کد خبر: ۱۹۰۶۷۵
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۷
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: توسعه گاز مایع (ال‌پی‌جی) در نواحی محدود پس از تصویب آیین‌نامه آن در هیئت دولت در دستور کار وزارت نفت قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از شانا، آقای کرامت ویس‌کرمی با اشاره به وضع آیین‌نامه اجرایی توسعه ال‌پی‌جی که در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ تکلیف شده بود، گفت: آیین‌نامه اجرایی این بند از قانون بودجه را وزارت نفت از اردیبهشت‌ماه تدوین کرده و به دولت داده است، هرگاه این آیین‌نامه در هیئت دولت تصویب شد وزارت نفت مکلف است آن را اجرایی کند.

وی در پاسخ به اینکه آیا با اتمام قانون بودجه ۱۴۰۰ تکلیفی برای تصویب و اجرا شدن این قانون وجود دارد یا خیر، گفت: از طرف وزارت نفت پیشنهاد‌هایی داده شده، اما سرانجام آنچه را که قانون مشخص کند مکلف به اجرای آن هستیم.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه سبد سوختی در کشور مشخص شده است و باید بر اساس همان برنامه‌ریزی انجام شود، گفت: در نواحی محدود ال‌پی‌جی می‌تواند به‌عنوان سوخت جایگزین مطرح شود.

ویس‌کرمی افزود: در قانون هم پیشنهاد شده بود این سوخت در نواحی اطراف پالایشگاه‌هایی که گاز مایع تولید می‌کنند و به‌صورت محدود برای خودرو‌های عمومی و درون‌شهری ارائه شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار