کد خبر: ۲۴۹۸۰
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۴
در نتیجه افت قیمت نفت از سال گذشته تاکنون ۷۰ هزار فرصت شغلی در آمریکا از دست رفته و فقط در سه ماهه پایانی ۲۰۱۵ حداقل ۹ شرکت نفت و گاز این کشور ورشکسته شده اند.
به گزارش بلومبرگ، بر اساس گزارش فدرال رزرو شعبه دالاس، ورشکستگی شرکت های نفت و گاز آمریکا در سه ماهه پایانی سال 2015 به بالاترین رقم از زمان بحران بزرگ تاکنون رسیده است.
این بانک در گزارشی که در خصوص وضعیت اقتصادی  سه ماهه پایانی سال جاری میلادی منتشر کرد نوشت، حداقل 9 شرکت نفت و گاز آمریکایی که بیش از 2 میلیارد دلار بدهی داشته اند، در سه ماهه پایانی سال جاری درخواست اعلام ورشکستگی کرده اند.
بر اساس یادداشتی که توسط ناوی دالیوال،  و مارتین استورمر، دو محقق اقتصادی نوشته شده: «کاهش قیمت نفت تاثیر مالی منفی قابل توجهی بر تولید کنندگان نفت و گاز داشته، زیرا بسیاری از آنها هزینه های تولید بالاتری نسبت به همتایانشان در بازارهای بین المللی دارند... اگر این ورشکستگی ها با روند فعلی ادامه یابد، ممکن است در سال 2016 شاهد افزایش این رقم ها باشیم.»
تحلیلگران در این گزارش نوشتند، از زمان به اوج رسیدن قیمت نفت در اکتبر 2014، تعداد فرصت های شغلی در بخش نفت و گاز آمریکا 70 هزار مورد کاهش یافته است.
به دلیل مقاومت تولید کنندگان بزرگ از جمله روسیه و کشورهای عضو اوپک در مقابل پیشنهاد کاهش تولید، قیمت جهانی نفت تحت فشار مازاد عرضه در بازار، به زیر 40 دلار و نزدیکی پایین ترین رقم 11 سال گذشته رسیده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: