کد خبر: ۱۵۶۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
اصلی ترین نکته برای خرید فیلتر هوا، اندازه فیلتر هوا است. اندازه فیلتر هوا باید دقیقا با سیستم تهویه یکی باشد. از این رو باید قبل از خرید ابتدا فیلتر هوا قبلی در سیستم تهویه را اندازه گیری کنیم. اندازه گیری ابعاد فیلتر هوا کار بسیار ساده ای است. علاوه بر این می توانید از دفترچه راهنمای سیستم تهویه ابعاد فیلتر هوا به دست آورید.

نکات مهم درباره خرید فیلتر خودرو

اصلی ترین نکته برای خرید فیلتر هوا، اندازه فیلتر هوا است. اندازه فیلتر هوا باید دقیقا با سیستم تهویه یکی  باشد. از این رو باید قبل از خرید ابتدا فیلتر هوا قبلی در سیستم تهویه را اندازه گیری کنیم. اندازه گیری ابعاد فیلتر هوا کار بسیار ساده ای است. علاوه بر این می توانید از دفترچه راهنمای سیستم تهویه ابعاد فیلتر هوا به دست آورید.

برای اطلاعات بیشتر درخصوص فیلتر خودرو اینجا کلیک کنید.

 به طور کلی برای اندازه گیری فیلتر هوا دو روش اسمی و اندازه گیری واقعی وجود دارد. برخی از فیلتر های هوا دارای اسم مشخصی هستند که خرید فیلتر هوا را بسیار آسان تر می نمایند. در روش دوم باید به صورت دقیق فیلتر هوا را اندازه گیری کرد در صورت نیاز، ضخامت فیلتر هوا نیز باید اندازه گیری شود، زیرا در برخی موارد ضخامت در فیلتر هوا تغییر می کند. مرحله بعد نوبت به انتخاب نوع فیلتر هوا می رسد. همانطور که میدانید فیلتر هوا در انواع مختلف فیلتر هوا کاغذی ، فیلتر هوا هپا ، فیلتر هوا کربنی و غیره وجود دارد. برای خرید آن باید به نوع فیلتر هوا دقت کنید و در نهایت مناسب ترین فیلتر هوا را که برطرف کننده نیازهای شما است را انتخاب کنید. انواع ماشین‌های موجود در کشور، از ماشین‌های سنگین تا ماشین‌های مسابقه، فیلتر هوای مخصوص به خود را دارند . هدف تمام فیلترهای هوا، جلوگیری از ورود گرد و خاک به داخل موتور ماشین است.

نکات مهم درباره خرید فیلتر خودرو

 اگرچه سادگی ساختار این فیلتر که از کاغذ و نمد درست شده ، ممکن است شما را به اشتباه بیندازد که انواع مختلف فیلتر‌های هوا با هم تفاوتی ندارند، اما به محض استفاده از فیلتر‌های غیر استاندارد به اشتباه خود پی خواهید برد، که فیلتر‌های غیر استاندارد در مجاورت گرمای موتور آب می‌شوند و به موتور شما آسیب می رسانند.مهم‌ترین نکته در هنگام خرید فیلتر هوا برای خودرو، این است که فیلتر به خوبی عایق بندی شده باشد.

 از دیگر نکاتی که باید هنگام  خرید فیلتر خودرو به آن توجه کرد، می‌توان به حجم هوای تصفیه شده عبوری و مقاومت کافی در برابر حرارت و مکش هوا اشاره کرد.تعویض فیلتر هوا باید به شکل اصولی انجام شود تا در هنگام تعویض فیلتر، داخل آن باد اضافی گیر نکند، چرا که این امر باعث افزایش فشار وارده بر فیلتر می‌شود و این افزایش فشار، باعث کاهش کارایی فیلتر می‌شود. کاهش کارایی فیلتر هوا، با تغییر حجم هوای تصفیه شده ورودی، باعث آسیب دیدن موتور می‌شود.

برچسب ها: فیلتر ، خودرو ، مکانیک
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار