کد خبر: ۲۴۹۳۶
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۸
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) اعلام کرد
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) از آماده بهره‌برداری شدن فاز 15 و 16 پارس‌جنوبی ظرف چهار تا پنج ماه آینده خبر داد.
 سردار عبادالله عبداللهی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه بین قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) با استانداری کرمانشاه، با این اینکه این قرارگاه پس از پایان دوران دفاع مقدس وارد عرصه سازندگی شد، گفت: قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) امروز یکی از بازوان توانمند کشور است که با دارا بودن نیروهای متخصص و تجهیزات منحصر به فرد و بی‌بدیل در خاورمیانه در حوزه‌های مختلف و در کل استان‌ها فعالیت می‌کند.
 
عبداللهی با بیان اینکه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) هرجایی که دولت نیاز داشته باشد به عنوان یک تکلیف ورود پیدا می‌کند، گفت: این قرارگاه امروز وظیفه دارد در جایی که مردم نیاز دارند، فعالیت داشته باشد.
 
عبداللهی اشاره‌ای به فعالیت‌های این قرارگاه در حوزه نفت و گاز داشت و افزود: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء بزرگترین پالایشگاه‌های گازی کشور را در اختیار دارد و بزودی و ظرف 4 تا 5 ماه آینده فاز 15 و 16 پارس‌جنوبی با ظرفیت تولید روزانه 52 میلیون مترمکعب آماده بهره‌برداری است.
 
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: طولانی‌ترین خطوط لوله انتقال نفت و گاز توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء در کشور ایجاد شده است، ضمن اینکه در خصوص زیرساخت‌های ریلی و سدها نیز گام‌های بزرگی توسط این قرارگاه در کشور برداشته شده است.
 
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در ادامه تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تأکید مقام معظم رهبری را نیازمند ایجاد یک الگو دانست و گفت: در این راستا قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) تلاش کرد تا از بین پنج استان یک شهر را به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب کند.
 
عبداللهی افزود: کرمانشاه، کردستان، ایلام، لرستان و خوزستان به عنوان استان‌های هدف انتخاب شده بودند که با برنامه ریزی و سنجش تصمیم گرفتیم که یکی از شهرهای استان کرمانشاه را به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی انتخاب کنیم.
 
عبداللهی در ادامه با اشاره به اجرای 21 پروژه در استان کرمانشاه توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: این پروژه‌ها در استان ساخته شده و یا در حال ساخت هستند.
 
وی با بیان ایکه در قالب این تفاهم‌نامه 18 پروژه با اعتباری بین پنج تا هشت هزار میلیارد تومان و بر اساس اولویت‌بندی در سطح استان کرمانشاه اجرایی خواهد شد، نقش این پروژه‌ها را در کاهش بیکاری و کمک به ایجاد اشتغال در استان موثر دانست و گفت: ناامنی و آسیب‌های اجتماعی نشأت گرفته از بیکاری هستند و با اشتغالزایی میزان آنها کاهش می‌یابد.
 
وی با بیان اینکه پروژه‌های توافق شده در این تفاهم‌نامه در حوزه‌های مختلف از جمله عمران شهری، برق، بهداشت، معدن، نفت و گاز و راه و شهرسازی است، گفت: برای پشتیبانی پروژه‌ها نیز تنها راه این است که از بحث تهاتر استفاده کرده و استانداری باید املاکی مثل نیروگاه، پتروشیمی و... را برای انجام تسریع در روند کارها و استفاده از تهاتر معرفی کند.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: