کد خبر: ۱۸۹۳۶۸
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳
مواد شیمیایی از پرکاربردترین لوازم مورد استفاده در آزمایشگاه‌ها و صنایع گوناگون هستند. در واقع باید آن‌ها را پایه و اساس بسیاری از پیشرفت‌ها و فناوری‌های جدید دانست. خرید این مواد کاری کاملا تخصصی است که نیازمند دانش، تجربه و آشنایی کامل با بازار مواد شیمیایی است.

مواد شیمیایی از پرکاربردترین لوازم مورد استفاده در آزمایشگاه‌ها و صنایع گوناگون هستند. در واقع باید آن‌ها را پایه و اساس بسیاری از پیشرفت‌ها و فناوری‌های جدید دانست. خرید این مواد کاری کاملا تخصصی است که نیازمند دانش، تجربه و آشنایی کامل با بازار مواد شیمیایی است. معمولا در ابتدا این مواد را در اندازه‌ها­ی آزمایشگاهی تست و سنجش می‌کنند و سپس در مقیاس تجاری، صنعتی یا آزمایشگاه‌های طبی و تشخیصی به‌کار می‌گیرند.

راهنمایی خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی مرغوب

موارد مصرف مواد شیمیایی آزمایشگاهی

همان‌گونه که تلویحا اشاره شد، موارد مصرف جهت خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی بسیار متنوع است و در صنایع گوناگونی استفاده می‌شوند؛ از جمله این صنایع می‌توان به صنایع مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، داروسازی، آزمایشگاه‌های پزشکی (اعم از آزمایشگاه‌های بیمارستانی، تشخیصی، تحقیقاتی و...)، آزمایشگاه‌های محیط‌زیستی، صنایع شیمیایی، فلزی، پتروشیمی، کشاورزی و گیاه‌پزشکی، رنگ و رزین و... اشاره کرد.

تنوع مواد شیمیایی آزمایشگاهی

باید در نظر داشت، اگرچه مواد شیمیایی ماهیت یکسانی دارند، با توجه به نوع صنعت به‌کارگیری از درجه خلوص، غلظت یا گریدهای متفاوتی برخوردار هستند. انواع گریدهای مواد شیمیایی را می‌توان از نظر درصد خلوص به چهار گروه تقسیم کرد:

1-گرید آزمایشگاهی با درجه خلوص بیش از 97 درصد.

2-گرید عمومی با درجه خلوص بیش از 95 درصد.

3-گرید صنعتی با درجه خلوص بیش از 90 درصد.

4-گرید تحلیلی با درجه خلوص بیش از 99 درصد.

خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی

با توجه به توضیحات ارائه شده، خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی کاری کاملا تخصصی و فنی است که می‌بایست به فردی کاملا خبره و آگاه به تمامی جزئیات امر سپرده شود (در چنین مواردی مشاوره با کارشناسان ما در سایت جویشگر می‌تواند از دغدغه‌های شما مشتریان گرامی بکاهد). همچنین باید متذکر شد که مواد شیمیایی تقلبی یا با درصد خلوص و غلظت غیرواقعی به‌صورت فراوان در بازار موجود است که این امر خرید چنین موادی را از فروشندگان معتبر ضروری می‌کند و نباید به قیمت‌های ارزان برخی مراکز نامعتبر اعتماد کرد. تصور کنید که استفاده از مواد ناخالص یا بی‌کیفیت در انجام یک آزمایش ساده پزشکی یا یک تست صنعتی برای ساخت یک قطعه چه عواقبی را می‌تواند دربر داشته باشد.

راهنمایی خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی مرغوب

نکات مهم هنگام خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی

رعایت برخی نکات مهم هنگام خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی می‌تواند تا حد زیادی مفید فایده باشد، که این نکات عبارتند از:

1-نام تجاری (برند): انتخاب مواد شیمیایی برندهای معتبر همچون سیگما آلدریچ، مرک، ترموفیشر، پرومگا، کیاژن، ابکم و... خیال خریدار را از کیفیت محصول آسوده می‌کند؛ به همین علت گروه جویشگر سعی کرده تا بهترین برنده‌ها را با بهترین کیفیت در اختیار مشتریان گرامی قرار دهد.

2-فروشنده معتبر: با توجه به جولان مواد غیراستاندارد و تقلبی، خرید از یک فروشگاه یا سایت معتبر و خوش‌نام می‌تواند از برخی تقلب‌ها جلوگیری کند.. ضمن این‌که خرید از یک فروشنده همیشگی می‌تواند چنین اطمینانی را برای شما به‌ وجود آورد.

3-رجوع به برچسب یا لیبل روی بسته‌بندی: تطبیق دادن اطلاعات موجود روی برچسب کالا، اطلاعات ارزشمندی در اختیار خریدار قرار می‌دهد، از جمله تاریخ مصرف، نام دقیق و رسته علمی ماده شیمیایی، فرمول ساخت، درصد خلوص یا غلظت، هشدارهای ایمنی، راهکارهای مواجه با مسمومیت یا تماس با مواد، نحوه نگهداری، محل نگهداری، کشور تولیدکننده، در بعضی موارد مجوزهای بهداشتی جهت واردات آن ماده به داخل کشور و... .

4-مخدوش نبودن بسته‌بندی: مطمئن شوید که بسته‌بندی کالا قبلاً باز نشده یا در حین حمل و نقل صدمه ندیده، چراکه برخی مواد در مجاورت هوا یا نور فاسد می‌شوند.

5-فضای مناسب برای نگهداری: قبل از خرید مواد شیمیایی اطمینان حاصل کنید در انبار یا فضایی که جهت ذخیره‌سازی یا نگهداری در نظر گرفته‌اید، امکان فراهم آوردن شرایط محیطی متناسب با آن مواد را خواهید داشت، در غیر این صورت کالایی که قصد خرید آن را دارید، در انبار شما فاسد خواهد شد.

6-اطمینان از بسته‌بندی صحیح: مطمئن شوید ماده شیمیایی مورد نظر شما در بسته‌بندی‌ای عرضه می‌شود که مناسب آن است؛ به عنوان مثال اگر ماده مربوطه در مقابل نور حساس باشد، باید در بسته‌بندی عرضه شود که آن را در برابر نور محافظت کند، در غیر این صورت ماده‌ای که قصد خرید آن را دارید، تقلبی است، چون شرکت‌های معتبر تولیدکننده، چنین مواردی را طبق استانداردها لحاظ می‌کنند.

7-درخواست ضمانت‌نامه اصالت و کاتالوگ کالا: این ضمانت‌نامه به شما کمک می‌کند تا هنگام خرید اطمینان بیش‌تری نسبت به کیفیت ماده شیمیایی مورد نظر داشته باشید و در صورت بروز هر گونه مشکل، فروشنده در مقابل آن مسئول خواهد بود.

قیمت مواد شیمیایی آزمایشگاهی

قیمت مواد شیمیایی آزمایشگاهی تابع عوامل متعددی است، در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

1-قیمت ارز (نرخ تسعیر ارز): با توجه به وارداتی بودن اکثر مواد شیمیایی، قیمت ارز تاثیر فراوانی بر قیمت تمام شده خواهد داشت.

2-قوانین، مقررات و تعرفه‌های گمرکی: میزان تعرفه‌ها و تغییر مقررات گمرکی نیز تاثیر مستقیمی بر نوسان قیمت‌ها دارد (از خرید موادی که به‌صورت قاچاق وارد شده‌اند خودداری کنید؛ چراکه مواد شیمیایی بسیار حساس است و نگهداری صحیح آن‌ها در شرایط غیراستاندارد قاچاق ممکن نیست).

3-فصل خرید: در برخی فصل‌ها تقاضا برای بعضی مواد شیمیایی بیش‌تر است.

4-نام تجاری یا برند تولیدکننده.

5-کشور تولید کننده: بعضی از محصولات در کشورهای مختلف تحت لیسانس شرکت اصلی، تولید و صادر می‌شوند.

6-هزینه‌های حمل و نقل: در صورتی ‌که کشور تولیدکننده از کشور ما دور باشد، هزینه‌های تمام شده بیش‌تری بر کالا بار می‌شود.

7-درصد خلوص و گرید ماده شیمیایی آزمایشگاهی.

8-حجم یا میزان ماده مورد درخواست و... .

با توجه به موارد ذکر شده، استعلام قیمت روز و دریافت پیش فاکتور برای خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی ضروری به نظر می‌رسد. در چنین مواقعی به آسانی می‌توانید به سایت معتبر https://www.jooyeshgar.com‌  اعتماد کنید.

کلام پایانی

خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی به ‌دلیل ماهیت بسیار حساس­ آن‌ها به تخصص و توجه خاصی نیازمند است. با در نظر گرفتن تمام شرایط اشاره شده، شاید بهترین راه خرید این مواد، سپردن کار به کاردان و مراجعه به گروه جویشگر باشد. این گروه ضمن ارائه مشاوره، تامین مواد باکیفیت و اصل، جهت اطلاع شما از قیمت مواد شیمیایی آزمایشگاهی پیش‌فاکتورِ به روز در اختیارتان خواهد گذاشت. پس در صورتی ‌که به کمک نظر یا استعلام قیمت نیاز پیدا کردید، کارشناسان خبره ما در سایت جویشگر سعی خود را در تامین نظر شما انجام خواهند داد.

نام:
ایمیل:
* نظر: