کد خبر: ۲۵۲۳۰
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۳
مدیرعامل اتحادیه سراسری ماهیان گرم آبی گفت: صادرات ماهیان گرم آبی نسبت به سال گذشته حدود 5 الی 6 درصد کاهش داشته است.
حسن آقا زاده مدیر عامل اتحادیه سراسری ماهیان گرم آبی کشور درخصوص صادرات ماهیان گرم آبی اظهار داشت: صادرات ماهیان گرم آبی نسبت به سال گذشته حدود 5 الی 6 درصد کاهش داشته و از طرفی میزان صادرات بر قیمت های صادراتی تاثیر گذار بوده به طوری که امسال عرضه ماهیان با قیمت های پایین تری در بازار های هدف صادر می شود.
 
وی افزود: بخش اعظم صادرات ماهیان گرم آبی به عراق است به طوری که روزانه حدود 45 تا 50 تن ماهی به بازارهای هدف صادر می شود.
 
آقا زاده با اشاره به صادرات به روسیه گفت: درواقع عملکرد شیلات در خصوص صادرات به روسیه بیشتر در زمینه میگو است و تاکنون در خصوص سایر آبزیان زیان وارد نشده اما درمجموع می توانیم صادرات خوبی به روسیه داشته باشیم وگفتنی است که بازارهای دیگر اعم از کویت و آذربایجان رصد کرده ایم اما در نهایت اعم از مشکلات حمل و نقل و اداری سازمان دامپزشکی امکان صادرات آن وجود ندارد.
 
مدیرعامل اتحادیه سراسری ماهیان گرم آبی بیان کرد: بنابراین تولید ماهیان گرم آبی نسبت به سال گذشته به سبب عدم ایجاد مزارع جدید سطح زیر کشت و معرفی گونه های دیگر تفاوت معناداری نداشته است و از طرفی بحث بازار های صادراتی منوط به سیاست های بانکی، صادراتی و زیر ساخت های حمل ونقل است اما نباید فراموش کرد که از 20 سال گذشته تا کنون اتفاقات خاصی در این خصوص نیافتاده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
نام:
ایمیل:
* نظر: