کد خبر: ۲۰۹۲۹۰
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰
دستگاه میوه خشک کن صنعتی وسیله ای کاربردی برای خشک کردن انواع محصولات مانند میوه، سبزیجات، دانه ها، ماهی، گوشت و غیره است. دستگاه های صنعتی در ظرفیت های بزرگتر و با توان حرارتی بالاتری ساخته می شوند. این ظرفیت بزرگتر شامل تعداد سینی های بیشتر در ابعاد بزرگتر و فن های بزرگتر است.

دستگاه میوه خشک کن صنعتی

دستگاه میوه خشک کن صنعتی وسیله ای کاربردی برای خشک کردن انواع محصولات مانند میوه، سبزیجات، دانه ها، ماهی، گوشت و غیره است. دستگاه های صنعتی در ظرفیت های بزرگتر و با توان حرارتی بالاتری ساخته می شوند. این ظرفیت بزرگتر شامل تعداد سینی های بیشتر در ابعاد بزرگتر و فن های بزرگتر است.

با توجه به اینکه شرکت های زیادی اقدام به ساختن دستگاه های صنعتی کردند، انتخاب یک دستگاه با کیفیت نیاز به تحقیق و بررسی بیشتری دارد. برای خرید یک دستگاه صنعتی با کیفیت باید به این چند ویژگی توجه کرد: میزان درجه حرارت، جنس بدنه دستگاه، تهویه مناسب، قدرت فن ها، ظرفیت دستگاه و داشتن چرخ برای جا به جایی آسان.

 برای تولید میوه خشک در ظرفیت های صنعتی (کارگاه ها و کارخانه ها) خرید میوه خشک کن صنعتی مناسب، یکی از دغدغه های مهم تولیدکنندگان است. قیمت دستگاه میوه خشک کن صنعتی با توجه به ظرفیت، ابعاد و نوع دستگاه مشخص می شود. با توجه به فاکتور های گفته شده و سرمایه ای که تولید کننده در اختیار دارد می توان مدل های مختلف این دستگاه را خریداری کرد.

دستگاه میوه خشک کن صنعتی

انواع دستگاه خشک کن میوه صنعتی

دستگاه میوه خشک کن صنعتی در انواع و مدل های مختلف ساخته می شود. تنوع در ظاهر و ظرفیت در این دستگاه ها بسیار زیاد است. اما برای اینکه بدانیم چه دستگاهی مناسب کار ما می باشد باید حتما در مورد ظرفیت تولید خود اطلاعاتی داشته باشیم. انواع دستگاه خشک کن میوه صنعتی عبارتند از: خشک کن کابینی، خشک کن تونلی یا کانتینیوس، خشک کن روتاری و غیره.

در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع دستگاه های خشک کن صنعتی، نوع کار و ویژگی های آنها اشنا کنیم.

 

دستگاه میوه خشک کن صنعتی

دستگاه میوه خشک کن صنعتی کابینی

دستگاه خشک کن میوه کابینی یکی از مدل هایی است که برای خشک کردن محصولات مختلف قابل استفاده است. نکته قابل توجه در خشک کن های کابینی درست انجام شدن عمل سیرکولاسیون است. به هر دلیلی اگر عمل سیرکوله در این دستگاه ها به درستی انجام نگیرد محصول با کیفیتی نخواهید داشت. خشک کن کابینی خود به تنهایی در ظرفیت های متفاوتی ساخته می شود که برای آشنایی با این مدل دستگاه در اینجا ظرفیت های مختلف و ویژگی های آن را باهم بررسی می کنیم.

شرکت آراد ماشین از سازندگان با تجربه در حوزه ساخت انواع دستگاه میوه خشک کن کابینی در ظرفیت های مختلف خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی است و همچنین دستگاه های خشک کن مواد غذایی، دارویی و شیمیایی را در مدل های تونلی، دوار، سینوسی و ...  را طراحی و تولید می کند.با توجه به ظرفیت و نوع دستگاه، قیمت دستگاه میوه خشک کن آراد ماشین متغیر است و می توان با سرمایه کم اقدام به راه اندازی کسب و کار میوه خشک کرد.

دستگاه تک کابین:

این دستگاه میوه خشک کن صنعتی، شامل یک کابین، کوره، چهل و دو عدد سینی  در ابعاد 72*72 و دارای دو عدد فن است. ارتفاع این دستگاه 230 سانتیمتر، عرض 150 سانتیمتر و طول آن 210 سانتیمتر می باشد.

دستگاه دو کابین: این مدل دارای دو کابین، کوره، هفتاد و هشت عدد سینی و دو فن است. ارتفاع این مدل 230 سانتیمتر، عرض 150 سانتیمتر، طول 300 سانتیمتر است.

دستگاه سه کابین:

دستگاه میوه خشک کن سه کابین از سه عدد کابین، کوره، صد و سی و دو عدد سینی و سه عدد فن تشکیل شده است. ارتفاع این دستگاه 230 سانتیمتر، عرض 150 سانتیمتر و طول آن 390 سانتیمتر است.

دستگاه سه کابین پلاس:

مشخصات این مدل با سه کابین به صورت یکسان است و تنها تفاوت این دستگاه داشتن سینی های بیشتر است. تعداد سنی های این دستگاه صد و شصت و هشت عدد می باشد.

دستگاه شش کابین:

این دستگاه بزرگترین مدل دستگاه های کابینی است که بیشترین ظرفیت را دارد. در واقع این دستگاه دارای سه عدد کابین، دو عدد کوره، شش عدد فن و 336 عدد سینی است. این دستگاه با ارتفاع 230 سانتیمتر، عرض 250 سانتیمتر و طول 390 سانتیمتر ساخته می شود.

 

دستگاه میوه خشک کن تونلی

دستگاه میوه خشک کن صنعتی تونلی یا کانتینیوس یکی دیگر از مدل های خشک کن صنعتی محسوب می شود. این دستگاه در شکل و اندازه های مختلف ساخته می شود. این دستگاه برای ظرفیت های بالا استفاده می شود و در مدت زمان کوتاهی عمل خشک کردن را انجام می دهد.

در این دستگاه به جای استفاده از سینی، از تسمه نقاله فلزی استفاده شده است که به کمک موتور در داخل تونل گرم کشیده می شود و دارای یک ورودی در یک طرف دستگاه و یک خروجی در طرف دیگر دستگاه است. به این شکل که محصول از یک سمت بر روی تسمه نقاله ریخته می شود و به طرف تونل گرم، هدایت شده و در نهایت از سمت مخالف، محصول خشک شده را تحویل می دهد.

دستگاه میوه خشک کن صنعتی

ظرفیت تولید دستگاه میوه خشک کن صنعتی

ظرفیت تولید دستگاه های خشک کن صنعتی متفاوت است. این دستگاه در ظرفیت های متفاوتی ساخته می شود که نیاز مشتری نقش تعیین کننده ای در آن دارد. در واقه برای خرید دستگاه خشک کن صنعتی قبل هر چیز باید بدانیم که برای چه ظرفیت تولیدی به تجهیزات احتیاج داریم زیراتمام دستگاه های صنعتی مطابق با نیاز مشتری قابل پردازش است. با توجه به مواردی که گفته شد می توان به این نتیجه رسید که دستگاه های صنعتی ظرفیت مشخصی ندارند.

 

زمان خشک کردن میوه در خشک کن صنعتی

زمان خشک کردن میوه در دستگاه میوه خشک کن صنعتی با توجه به محصولات مختلف و مدل دستگاه استفاده شده، متفاوت است. برای این موضوع نمی توان زمان مشخصی را تعیین کرد زیرا در عمل خشک کردن عوامل زیادی موثر است. این عوامل شامل مواردی مثل انواع میوه ها، سبزیجات و یا هر محصولی که برای خشک کردن در نظر گرفته ایم، قطر محصولات، میزان رطوبت موجود در آنها، میزان خشک شدن محصولات و مدل دستگاهی که استفاده می کنیم. بنابراین با در نظر گرفتن موارد یاد شده برای به دست آوردن زمان مورد نیاز برای خشک کردن محصولات متفاوت باید تا حدودی از روش آزمون و خطا استفاده کرد.

 

قیمت دستگاه خشک کن میوه صنعتی

قیمت دستگاه خشک کن میوه صنعتی به موارد زیادی بستگی دارد. اولین مورد در تعیین قیمت استفاده از مواد اولیه برای ساخت دستگاه است و نکته مهم دیگر که در قیمت تاثیر بسزایی دارد تناژ تولید و یا ظرفیت دستگاه مورد نظر است. به عنوان مثال برای ساخت دستگاه های کابینی می توان هم از پشم سنگ استفاده کرد و هم از عایق XPS. استفاده از هر کدام از این عایق ها در قیمت و طول عمر دستگاه نقش مهمی را ایفا می کنند. برای اینکه بتوانیم به یک قیمت حدودی و نسبی از دستگاه میوه خشک کن صنعتی مورد نظر خود برسیم باید حتما در مورد ظرفیت تولید، قطعات و تجهیزات استفاده شده برای ساخت دستگاه اطلاعات داشته باشیم.

برای اطلاعات بیشتر به سایت https://machinsaz.com مراجعه کنید.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: