کد خبر: ۲۲۴۲۲۱
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۴
افزایش قیمت دلار، تاثیر خود را بر بازار طلا و سکه هم گذاشت و هم قیمت طلا رشد کرد و هم قیمت سکه. اما میزان رشد قیمت در چه حد بود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا امروز 31 اردیبهشت ماه به گرمی دو میلیون و 589 هزار تومان رسید. این در حالی است که سکه روز قبل یک کانال پایین‌تر از این مبلغ معامله شده بود.

قیمت هر مثقال طلا که در چند روز گذشته وارد کانال 10 میلیون تومان شده بود، امروز کانال 11 میلیون تومان را پس گرفت و به 11 میلیون و 210 هزار تومان رسید.

قیمت سکه با کمی افزایش خود را به کانال 32 میلیون تومان نزدیک کرد و به 31 میلیون و 882 هزار تومان رسید. سکه بهار آزادی هم که از کف کانال 27 میلیون تومان فاصله گرفت و به 27 میلیون و 890 هزار تومان رسید. قیمت نیم سکه هم 17 میلیون و 400 هزار تومان معامله شد و ربع سکه هم یک کانال به بالا برگشت و قیمت آن به 11 میلیون و 400 هزار تومان رسید.

قیمت سکه گرمی هم با کمی افزایش به 6 میلیون و 800 هزار تومان رسید.

مقایسه قیمت‌ها نشان می‌دهد که بیشترین رشد قیمت مربوط به سکه امامی بود که ظرف یک روز یک میلیون و 180 هزار تومان رشد کرد.

روند قیمت طلا و سکه در حالی امروز صعودی بود که قیمت دلار هم از مسیر کاهشی خود برگشت و دوباره وارد کانال 52 هزار تومان شد. معامله‌گران دلار معتقدند که محدوده حمایتی دلار رقم 52 هزار و 200 تومان است و اگر دلار بتواند خود را برای چند روز بالای این محدوده نگه دارد احتمال افزایش قیمت وجود دارد. اما اگر دلار مجددا این محدوده قیمتی را از دست بدهد، احتمال ریزش و برگشت آن به یک یا دو کانال پایین‌تر وجود دارد.

فعلا بازار طلا و سکه چشم‌ به بازار ارز دوخته تا سرنوشت این بازار هم مشخص شود.

پیش از این گزارش‌ها حاکی از ثبات قیمت در بازار طلا و سکه در هفته جاری بود و برخی از معامله‌گران به مردم پیشنهاد می‌کردند که این روزها زمان خوبی برای ورود به بازار است. اما روند صعودی قیمت ارز و طلا مجددا آغاز شده و باید دید این روند افزایشی متوقف می‌شود یا به گفته کارشناسان بازار ارز در حال استراحت بوده است.

برچسب ها: قیمت دلار ، قیمت طلا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار