کد خبر: ۱۵۱۷۵۲
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹
پس از لوله‌ها مهم ترین قطعه صنعتی را می‌توان شیرهای صنعتی در انواع مختلف معرفی کرد که در کاربردهای متفاوتی تولید و استفاده می‌شوند.

شیرآلات صنعتی برای تنظیم و کنترل جریان سیالات و مواد درون لوله‌ها کاربرد دارند. ذکر این نکته لازم است که برای راه‌اندازی پروژه‌های لوله کشی صنعتی از قطعات مختلفی از جمله لوله‌ها، اتصالات و شیرآلات صنعتی استفاده می‌شوند. هر کدام از این قطعات صنعتی اهمیت خاصی دارند و نقش خاصی را در راه‌اندازی لوله‌کشی‌های صنعتی بازی می‌کنند. به همین دلیل لازم است که با تمام آنها و ویژگی های هر کدام آشنایی کافی داشته باشیم.

پس از لوله‌ها مهم ترین قطعه صنعتی را می‌توان شیرهای صنعتی در انواع مختلف معرفی کرد که در کاربردهای متفاوتی تولید و استفاده می‌شوند. در اصل بدون استفاده از شیرهای صنعتی لوله‌ها کاربرد اصلی خود را از دست می‌دهند. حال با توجه به کاربرد و ویژگی‌هایی که هر کدام از شیرهای صنعتی دارند، می‌توان گفت که برخی از شیرها نسبت به انواع دیگر کاربردی‌تر بوده و بیشتر استفاده می‌شوند. در این قسمت قصد داریم که شما را با دو نوع از کاربردی‌ترین شیرهای صنعتی به نام شیر برقی اتوماتیک و شیر کشویی آشنا کنیم. این دو نوع شیر با توجه به کارایی و کاربرد خاصی که دارند می‌توانند به عنوان مهم ترین و کاربردی ترین شیرهای صنعتی معرفی شوند.

آشنایی با برخی از کاربردی‌ترین شیرهای صنعتی

خرید شیر برقی اتوماتیک

یکی از شیرهای صنعتی کاربردی، شیر برقی اتوماتیک است که با توجه به نوع ساخت و کاربردی که دارد می‌تواند در بسیاری از پروژه‌های صنعتی مورد نیاز باشد. این نوع شیرها همانطور که از نام آنها مشخص است به صورت خودکار یا اتوماتیک کار می‌کنند و نیازی به کنترل دستی نخواهند داشت. دقت کنید که شما می‌توانید تمام شیر های صنعتی را با استفاده از محرک های پنوماتیک یا برقی به عنوان شیرهای اتوماتیک استفاده کنید. ولیکن می توان گفت که شیرهای برقی اتوماتیک با توجه به کارایی و شیوه ساختشان در انواع مختلفی تولید شده و در قسمت‌های خاصی استفاده می‌شوند.

برای اطلاعات بیشتر شما به این نکته اشاره می‌کنیم که تمام شیرهای صنعتی به صورت دستی و خودکار دسته بندی خواهند شد. شیر برقی اتوماتیک به دلیل کارایی که دارد به عنوان شیرهای خودکار معرفی شده و استفاده می‌شود. شیرهای برقی را می‌توان خیلی ساده از طریق سوئیچ‌های برقی کنترل کرد. با توجه به این نکته که شیرهای صنعتی که در شبکه های آبرسانی و تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی استفاده می‌شوند در مکان هایی استفاده خواهند شد که قابل دسترس نیستند و نمی‌توان به راحتی آنها را کنترل کرد. به همین دلیل برای راه اندازی هر کدام از این شیرها لازم است که نیرو و فشار های مختلفی استفاده شود. به همین دلیل استفاده از شیرهای اتوماتیک برای کنترل آنها لازم خواهد بود.

برای خرید شیر برقی اتوماتیک می‌توانید از طریق پتروسا، تامین کننده تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی اقدام کنید.

خرید شیر کشویی

شیرکشویی یکی دیگر از شیرهای کاربردی نامیده می‌شود که در بسیاری از پروژه‌های صنعتی از آن استفاده خواهد شد. این نوع از شیرهای به عنوان شیرهایی که برای قطع و وصل جریان کاربرد دارند شناخته شده و به همین منظور استفاده می‌شوند. یعنی نمی‌توان از آنها برای کنترل و تنظیم میزان جریان استفاده کرد. این نوع از شیرها را معمولا با قطرهای 2 اینچ به بالا تولید می‌کنند چرا که قطرهای پایین تر آنها لازم نخواهد بود.

شیر کشویی در طراحی ساخت خود یک دروازه یا دیسک گوه‌ای دارد به صورتی که این دیسک‌ها به صورت عمودی بر روی جریان حرکت می‌کنند. علاوه بر کاربردی بودن می‌توان گفت که این نوع از شیرهای صنعتی بسیار رایج بوده و از آن در بسیاری از پروژه های لوله کشی صنعتی استفاده خواهد شد. شیرهای کشویی به گونه ساخته شده‌اند که قادر نیستند جریان را برای اندازه‌ها و مواقع خاصی تنظیم کنند به همین دلیل معمولا از آنها به این منظور استفاده نخواهد شد. معمولا از این نوع شیرها در مواقعی استفاده می‌شود که حداقل افت فشار یا سرویس های روشن و خاموش دو جهته مورد نیاز است.

آشنایی با برخی از کاربردی‌ترین شیرهای صنعتی

انواع شیرهای کشویی و آشنایی با کاربرد آنها

شیرهای کشویی با توجه به موارد استفاده و طراحی ساختی که دارند در انواع مختلفی ساخته می‌شوند که می توان از آنها در موارد متفاوتی استفاده کرد. با توجه به بدنه و طراحی ساخت شیر کشویی را به چند نوع با کلاهک رزوه‌ای، با کلاهک پیچی، دارای کلاهک جوشی و در نهایت با کلاهک فشاری دسته‌بندی می‌کنند.

شیرهای کشویی معمولا در هر نوعی که ساخته می شوند بسیار پرکاربرد و رایج هستند. در کل می‌توان از آنها برای تمامی تاسیسات سیال مانند سوخت گازی، دیگ بخار، روغن روانسازی، هیدروکربن و .... استفاده کرد. از یکی از انواع خاص این نوع شیرها که به شیر کشویی چاقویی معروف هستند به منظور انتقال محصولات آبکی و پودری استفاده می‌شود. از جمله مزیت‌های شیرهای کشویی می‌توان به راحتی استفاده و افت فشار بسیار کم آنها در زمان استفاده اشاره کرد. همچنین این نوع شیرها قابلیت استفاده به صورت دو جهته را دارند و اکثرا برای فشار و دماهای بالا از آنها استفاده می‌شوند. شما می‌توانید برای خرید این نوع از شیرهای صنعتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب از طریق پتروسا اقدام کنید.

 

برچسب ها: رپرتاژ ، صنعت ، شیرآلات
نام:
ایمیل:
* نظر: