کد خبر: ۲۲۰۴۲۱
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۹
وقت صبح : در این مطلب به بررسی علائم هشداری که زیربغل هر فرد برای او می‌فرستد می‌پردازیم.

​در زیر بغل غدد زیادی وجود دارد که باید هنگام بیماری به آن توجه زیادی کرد چون به نوعی هشدار جدی است.

با تغییرات ایجاد شده در زیربغل باید هوشیارتر شوید، بوی بد دائمی یا خارش و جوش‌های همراه با توده. هرکدام از این‌ها سعی در آگاه‌کردن ما از مشکلی در داخل بدنمان دارند. زیر بغل اطلاعاتی را در مورد سلامت کلی بدن نشان می‌دهد.

زیر بغل ناحیه‌ای از بدن است که به دلیل غدد تعرقی نیاز به بهداشت زیادی دارد. فراموش کردن رسیدگی به این قسمت موجب بوی بد می‌شود و چون در این ناحیه موهای زائد می‌روید باید مراقب بحث زیبایی هم باشیم.

شایدممکن است ندانید اما حقیقت این است که زیربغل توانایی فرستادن پیام‌های هشدار سلامتی را دارد بخصوص وقتی با عدم تعادل هورمون‌ها یا سلامت لنف‌ها مواجه هستید.

علت خطرناک بوی بد زیر بغل

بوی بد زیر بغل در بیشتر افراد رایج است و ممکن قبلا تجربه کرده باشید. تجمع عرق در زیر بغل محل مناسبی برای رشد باکتری‌ها است. تجمع باکتری باعث بوی اسید می‌شود این بو به آسانی با حمام کردن روزانه و اسپری‌های خوشبو کننده و مام‌ها از بین می‌رود.

 
اگر این بو قوی و همیشگی باشد احتمال تیروئید یا تغییرات هورمونی را نشان می‌دهد، اگر این بو شبیه میوه گندیده یا لاک باشد ممکن است بدن افت قند داشته باشد و بوی بد همیشگی بدن ممکن است نشانه دیابت هم باشد.

دلیل خارش زیر بغل

این حالت معمولا بعد از اصلاح با تیغ یا در نتیجه استفاده از خوشبو کننده‌ها ایجاد می‌شود.

اما باید هوشیار باشید که گاهی این خارش‌های طولانی مدت زیربغل که با لک‌های قرمز و سلول‌های مرده همراه است نشانه رشد قارچ در این محل است. بنابراین در چنین شرایطی باید به پزشک مراجعه کنید.

جوش زیر بغل خبر از چه می‌دهد؟

محل گرم و مرطوب زیر بغل خطر عفونت را بالا می‌برد. رشد این قارچ‌ها باعث جوش، خارش و قرمزی در این ناحیه می‌شود. این عکس العمل‌ها ممکن است در نتیجه آلرژی و گرمای زیاد و یا ساییدگی پوست ایجاد شود.

درد زیربغل به غدد ارتباط دارد

درد در زیر بغل ممکن است ناشی از دردماهیچه‌ها بر اثر فعالیت‌های کششی باشد و معمولا در افرادی که وسایل یا وزنه‌های سنگین بلند می‌کنند ایجاد می‌شود. درد در این افراد با کمی استراحت تسکین پیدا می‌کند.

اگر این درد دائمی باشد و رفته رفته بیشتر شود باید با پزشک مشورت کنید، گفتنی است در برخی موارد ممکن است نشانه تورم غدد لنف یا زخم در این ناحیه باشد.

توده و تورم زیربغل

توده‌های کوچکی که در زیر بغل ایجاد می‌شود و بیشتر شبیه جوش است. این توده‌ها به دلیل مسدود شدن فولیکول‌های مو ایجاد می‌شوند و اندکی دردناک هستند. اگر به موقع درمان نشوند عفونت می‌کنند.

به‌جای از بین بردن موها باموچین یا مومک از روشی استفاده کنید که موها از ریشه زده نشوند. درنتیجه سایز و اندازه غدد لنفی به سادگی از بین می‌رود.

در زیر بغل غدد زیادی وجود دارد که باید هنگام بیماری به آن توجه زیادی کرد چون به نوعی هشدار جدی است. در واقع اگر لنف و تورم برای چندین روز یا هفته زیر بغل باشد می‌تواند نشانه‌ای از عفونت و حتی سرطان باشد.

بنابراین نشانه‌ها را جدی بگیرید و به پزشک مراجعه کنید.

برچسب ها: آلرژی ، پوست ، درمان ، قند ، مو
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار