید به طور دقیق چارگوش باشد. همچنین چارچوب باید محکم باشد و آثاری از خرابی در آن مشاهده نشود. ساختار چارچوب باید محکم باشد تا بتوان پنجره را در آن قرار داد. اگر لبه‌ی قاب پنجره، به درستی سر جای خود نباشد، باید فاصله‌ی بین چارچوب و پنجره را پر کنید. آداپتور هایی بدین منظور در بازار هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید. قبل از قرار دادن پنجره، اتصالات را بررسی کنید تا پنجره به درستی در قاب بنشیند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار